Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 17 évesen eljegyzés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 évesen eljegyzés?

Figyelt kérdés
Szerintetek nagyon korai? Az átlag azt mondja, hogy igen. És még ha az is, azt akár mikor fel lehet bontani, és ne is azt jelenti h most rögtön lenne házasság (szerintem). A barátom nagyon emlegeti. Vélemény?
2011. szept. 27. 19:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

17évesen még nem is éltél jóformán, ne kötelezd el magad!

Az eljegyzés egyébként csak elméleti dolog(nincs róla papír stb.), bármikor felbontható.

2011. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Én 17 vagyok de nem tenném. Én 1 éve vagyok együtt a párommal, szeretném ha ő lenne az gazi de azért ezt korainak tartom. És amúgy jó, fel lehet bontani, de szerintem ha azt mondják, hogy szakítottak még mindig "szebben" hangzik minthogy fel bontották az eljegyzést.


17/L

2011. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

17 évesen szerintem elég "nevetséges" szerintem. ÉRtem ezt arra, hogy mindenki rátok néz majd és azt gondolja, hogy "kis pisisek, mit akarnak az eljegyzéssel?" "úgyis vége lesz" és társai...lehet, hogy nem ez a legjobb mentalitás, de akkor is ez a közvélemény...

Nem látom a lényegét ebben a korban. Mondom én, akit 18 évesen eljegyzett volna a párom, ha nem beszélem le róla (szerintem még akkor is ugyanolyan korai lett volna, akkor kezdtük az egyetemet)...


Most 21 éves vagyok, idén végzek az egyetemmel és örvendek, hogy ezt a fontos dolgot nem "játszodtuk" el korábban. Együtt vagyunk, gyakorlatilag "megértünk" egy komoly kapcsolatra, most kezdtem úgy érezni, hogy tényleg itt az ideje...

Szerintem várjatok még, és ezt nem irigységből mondom.

Egyébként azt tisztelem bennetek, hogy legalább komolyan gondoljátok:)


21-L

2011. szept. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

Mért lenne nevetséges? szerintem mindenki érzi azt mikor jön el annak az ideje. Amikor az a férfi megkéri a kezed biztos azért teszi mert szeret, és mikor megtette szerintem a nö érzi, hogy mit kell mondjon. minek ide összeköltözés. az oké, hogy nem 2-3 hónap együtt járás után kell, de minden féle van. Én 14 voltam mikor összejöttem a barátommal, nem sokára 19 leszek, lassan 5 év. Imáádom, és mi is beszélünk róla, de még ugy érezzük, és ahogy ö is mondja mindennek el jön az ideje. Van aki már 16 évesen. Az osztáytársam szülei 15 éves koruktól együtt vannak, most az anyuka 38 apuka 40. éés annyira cukik még most is.


és mindig azt mondom, sose tudni ki hibázik, ki válik el, ki marad együtt, de inkább egy eljegyzés felbontás mint egy válás. De jobb ha egyik sem. Mindenki érzi mikor jön nála el arra az idö.. :) sok sikert

2011. szept. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszadó nagyon jól leírta, teljesen egyetértek vele. Tényleg függ attól is, hogy mióta vagytok együtt, de legfőképpen hogy mennyire vagytok biztosak magatokban, nem épp egy elvakult szerelemben vagytok benne aminek most még nagyobb a lángja mint a füstje. Tehát még egy kicsit lehet várni, de legalább úgy történik meg az eljegyzés, hogy mindketten tutira egymást akarjátok, nincsenek kétségek, hogy vajon rosszul döntöttem-e, mi lesz ebből, mit szólnak hozzá... Hiába csak egy évvel leszel idősebb, a 18 mégis teljesen más az emberek szemében, mint a 17 éves kor, mivel itt a "határ" a felnőtté válásban. Persze lehettek érettek, de ha a közvélemény is számít, érdemes figyelembe venni ezt is.

Tehát a javaslatom, várjatok még egy kicsit, aztán ha minden jól megy, csak bátran, és Grat nektek :)


(engem 1 hónapja jegyzett el a Párom :)


18/L

2011. szept. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kicsit valóban korai
2011. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj, hasonló cipőben járunk... Nekem is megkérte a párom a kezemet, és hogy őszinte legyek nem érdekelt sose a közvélemény, mert tudom, hogy nekem Ő kell, és már nem tudom elképzelni nélküle az életem. (lassan 3,5 éve vagyunk együtt) Hozzáteszem egy cseppet sem bánom, hogy akkor igent mondtam neki. És hogy más mit gondol az az ő magánvéleménye, én tudom, hogy mit érzek, és nyílván a Párom is tudja ezt. Fél év és tölötm a 18-at, és tervezzük az összeköltözést is. Ez nem feltétlenül jár házassággal, arra pénz kell, de mi majd gyűjtögetnk, és amikor eljön az ideje. Sz.tem ha egy fiú ennyi idősen elkötelezi magát, az igazán szereti a lányt.


L/17

2011. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha már eljegyzés én úgy vagyok vele, hogy 1 max 2 éven belül házasság. Megkérdezné valaki: "és mikor jegyeztétek el egymást?" "Öt éve". Olyan mintha nem is szeretnének összeházasodni. Kicsit cikinek tartanám a dolgot...
2011. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy ki mikor "érik" meg. Vannak olyanok, akik még 25 évesen sem akarják, hogy eljegyezzék őket, mert még élni akarnak, vannak, akik meg már 17-20 évesen is érettek rá. Persze még az is fontos, hogy mióta vagytok együtt.


Én 17 évesen vagyok, és hamarosan lesz az eljegyzés 2,5 éves kapcsolat után:) Sokszor átgondoltam, hogy készen vagyok-e rá, és mindig arra jutottam, hogy igen. Nem akarok buliba járni, nem vagyok az az "éljük ki magunkat" típus. Ezt a szüleim is tudják, és örülnek az eljegyzésnek:)

2011. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
41%
Én is 17 éves vagyok, és a barátom 2,5 év járás után kérte meg a kezem, azóta is együtt vagyunk, tervezzük az összeköltözést és elkezdünk gyűjteni az esküvőre, mert mi nem tudjuk elképzelni egymás nélkül a jövőt. Nem sokkára betöltöm a 18-at, és 16 voltam (1,5 hónap híján 17), mikor megkérte a kezem. Én sem vagyok ez a bulizós típus, ahogy az előttem szóló mondta, sose érdekel, meg mindenkinek más a kiélés. (én nem nevezném kiélésnek a drogozást, cigizést, diszkóba járást, és meg....atást....) És sose érdekelt mások véleménye kívülről. Akik fontosak nekem, elfogadták. :)
2011. nov. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!