Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elég érett lesz valaha?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég érett lesz valaha?

Figyelt kérdés

A párom azt mondta, hogy annak ellenére, hogy együtt élünk már évek óta, még nem érzi magát elég érettnek ahhoz hogy eljegyezzen. Ez valami kifogás, vagy 24 évesen még tényleg nem elég érett?

Én úgy gondolom, hogy jól kijövünk, szeretjük egymást, megvan mindenünk, nem hiszem, hogy később érettebbek lennénk. Ez csak kifogás vagy tényleg nem elég érett egy eljegyzéshez? Egyátalán az lesz valaha?


2012. febr. 22. 16:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Hogy az lesz-e valaha, egy idegen férfiról netes idegenek által nem megválaszolható kérdés.


De ha ő MOST nem érzi magát annak, akkor ez így van, ezen nincs mit firtatni. A nők sokszor ott rontják el hogy erőltetik hogy kérjék meg a kezüket. 24 évesen elég kevés pasi van aki már házasodni akarna...legalábbis napjainkban. Ugyanis egyre tolódik ki a családalapítás, a fiatalok egyre tovább meg akarják őrizni a függetlenségüket.


Ha neki nem csak gyűrű és egy vacsika az eljegyzés, hanem annál sokkal több, akkor valóban jobb, ha vártok. Mert oké, megkéri, ad egy gyűrűt, örültök egymásnak aztán évekig jegyben jártok? Ettől nem lesztek szerelmesebb pár. A házassághoz meg valóban az kell, hogy maximálisan érettnek érezze magát.

2012. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg tényleg nem érzi úgy hogy "elég érett" lenne ahhoz hogy eljegyezzen. Amúgy szerintem rohadtul mindegy hogy eljegyzett-e a párod vagy sem, az a lényeg hogy jól működjön a kapcsolat, jól érezzétek egymást magatokkal, nem?
2012. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
*magatokat egymással :)
2012. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Tényleg nem elég érett, és ezt ő is érzi, tehát következetes, ami jó, mivel azt mutatja, hogy már érettebb mint az éretlen. :D

2. Fél az elkötelezettségtől. (Érthető, hiszen manapság mindenhol azt hallja az ember, hogy a házasság milyen rossz. Lehet ez is befolyásolja)

3. Lehet, hogy csak biztosítani akarja a jövőtöket, és ahhoz nem érzi magát elég érettnek, még ha megvan mindenetek akkor se. Nem tudom...


Egyébként, meg ha tényleg szeret, szeretitek egymást eljön az ideje amikor meglep egy gyűrűvel úgy gondolom. Nem kell pánikolni. :)

2012. febr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha eltelik egy-két év,és még akkor is ezzel jön,akkor elkezdhetsz aggódni.Bár szerintem most sincs rá okod,ugyanis ha szeret,és szereted,gyűrű nélkül is működhet jól a kapcsolat.Nem jó erőltetni a dolgokat.
2012. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

22 éves párom, pont ezt mondja, illetve azt, hogy fél attól a felelősségtől ami a nyakába szakad az eljegyzéssel.

mi 4,5 éve együtt vagyunk...

Néha én is azon gondolkodom, egyáltalán eljön-e az idő?

2012. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
Mégis minek az a rohadt gyűrű??? Ha valaki ezzel hagyna el még ki is röhögném a korlátolt hozzáállása miatt. Még az irodalomban is a csak szerelem kell frázist pufogtatják állandóan. Szerintem a szerelem nem igényel ceremóniát meg okmányokat, álszent haszonleső lagzihiénákat. Ha egy nő ezt nem fogja fel akkor elválnak útjaink.
2012. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

22 és 23 évesen a legtöbben épphogy elkezdik a valódi felnőttkort.......napjainkban a családalapítás 25 körül, fölött kezdődik, semmiről nincs lekésve egyik 22 meg 23 éves lányzó sem, akiknek még nem akarják bekötni a fejét......nem öreganyáink idejében élünk, hogy aki nagy 23 évesként még nincs eljegyzve mint "gyűrűsmenyasszony", az már pártában marad a fiúja meg egy komolytalan fráter, az ég szerelmére...A 22-23 éves fiúk még nemigen akarnak asszonyt meg gyereket, és jól is teszik. Éljék ki magukat, aztán akkor alapítsanak családot, ha már biztosak magukban.

Tényleg nem kellene az ilyen nagyon fiatal lánykáknak már a gyűrűn agyalniuk, ennyire kétségbeesetten. Hova siettek? A legtöbben ennyi idősen még épphogy csak szárnyakat próbálgatnak, egyetemet fejeznek be és első albérletet keresgélnek....nem maradtok meg vénlánynak, nyugi, ha nem lesztek gyűrűsmenyasszonyok 24 éves korotokig.

A fiúk később érnek, később érzik a súlyát az egésznek. Sőt, talán jobban érzik a súlyát. Az eljegyzésben ugyanis a lány ezt látja:


- jaj lesz egy gyűrűm, a fiúm kifejezi hogy imád és örökkön-örökké boldogan élünk, előtte eljegyzési ebéd és minden csudiromantikus


a fiú meg ezt:


- eljegyzem, amint látom, mikor tudom megteremteni a házasélethez a hátteret, mert ha családom lesz, már nem csak magamért leszek felelős hanem egy, vagy több másik életért is.


A fiúk ebből a szempontból nem biztos, hogy később érnek, hanem inkább azt mondanám: jobban felfogják a szépséges gyűrűcske súlyát.

2012. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

15:15

Én maximálisan egyetértek Veled, én vagyok a 22 éves lány akihez azt hiszem szóltál.

Nem érzem elkésve magam és nem is siettetek semmit, csak már annyira régen együtt vagyunk, hogy vágyom rá. És nem a gyűrű, nem a ceremónia kell nekem, nem vagyok "lagzihiéna" sem. Felőlem jöhet a rézdrót is. De szeretném átélni a pillanatot, látni a párom szemében, hogy igen, velem akar megöregedni. (tudom, hogy így van, de "másképp" is át szeretném élni) Szeretném megölelni a szüleit majd, és szeretnék megköszönni nekik mindent...


Persze, igen a felelősség, ő is erre gondol és tisztelem benne, legalább kettőnk közül valaki racionális.:)

2012. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15.15. vagyok, hidd el, át fogod :) Inkább később, mint túl hamar. Egy gyűrű úgysem ér semmit, ha nincs konkrét terv mögötte (mármint valódi házassági terv a fiú részéről). Ha csak egy romantikus pillanat, nem egy érett férfi valódi akarata, akkor nem ér annyit. Majd eljön a ti időtök, és az lesz az igazi :)
2012. febr. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!