Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Honnan a fenéből lehet tudni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan a fenéből lehet tudni, hogy lehet biztos benne az ember, hogy a másik élete végéig a legjobb társ lesz?

Figyelt kérdés

Annyit vívódom, szilveszter éjszaka gyakorlatilag szakítottam a párommal. Együtt vagyunk 3 éve, én 26 vagyok, ő 30. Valahogy nem volt az igazi a kapcsolatunk az utóbbi 1 évben, először a szex romlott el, aztán vele sok minden más is. Nincsenek komoly gondjaink, mármint nem csal meg, nem éjszakázik a haverjaival, nem iszsik, nem szerencsejátékos, van rendes munkája, tisztel és szeret engem, szóval ha azt nézem, hogy általában milyen gondok szoktak lenni kapcsolatokban, akkor azt kellene gondolnom, hogy nálunk semmi gond nicns. Jól működik a közös élet, bár az utóbbi időben már olyan feszültek vagyunk, hogy hajlamosak vagyunk összekapni olyanokon, hogy miért hagytad elől a bögrédet, de alapvetően jól meg vagyunk. Nincsenek anyagi gondjaink, együtt dolgozunk, jól megy a cég - bár kicsit bánt, hogy nem vagyok tulajdonos benne, mikor együtt kezdtük, és a mai napig együtt csináljuk.

De valahogy mégis azt érzem, hogy nem elég jó. Hiányzik a romantika, hiányzik a nagyon erős közös érdeklődés, szóval nincs az egészben tűz, hanem csak úgy elvagyunk, mint a befőtt. Én meg úgy érzem, hogy nekem ez kevés. Aztán sokszor meg belegondolok, és azt hizsem, hogy egy barom vagyok, hogy elrontok mindent, pedig igazából semmi gond nincsen, csak én vagyok egy elégedetlen túl sokat akaró liba.

Valahogy én úgy képzelem az igazit, mint ahogy a filmekben van. Hogy minden magától érthetődő, nincsenek kérdések, nem kétséges, hogy vele akarom leélni az egész életem, és rendszeresek a romantikus pillanatok, meg romantikus randevúk, meg dúl a szerelem. De ilyen meg igazából nincsen.

Egyszerűen nem tudom mit akarok, és most el kellene döntenem, mert hülyét már nem csinálhatok magamból... De ha most nem szakítunk, hanem együtt maradunk, ennyi bizonytalanságra alapozva mikor lesz ebből eljegyzés, házasság, gyerek?! Mikor leszünk mindketten tök biztosak benne, mikor egyszer már majdnem szakítottunk?


2012. jan. 2. 16:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De alap tulajdonságaiban nem változik! Egy introveltált, otthonülőből nem lesz egyszer csak hétvégi túrázó, színházbajáró! Ideig óráig meg tudja erőltetni magát, de szívből jönni nem fog neki, akkor meg megint ott tartunk, hogy milyenek vagyunk mi nők, hogy meg akarjuk változtatni a férfiakat.
2012. jan. 2. 18:08
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Néhány dologban tévedsz, kérdező:

1. Nem megváltoztatni kell őt (akár szándékosan, akár azzal, hogy idomul hozzád akaratlanul), hanem elfogadni olyannak, amilyen. A szeretet ugyanis elsősorban elfogadást jelent.

2. Nem hiszem, hogy ha a kedvedért csinál valamit, az nem őszinte. Szerintem őszintén próbál a kedvedben járni, amit értékelni és viszonozni kellene, nem kételkedni az őszinteségében.

3. Nem hiszem, hogy a közös érdeklődés olyan fontos. Nem az a lényeg, hogy együtt csináljatok valamit, hanem az, hogy érdeklődjetek a másik hobbija iránt. Nyilván kellenek a közös programok, nagyszerű, hogy ő elmegy veled kirándulni, te meg elmész vele egy könyvbemutatóra vagy könyvkiállításra. Vagy ha oda sem szeret járni, akkor csak meghallgatod, milyen könyvet olvas éppen vagy milyet munkát végez. A baj nem az, hogy mást csináltok, hanem az, ha nem érdekel benneteket, mit csinál a másik. Az érdeklődés hiánya valóban baj.

4. A kapcsolatok nem maguktól működnek és nem magától ég a tűz. Ha nem táplálod, először parázs lesz belőle, amit újra lehet éleszteni egy kis erőfeszítéssel, ha nem teszed meg, akkor viszont végleg kialszik, és akkor már nem tudod újra meggyújtani, mert amit meggyújtasz, az már egy másik tűz lesz. Mindkét félnek tennie kell a kapcsolatért. Gondold át, TE mit tettél érte azon kívül, hogy hiányolod a tüzet, kételkedsz az őszinteségében és hiányolod a romantikát. A férfi nem egyszemélyes szórakoztató központ, nem neki kell romantikus programokat gyártani. A kapcsolat elején persze teperjen, de utána kiegyensúlyozottá kell válni a dolognak.

Mikor tálaltad fel úgy a vacsorát, hogy hozzá meggyújtottál egy-két teamécsest? Ehhez nem kell pénz... Mikor vettél szombat estére egy 2 dl-es pezsgőt (nem egy nagy összeg)? Mikor massziroztátok egymás gyertyafénynél?

Nem hiszem, hogy alapvetően elégedetlen liba vagy, csak arról van szó, hogy mástól várod a megoldást, pedig a kezedben van, legalábbis félig.

5. A cég dolog bonyolultabb, de vajon beszéltél-e egyszer is őszintén az érzéseidről, hogy téged bánt, hogy nem vagy tulajdonos? Néma gyereknek anyja sem... Biztosan meg tudtok állapodni ésszerű megoldásban. De: nem gondolatolvasó. Ne várd el tőle, hogy kitalálja, mi bánt téged.

6. Eljegyzés, házasság - nem írtál ugyan bővebben erről, de úgy érzem a soraidból, hogy tul.képpen vágynál erre. Elmondtad neki egyszer is? Beszéltetek erről? NEM a kezét kell megkérned!!! De azok, akik komolyan gondolják a kapcsolatukat, beszélniük kell arról, hogy ki mit vár hosszú távon. Tudnotok kell, hogy a másiknak mik a szándékai, nem vagytok gyerekek. Ha egyikőtök akar házasságot, gyereket, a másik viszont nem, tisztességesebb tisztázni és békével szétválni. 3 év alatt bőven kellett volna olyanról beszélgetni, hogy "majd ha gyerekünk lesz", hány gyereket akartok stb. Sokkal jobb ezt 26 évesen tudni, mint nem beszélni róla és reménykedni, aztán 30 vagy még több évesen egyedül maradni, mert kiderül, hogy te akarsz gyereket, ő meg nem. A papír nem garancia semmire, de igenis nagyon fontos abban az esetben, amikor az egyik fél vágyik rá.


Amikor döntesz a jövőtökről, ezeket mérlegelned kell.


Végül még egy: a boldogság unalmas. Nem okoz érzelmi hullámhegyeket és hullámvölgyeket, mint egy reménytelen szerelem vagy mint egy rossz kapcsolat, ahol egyszer imádjátok egymást, egyszer meg meg tudnád fojtani egy kanál vízben. Ne tévesszen meg, hogy a filmek a boldogság csillogó és fényes. Az nem a valóság. A válóság szürkébb, unalmasabb, de százszor többet ér, mint a mese.

2012. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
"De alap tulajdonságaiban nem változik!" Dehogynem változhat, évekig otthonülő voltam, mióta párom van, együtt sportolunk.
2012. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az 1-2-3 nagyon is igaz és jogos. Ezek nekem alapvető problémáim, az élettel, és épp ez az ami miatt nem tudom, hogy merre van előre. Mert egy következő kapcsolatban ezek ugyanígy kibuknának. Akkor inkább most kellene valahogyan változtatnom rajtuk.

4. Azt gondolom, hogy elég sokat tettem. Konkrétan a vicces kis fruskából ami a szívem mélyén még mindig vagyok felnőtt nő lettem. Lemondtam rengeteg buliról, az őrült életről, amit éltem, elkezdtem főzőcskézni, háztartást vezetni. Tudom, hogy ez egy nőnek alapból a "feladata" lenne, de nekem ez sosem ment, és soha nem is vágytam rá. Cserébe vág az eszem, és jól dolgozom, és izgalmas vagyok. De azért mostanra lehet rám számítni a hagyományos női szerepekben is.

5. Persze, hogy beszéltem vele erről. Valahol jogos, mert ők ezt már megalapozták, előkészítették a cégtársaival, én csak az első ügyfelet hoztam... Meg is kaptam érte a jutalékom, azóta meg megkapom a fizetésem. De ez nehéz kérdés. Őt is értem, meg magamat is ebben a helyzetben. Ha igazán egymással gondolkodnánk, akkor tök mindegy lenne kié, a cég, ha meg külön gondolkodunk, akkor meg jobb is, hogy nem köt mégjobban össze az is.

6. Igen, beszéltünk erről. Azt mondta, hogy majd akkor ha én magam felnövök, és nem olyan leszek mint egy óvodás. Amit nehezen tudok megérteni, mert mindig is olyan voltam. Olyan a szeretenyelvem, imádok dedós lenni, és nem áll szándékomban ezen változtatni. Így ismert meg, de azért sokat változtam, ld. 4-es pont.

2012. jan. 2. 19:09
 15/15 anonim ***** válasza:
de ha 26 évesen úgy képzeled el mint a filmekben, akkor egy 17 évesektől mit várjunk, akik nap mint nap hasonló témákat tesznek fel? :D
2012. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!