Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek az baj, ha 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az baj, ha 2 ember úgy van együtt csaknem 10 évet, hogy még csak beszélgetés szintjén sem merül fel az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Az a szó, hogy "baj", talán csúnya kifejezés is ide.Arra gondolok, hogy 2 ember kapcsolata akkor számít igazán komolynak és erősnek, ha eljegyzés/házasság is történik valamikor?Mert én (sajnos) úgy vettem észre, hogy addig a környezet sem hiszi el, hogy tényleg komoly a dolog, amíg "csak" járás van. És sokszor szóvá is teszik az "elmaradást".

Gond az, ha 5-8-10 év alatt elméleti szinten sem merül fel az eljegyzés, hogy mi lenne ha...?


2012. ápr. 17. 22:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
Ez lesz az 5. éve, hogy együtt vagyunk, de nem tervezünk ilyesmit. Párom ugyan felhozta már, de mondtam neki, hogy szerintem felesleges. Ez csak köteg papír, meg hivatalos formája annak, hogy együtt vagyunk. Enélkül is ugyanúgy szeretem és meg van a magunk jövője, nincs szükség semmi másra, csak kettőnkre. Én úgy gondolom, hogy a házasság csak egy macerává válik, amikor aztán jön a válás. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz dolog, csak fölösleges problémaforrássá válhat. Csak a gyerek szempontjából lesz jó később, hogy neki ne legyen belőle problémája.
2012. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%

Hogy egyáltalán feltetted ezt a kérdést itt, azt jelenti, hogy igen, szerinted ez baj.


Általában az esküvő, eljegyzés nélküli többéves együttélés azt jelzi, hogy legalább az egyik fél még nem akarja végleg elkötelezni magát, sem ezt kinyilvánítani mindenki felé, hanem vár titkon "egy jobbra". De ez csak az általános, mindig van kivétel.

2012. ápr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%
én erről azt gondolom, hogy akkor baj, ha az egyik fél többre vágyik, de ha mindketten elvannak így, akkor nincs gond.
2012. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
Nekem, mint nőnek, ha még 10 év után sem lennénk házasok csak annyit jelentene, hogy megmarad az egyedi szabad döntéshozatalhoz való jogom, ergo nem közösködnék magasabb szinten a párommal (megmaradna a külön kassza is), maximum megvitatnék vele dolgokat, de döntéseket egyénként hoznék mindig. Mint pár csak fél közösséget alkotnánk.
2012. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem baj.

Van akiknek ez nem fontos, és én speciel megértem, pedig én szeretnék házasodni.

Addig nem baj, amíg egyik fél sem vágyik erre, de ha igen akkor az nem jó, persze ilyenkor legalább beszélgetés szinten előjön, hogy ki mit szeretne, és hogy áll a dolgokhoz.

A társadalmi normák, és sztereotípiák miatt érzik úgy az emberek, hogy ez kimaradt. Én is nehezen tudom elképzelni az okokat, amiért valaki nem akar házasodni, de ez más dolog, kicsit talán ahhoz hasonlítanám mint amikor nem érted a másik zenei ízlését, pl hogyan tud valakinek annyira tetszeni a brutál metál zene. Tehát nekem ehhez hasonló érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Felfogom ha valaki nem akarja, nem is érdemes nyúzni miatta.

Szerintem nem érdemes foglalkozni mások véleményével. Ne érezd úgy, hogy ez "baj", baj hogy másképp gondoljátok.

Látod most is felmerült benned, hogy ez normális-e, pedig nem kell:)

2012. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

azok a gombok nem "like "-olásra valók mint a f...book-on, hanem a hasznosságot hivatott jelezni, szerintem az előző válaszomban a feltett kérdésre válaszoltam, és a kérdező kérésére véleményt nyilvánítottam.

Egy vélemény hogyan lehet haszontalan válasz?????


elnézést az off miatt


ui: ez a haszontalan válasz

2012. ápr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
A baj nem jó kifejezés. A házasságellenes válaszolókkal vitatkoznék kicsit. Akármilyen hipermodern világban élünk azért vannak dolgok amik nem változnak. Ez a helyzet is például.A házasság kifejezése egy kapcsolat fejlődésének, arról szól, hogy igen téged választottalak, veled szeretném leélni az életem, tőled akarok gyereket. Ha két ember együtt él, attól még működhet egy kapcsolat, hogy nem házasok, természetesen. De akkor ennyi erővel már meg is esküdhetnének. Hogy miért nem teszik? Nagyon kevés kivétellel, azért, mert az egyik fél nem akarja elkötelezni magát egy ilyen végleges döntéshez. A másik meg persze kontrázik rá, hogy peersze minek az,jó nekünk így is...Olyan nő még nem született, aki nemet mond, ha a párja el akarja venni feleségül. Ha én tíz évig mosnám a gatyáját, főznék rá, lenne gyerekünk, igenis elvárnám, hogy az legyen a minimum, hogy megesküdjünk. A másik is ugyanezt csinálja, csak papír nélkül. Tehát a véleményem és a tapasztalatom az, ezzel kapcsolatban, hogy ilyenkor kifejezetten a férfi ódzkodik ettől a lépéstől, ami szerintem magáért beszél.
2012. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én ezt a kapcsolatom elején, az első pár hónapban tisztáztam a párommal. Ugyanez a helyzet a gyerekkérdéssel is (szeretnék-e, mennyit, és kb. hány évesen). Sőt, mi azt is megbeszéltük a párommal, hogy hogyan képzeljük el az életünket 5 év múlva, és ahhoz, hogy megvalósuljon mindketten beleadunk anyait, apait. Szerintem fontosak a közös célok, és ha a pár egyik tagja házasodni szeretne, azt meg kell beszélni. Lehet, hogy a párod is gondolt már rá, csak mivel eddig nem beszéltetek róla, nem akarja felhozni. És nekem az a tapasztalatom, hogy az eljegyzést se veszik komolyan, még akkor se, ha ki van tűzve az időpont. :D 25/N
2012. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%
Igen, baj.
2012. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!