Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti mit éreznétek ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit éreznétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok különösebben oda a Valentin-napért, de tavaly is azért valami aprósággal megleptük egymást a párommal.

Szóval ugye megint közeledik ez az ünnep. Nekem titkos vágyam, hogy vagy Valentin-nap, vagy a szülinapomon vagy az évfordulónkon kérje meg a kezemet, erről tud is. Tudni kell, hogy korábban többször mondtam neki az eljegyzést, de ő még nem akarja és ideges is szokott lenni a témától. Mindig mondta: majd eljön az ideje. Ezért hagytam is ezzel a témával.

Tegnap viszont odajön hozzám és sejtelmesen mondja, hogy még munkában álmodta meg, hogy mivel lep meg. Hangsúlyozta mélyen a szemembe nézve, hogy olyasmi, amire régóta vágyom és beszéltünk is róla. És hogy vagy külön veszi meg, de akkor nem biztos, hogy tetszeni fog nekem, legjobb ha én választom ki... Bár nem akarja elrontani a meglepetést.

Meg még mondott pár ilyesmit, lényeg, hogy a helyemben bárki arra gondolt volna, hogy el fog jegyezni.

Persze én faggatni kezdtem, hogy mégis mi, valahogy talán éreztem, hogy túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, kiderült, hogy laptop alá való hűtőt fogok kapni. :D

Egyébként tényleg szerettem volna már egy olyat régóta, de érthető módon csalódott lettem...

És mikor később közöltem vele, miért vagyok szomorú, elmondtam, hogy mire gondoltam a kétértelmű szövegből. Hát az eljegyzés említésére újfent ideges lett... :(


2012. febr. 4. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erőlteted. Nem kéne. Egyrészt magadat is csak idegesíted ezzel a belelovalással, aztán persze csalódsz, neki is idegesítő lehet az állandó utalgatás-célozgatás, ha egyszer ő még nem akarja. Ehhez két ember kell.


Nekem nem is lenne jó érzés úgy eljegyezve lenni, hogy tudom, igazából én erőszakoltam ki. Nálatok is ez lenne a szitu.


Türelem, majd ha ő is úgy érzi, megkéri a kezed.


Mióta vagytok együtt amúgy?

2012. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én is csalódott lennék, de én mondjuk eleve fel sem hoztam volna, főleg nem ennyiszer. Nem szabad erőltetni. Rossz érzésem lenne, ha tudnám, hogy lehet nem is magától kért meg, hanem én erőszakoltam ki.
2012. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy én vagyok a hülye, mert nem kéne még említenem sem. És amit nagyon nem akarnék, az pont az, amit írtok: hogy megkérjen, mert kierőszakoltam. :(

Másfél éve vagyunk egyébként együtt, szóval még nem is olyan hosszú a kapcsolatunk, ráérünk vele. Csak túlzottan is őszinte vagyok, kimondom, amit gondolok, pedig nem kéne az ilyesmit...

2012. febr. 4. 12:58
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg nem gondolni rá, ne említsd neki többet. A pasik nagy része amikor ilyesmi téma kerül szóba és még erőltetettnek érzik pluszban a dolgot, behúzza a kéziféket és kihátrál, akár még a kapcsolatból is egy idő után.
2012. febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Másfél év után ennyire görcsösen-erőszakosan akarni az eljegyzést nem egészséges. Nem csodálom, hogy kiakad tőle a pasid. Ha meg akarod tartani, változtass a gondolkodásodon, és fedezd fel, hogy nem attól lesz jobb a kapcsolatotok, hogy van egy gyűrű az ujjatokon. Éld meg a friss kapcsolatok szép perceit, ne rohanj, nem hajt a tatár.
2012. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne éld bele magad hirtelen! Nyilván neki is rosszul esik, hogy kitalált valamit, aminek örülnél, meg amire nagyon vágysz, beleéli magát, hogy odaadja, meg hogy mennyire örülsz neki, erre bejelented, hogy nem erre gondoltál, és csalódott vagy... Ilyenkor ne éld bele magad, hogy mi lesz, gondolj arra, hogy kapsz egy csokor virágot, és akkor már minden jobbnak fog számítani...
2012. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam neki, hogy csalódott vagyok. Hangsúlyoztam, hogy nagyon találó ajándék a laptop hűtő, mert tényleg szükségem van rá, csak megkértem, hogy máskor ne ilyen kétértelműen fogalmazzon. :) Sosem lenne pofám az ajándékozás örömét elrontani. Kaptam már tőle olyan szülinapi ajándékot, amit nem tudtam hova tenni, de felé csak örömöt és hálát mutattam, nem látta rajtam, hogy nem tetszik. Mivel jobb szeretek adni, mint kapni, tudom, milyen jó érzés az ajándékozónak, ha látja a megajándékozott örömét.
2012. febr. 4. 13:31
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

:D:D:D

hát ez nagy sztori...:-S


Mi 4,5 éve vagyunk együtt a párommal, kb 2 éve vágyam az eljegyzés. Rájöttem, hogy ha bemagyarázom magamnak a dolgot csak nekem lesz rosszabb, ha folyamatosan ezen rágódom csalódok, pedig nincs is okom csalódni.

Szeret a párod? Igen. Te szereted? Igen. Na egy gyűrűtől nem fog megváltozni semmi...

Tudom, persze, a gyűrű az mégis gyűrű, elköteleződés szándéka, meg ország világ előtti nagy bumm...de komoly elköteleződés. Már ha valaki komolyan veszi. Még csak másfél éve vagytok együtt. Hova a rohanás? Mennyi ideje vagytok együtt?

Ne akard megmondani a párodnak, mikor vegyen el, mert visszafele sül el a dolog és beesel a pad alá. Meg amúgy is milyen érzés lenne ha odaállna most eléd és megkérné a kezedet, csak mert kihisztiszted magadnak? Hát akkor inkább sose kérje meg a kezemet...



Az én párom szeretne eljegyzést, közös terveink vannak. Tudom, hogy eltervezte minden apró részletét, és tudom, hogy sokszor gondol a témára.

De nem volt értelme elsietni, mindketten egyetemisták vagyunk, és a 4,5 év elég bizonyíték számunkra...


Ne erőltesd, mert visszanyal a fagyi!



21-L

2012. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Még 1-2 ilyen "jobb lett volna, ha gyűrűt veszel" megjegyzés és nemhogy eljegyzés nem lesz, de pasid sem...

Jól van, hogy akarod, de minek állandóan ezt szajkózni?

Másfél év semmi ehhez.9 éve vagyok kapcsolatban eljegyzés nélkül és sosem mondtam ki Neki, hogy mit akarok.Mennyivel jobb lesz úgy, ha magától találja ki, nem pedig én mondom.Az közel sem olyan és elrontod a dolgot örök életre.

2012. febr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Azért túlozni sem kell, nem emlegetem állandóan, korábban említettem párszor. :D Nem úgy kell elképzelni, hogy ebéd közben lecsapok rá: És mikor jegyzel el? Aztán fél óra múlva a szobában újból...

Amúgy bár csak másfél éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk sokkal erősebb, mint más esetben. Már az első perctől teljesen komolyan gondoltuk, hogy együtt éljük le az életünket, így attól sem tartok, hogy ő elmenekül tőlem, ha nyúzom a témával. Persze nem fogom, csak ezt arra reagálom, hogy szerintetek a végén elmenekül.

2012. febr. 4. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!