Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Kinek van igaza? Húsvétkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza? Húsvétkor akarjuk tartani az eljegyzésünket,6 éve együtt, ebből fél éve együtt is lakunk. Igazából meg van mindenünk, nincs hitel, viszonylag jól élünk.

Figyelt kérdés

A két családban vannak akiknek nagyon jól megy, míg a másik felének nem igazán. Én úgy vagyok vele hogy nekem nem az ajándék számít, meg a pénz,hanem az eljegyzés.Igazából az lenne a jó ha senki nem adna semmit. De ezt nem fogják megérteni.Már látom hogy az egyik tesómék beállítanak valami drága ajándékkal, addig az apósom és a másik tesómék szégyellik magukat, mert ők nem tudnak annyit adni. Vagy a tesóm el sem akar jönni mert nem tud adni.Ha meg s mondom hogy nem kell semmi, akkor is valaki fog hozni valamit és kellemetlenség lesz.

Mások azt mondják ne mondjak senkinek semmit, majd lesz valahogy. De én meg sajnálom őket, hogy miattam ne verjék magukat nagy pénzekbe,mert van annál fontosabb is.

Ti hogy látjátok?


2011. márc. 31. 12:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
11%
Lehet h maradi vagyok, de én is rettenetesen rosszul érezném magam, ha utólag tudom meg, hogy eljegyzésen is vagyok. Éppen nemrég volt ismeretségi körben hasonló helyzet. Felháborítónak találtam, h nem nézték ki a résztvevőkből h tudnak vinni egy ajándékot, meg valami kis süteményt. Ott állni üres kézzel...Ettől nem tudok megalázóbbat elképzelni. Akkor áldozatot kell hoznod és ne legyen eljegyzésed. Az esküvőn úgyis visszaköszön a kérdés. Vagy azt hogy gondoltad?????
2011. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg az a fontos, hogy a pár érezze jól magát, és az ő igényeiket tartom szem előtt. Ha felhajtást akarnak benne vagyok, de ha nem akkor is rendben van a dolog.

Ebben az esetben úgy tűnik nem akarnak nagy felhajtást csapni, hát akkor szerintem illik őket támogatni.

Nálunk is szokás ilyenkor ajándékot adni, de ha azt kérnék tőlem, hogy ne vegyek, akkor képes lennék felfogni és megérteni.

2011. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én sem értettem soha,hogy minek az eljegyzésből ekkora hűhót csinálni. Sokan minilagzit csinálnak, aztán el sem jutnak a lagziig!

Szerintem is csináljátok úgy,hogy ott közöljétek,hogy ez egy eljegyzés!

2011. márc. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ez érdekes én sem hallottam ilyet, hogy már eljegyzésre is ajándék kellene ugyan minek, főleg, hogy manapság már legtöbben komolyan sem veszik, csak villognak a gyűrűvel a barátok előtt (általánosságban, tisztelet a kivételnek). Az eljegyzés szerintem két ember magánügye úgymond, és kettő ember között zajlik, az meg hogy utána be is jelentjük, ahhoz minek külön felhajtás? De te döntesz, ha felhajtást akarsz akkor csinálsz, ha nem akkor ahogy írták, szépen ebéd/vagy vacsora után felálltok és azt mondjátok szeretnétek egy fontos hírt megosztani, és ennyi.
2011. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
mifelénk divat az ajándékozás eljegyzéskor is
2011. ápr. 4. 14:39
 16/17 anonim ***** válasza:

Az a legtutibb, ha nem is tartotok eljegyzést. Fogtok két megbízható barátot, lefoglaltok egy időpontot a házasságkötő teremben/templomban és mindenféle ceremónia nélkül összeházasodtok. Utólag lehet küldeni az érintetteknek néhány fotót, amit valamelyik tanú készített.


Tudom, hogy ezzel az ötlettel nem leszek népszerű, nyomjátok majd a pirosat, de akkor is ezt javaslom.

2011. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Tegnap megtartottuk az eljegyzést, szombaton meghívtunk mindenkit,vasárnap megvolt. kicsit kiakadtak hogy nem volt idő ajándék vételre, de kaptunk pénzt, amit nem is vártunk.

Utolsónak:azért így nem szeretnénk.

2011. ápr. 11. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!