Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek az baj, ha 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az baj, ha 2 ember úgy van együtt csaknem 10 évet, hogy még csak beszélgetés szintjén sem merül fel az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Az a szó, hogy "baj", talán csúnya kifejezés is ide.Arra gondolok, hogy 2 ember kapcsolata akkor számít igazán komolynak és erősnek, ha eljegyzés/házasság is történik valamikor?Mert én (sajnos) úgy vettem észre, hogy addig a környezet sem hiszi el, hogy tényleg komoly a dolog, amíg "csak" járás van. És sokszor szóvá is teszik az "elmaradást".

Gond az, ha 5-8-10 év alatt elméleti szinten sem merül fel az eljegyzés, hogy mi lenne ha...?


2012. ápr. 17. 22:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Ha te magad bajnak érzed, akkor teszel ellene, avagy megkéred a párod kezét, vagy ha te vagy a nő, akkor... hát akkor te kéred meg a kezét és kész.

De ha téged nem zavar, hogy nem vagytok eljegyezve vagy házasságban, (mert hisz nem a formalitásoktól lesz tartós egy kapcsolat) és a párodat sem zavarja ez, hisz papírok nélkül is együtt tervezitek a jövőt,

akkor NE AZZAL FOGLALKOZZATOK, HOGY MIT MONDANAK MÁSOK.

Hidd el, akik idejekorán összeházasodnak és mindenki azt hiszi róluk, hogy hű de komoly a kapcsolatuk, majd elválnak pár év múlva, mert valójában mégse, az sokkal rosszabb. Jobb tehát szeretni egymást, aztán a népek meg foglalkozzanak magukkal... Nem?

2012. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Mivel azt kérdezed, hogy szerintem baj-e, így a válaszom IGEN!! Csupa nagy betűvel, mert ÉN szeretem, ha tart valahova egy kapcsolat és nem csak úgy vagyunk a nagyvilágba. Mondjuk én ilyen típus vagyok és a Párom is, így már az első hetekbe téma volt és mai napig is tervezzük folyamatosan. 2 év múlva állunk majd úgy anyagilag, hogy összeházasodjunk.

DE!!

A hangsúly mindig azon van, hogy a PÁR mire vágyik. Ha nektek így jó, akkor le kell sza.rni mások véleményét. Ha egyik félnek nem jó akkor meg kell beszélni és úgy alakítani, hogy jó legyen.

Ennyire egyszerű! :)

23N

2012. ápr. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Nekem fontos volt az eljegyzés meg a házasság is. Ha neked is fontos, hozd szóba te! Ne várj a párodra, lehet, h ő sose hozakodna elő ezzel, mert jó neki így is. A lényeg, h ne a rokonok miatt csináljátok. Ha meg nem akartok összeházasodni, akkor ne tegyétek.
2012. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Ha 10 éve együtt vannak és csak vannak a nagyvilágban, se közös ház, se gyerek se semmi komolyabb dolog, akkor az nem baj hanem inkább gáz, mert 10 évet már elpazaroltak az életükből a másikra de mégse jutottak sehová.
2012. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Nekem fontos, hogy tudjam a kapcsolatom tart valahova, nem csak éldegélünk egymás mellett évekig.

Mikor összejöttünk a párommal utána dumáltunk róla, hogy kinek mi a fontos, mindkettőnknek fontos volt, hogy ne évekig csak járjunk hanem majd legyünk jegyesek és házasodjunk össze.

Több, mint 1,5 éve voltunk együtt mikor megkérte a kezemet.

Szóval nekem a 10 év nagyon sok, főleg ha még beszélgetés szintjén sem merülne fel.

Szóval ha magatokról írtad ezt, és neked ez fontos ülj le vele beszélni.

2012. ápr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
ez a hazassag intezmenye egy KENYSZER. belekenyszerited a kedvesed egy statusba amitol nem tud oly konnyen szabadulni csak nehezsegek aran. tobb mint valoszinu en sem leszek sohasem ferj, eleg ha erzem hogy fontos vagyok. ugy tan nap mint nap teszek valamit azert hogy megkivanjanak es szeressenek :) megprobalom kierdemelni azt, nem veszeme magatol erthetodonek egy tarsadalmi rang miatt. "ahh te ugyis a felesegem vagy, neked KOTELESSEGED szeretni engem es kivanni"
2012. ápr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%

Mi 8 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve együtt is élünk.

Közös mindenünk, saját lakásunk van stb.


Nálunk fel sem merül az eljegyzés, mert feleslegesnek tartjuk. ( a párom szerint a kapcsoltaok nagy %-a a hosszú eljegyzési idő alatt megy tönkre, és van is ebben valami a mi baráti társaságunkat elnézve...)

Másrészt az esküvő szép-szép dolog, de azt sem tartjuk égetően fontosnak.

Egyrészt: mert nem vagyunk olyan anyagi helyzetben hogy megengedjük magunknak ezt a nagy kiadást, hitelbe nem verjük magunkat.

Másrészt: oké hogy lehetne 2 tanús esküvőt is tartani, de annak meg mi értelme?

Jól megvagyunk mi így is.


Jó, gondolati szinten már felmerült az esküvő gondolata, de aztán nekünk a vendéglistával több gondunk is van, nem tudtunk dűlőre jutni velük, így el is vetettük. És a mai napig is csak gondolati szinten van esküvőtervezés.

Szerintem mindenki saját maga dönti el mi a fontos neki.

2012. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

"baj" ha annak érzed, én is annak érezném.

Mi 5 éve vagyunk együtt, de még tanulunk így nem volt még értelme a dolognak, DE a párom tudja, hogy vágyom rá és azt is tudom, hogy a párom is szeretné megkérni a kezemet majd:)


Csupán előítéletből, de a környezet komolyabbnak tekint egy házasságot, mint egy sima együtt lakást.


Pl a tesómék másfél éves kapcsolatát is többre tartják, mert jegyesek, mi meg 5 éve vagyun együtt, csak gyűrű nélkül...

2012. ápr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Ha valamelyik félnek fontos, akkor ciki. Mi 10 éve vagyunk együtt, de nekünk nem az. Nem élünk a nagyvilágba, mert rengeteg dolgot, mint ház, nyaraló felépÍtettünk. Amikor biztos anyagiakkal rendelkeztünk, vállaltunk egy babát. Nem hiszem, hogy bárki azért lekicsinylené a kapcsolatunkat, mert nem hivatalos, de ha igen, engem nem érdekelne. Viszont, ha te szeretnéd, akkor hozd szóba. Inkább probléma, ha meg se tudjátok beszélni.
2012. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem baj.

Az én véleményem, hogy az eljegyzés és a házasság egy bolhacirkusz. A házasság is csak annyira erős, amennyire komolyan veszitek EGYMÁST. Papírral vagy annélkül az mindegy, csak papír nélkül olcsóbb és intimebb nem érzi úgy a retyerutya, meg még a bürokrácia is, hogy köze van hozzá meddig tart.

A házasság nem tartja össze az embereket és nem ad nagyobb biztonságot sem a kapcsolatnak, sőt a gyerekek érdekeit sem védi meg. A gyerekek érdekeit is az egymás és az irántuk tanusított felelősség védi meg az együttélésben és válás esetén is.

A környezet meg lagziba akar menni, jót enni, kiöltözni, sok boldogságot kívánni - mintha ez még csak most következne majd el - és hogy lássa a fiatalokat királylány és királypingvin jelmezben.

Ja, és babázni akar!

2012. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!