Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha megkérik a kezem, melyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megkérik a kezem, melyik kezemet kell nyújtanom, hogy felhúzzák a gyűrűt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 11:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A balt, és az esküvőn kerül a gyűrű a jobb kezedre.
2011. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Amelyiket megkérte.
2011. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Amelyiket megkérte."


:DDDD


Kérdező nem vagy te túl optimista?:-)

2011. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta: a balt. Esküvő után kerül a jobbra.
2011. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
mi mind a ketten a balra húztuk az esküvőn (elszúrtuk), azóta is ott hordom:)
2011. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a jobbra húzták,és a karikagyűrűt a balon hordjuk.Van aki ellenkezőleg csinálja,mindkettő elterjedt,és elfogadott.
2011. jún. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem és a kolléganőmnek is a jobb kezén van a köves gyűrű. én tudtam, hogy a balra kell, de mivel jobb kezes vagyok, jobban "érzem" a gyűrűt. megnyugtat, ha érzem, hogy a kezemen van. szerintem ez mindegy. bár a bal a hagyományos lánykérő kéz, de szerintem ha a jobbon szeretnéd, akkor ott hord.
2011. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
En ugy tudom az esküvön bal kezre men a gyürü,mert az a sziv felöli.
2011. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én a jobb kezemre szavaztam, mert a jegyben járás nálunk rövid volt, utána meg a balra került. Mindkét kezemen "érzem" a gyűrűt, de nem látom szükségét, hogy azon a kezemen legyen, amit mindenre használok, meg amivel mindenbe belenyúlkálok. Nem nagyon érdekel, hogy szokás, nekem így jobb.
2011. jún. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hagyomány szerint a bal kézen hordják a jegygyűrűt az esküvőig.

Végül is szerintem teljesen mindegy, de ha a tradíciókat akarod követni, akkor a bal kezedet nyújtsd!


Itt egy kis infó, innen: [link]


"A kéz ujjain való viselés rendjéről: A korábbi évszázadok alatt mindegyik ujjhoz más-más gyakorlati és eszmei tartalmat kapcsoltak. Minden ujjat más-más tisztább vagy piszkosabb tevékenységekre tartottak fenn, nyilvánvalóan az akkori, a XXI. sz-tól teljesen eltérő tisztálkodási szokások végett.

A negyedik ujj volt a gyűrűviselő ujj,mert a Nap köréhez tartozik, amely sok derűt és pozitív vonást tartalmaz.

Napjainkban, a karikagyűrűs jegyben járáskor a bal kézen viselt gyűrűk a frigy alkalmával átkerülnek a jobb kéz negyedik ujjára, és a továbbiakban ez az ujjunk ékeskedik érzelmeink, életre szóló választásunk tárgyi megfogalmazójával,

a jegygyűrűvel."

2011. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!