Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok, korai megkérni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, korai megkérni egy 20 éves lány kezét 8 hónap együttlét után?

Figyelt kérdés
Én 25 éves vagyok, szeretné őt feleségül :) Eddigi barátnőimnél még soha nem éreztem azt amit vele, mellette, iránta. Még soha ne voltam ennyire biztos maamban és az érzéseimben. Neki még nem mertem felhozni, mert lehet, hogy teljesen másképp gondolja, lehet hogy túl korainak tartaná. Én meg nem úgy képzelem, hogy eljegyzés aztán majd öt év múlva esküvő, hanem maximum egy-két év :) Szerintetek?
2011. nov. 27. 17:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem korai. Költözzetek össze, az már bőven időszerű, aztán ha egy évet éltetek együtt, utána kérd meg. Én két barátommal is éltem együtt (pontosabban a másodikkal még együtt élek), és mindkét esetben rengeteg dolog merült föl összeköltözés után, ami előtte elképzelhetetlen volt. Most a másodikat is el kell hagyjam, pedig előtte azt éreztem, hogy minden klappol.

Most ha belegondolok, hogy ha az elején megkér, boldogan omlok a karjaiba, aztán két év múlva beadom a válópert... mindenképpen jobb így.


Na nem akarok vészmadár lenni, de okosan döntsetek, és előbb költözzetek össze.

2011. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem korai, legalább 1-2 év együtt járásig várni kellene még.

Ilyenkor még tart javában a rózsaszín köd.

Amúgy mennyire ismeritek már egymást? Hogy oldjátok meg a problémáitokat? Ugyan az a nézetetek a jövővel kapcsolatban?

Nem árt ezen kérdésekre átgondolni a választ, és ha pozitív válasz kerekedik ki és tudod, hogy a barátnődnek sem lenne ellene akkor hajrá.

Mert egy házas élet nem annyiból áll, mint egy járás.

2011. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

Minden eset egyedi. Van akinél korai lenne, van akinél nem.

Én 19 éves voltam, amikor megismerkedtem a (későbbi) férjemmel. Pont 8 hónap múlva húztuk fel a gyűrűket, és jelentkeztünk be házasságkötésre (akkor még 3 hónap volt a várakozási idő). A megismerkedésünk után 11 hónappal házasodtunk össze (picivel a 20. szülinapom előtt). Nem azért, mert babát vártam volna (a babáink tervezettek voltak, az első gyerekünk első próbálkozásra a 2. házassági évfordulónk után nem egész 1 hónapra született) Nemsokára lesz a 28. házassági évfordulónk. (házasság előtt nem éltünk együtt egy napot sem)

Velünk kb, egyidős ismerőseink 3 évig jártak együtt az eljegyzés előtt (előtte már ismerték egymást 2 éve). 1 évig voltak jegyesek. 5 éven belül megszületett a 2 gyerekük, aztán 8 év házasság után elváltak.

Biztos gyakoribb (legalábbis ezt mondják) a válás olyanoknál akik "hamar" összeházasodtak.

De mint a fenti példából is látszik, nem törvényszerű.

Akárhogy is döntesz, sok boldogságot!

2011. nov. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

Szép-öcsém, ha biztos vagy magadban, akkor uccu. Egy férfiember tudja azt, hogy mit akar. Nem dicsekedni akarok, de a feleségem kezét a megismerkedésünk után a 3. napon kértem meg. 31 éve vagyunk boldog házasságban.

(Miért akad fel a sz-é-p-öcsém a moderátori hálón? Kedves magyar szófordulat!)

2011. nov. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
31%

Nekem meg most kérték meg a kezem (több, mint 4 év után) és mivel már elmúlt a "rózsaszín köd" nem tudom, mit mondjak. Szerelmesen jobb házasodni, mint már érzelmileg lecsendesültebben. Azért vagy fél év összeköltözés ajánlott, de az már lehet az esküvőtervezgetés időszakában is. Majd írj, hogy hogy döntöttél!

És ha megkérted, hogyan és mit válaszolt!

2011. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%
szerintem korai, nem a korotok miatt, hanem a nyolc hónap rövid. együtt laktok? szerintem várj még fél-egy évet, aztán mehet, esküvő ugyanúgy lehet mostantól 1-2 év múlva
2011. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanaz az eset mint a miénk, én 20 éves vagyok ( lány ) a párom 25, és 8 hónapja vagyunk együtt. Ma voltunk kiválasztani a jeggyűrűt mert karácsonyra tervezzük az eljegyzést.Nagyon szeretjük egymást, egyáltalán nem érezzük korainak, mert mi örökké együtt leszünk és ezt nem csak most érezzük így nyolc hónap után hanem az első pillanatban mikor megláttuk egymást tudtuk hogy elfog jönni eza nap :))))) Sok boldogságot nektek!!!!!:))))))
2011. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%
És nemértem , hogy miért gondolják egyesek ugy hogy aza helyes sorrend ha először együttéltek utána jegyzed el, ez nem így van normális esetben....Először van a leánykérés(eljegyzés) utána esküvő és úgy az összeköltözés. Ez így szép..főleg egy fiatal pár esetében mint ti vagytok. Úgyis csak akkor jegyzed el a párod ha biztosak vagytok egymásban ha szeretitek egymást.És ezt ti biztosan érzitek......
2011. dec. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
De ezt igazából neked kell érezned. Azok az egyének akik örökké évekkel dobálóznak ha elbizonytalanítanak akkor már nagy baj van, ezt neked kell tudnod, hogy mit súg a szíved!
2012. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!