Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Honnan lehet tudni, hogy kész...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan lehet tudni, hogy kész vagy az eljegyzésre?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 16:08
 1/8 yuda ***** válasza:
91%

Ugyanonnan, hogy kész vagy a házasságra.

Eljegyzést házasság követi rövid időn belül, különben nincs értelme sem.... habár, eljegyzést még fel lehet bontani...de vissza a témához:

Eljegyzésre, házasságra akkor vagy kész, ha azzal az emberrel akarod leélni az életed. Nem csak egy részét, hanem az egész életed.

Amennyiben határozatlan vagy e téren, vagy még kihagyott kalandok járnak a buksidban, akkor nem vagy készen az elköteletettségre.

Ha nem vagy bizonyos abban, hogy vele akarod leélni az életed és viszont, vagyis a párod hasonlóképen nem gondolkodik, akkor se vágj bele.

Fontos hogy megbízható, nem kicsapongó párod legyen, aki rendes, hazajár, nem részeges, takarékoskodó, udvarias, kedves, értelmes ..és sok egyéb jó tulajdonságokkal rendelkelkezik...mert gondolj bele: ha pl. szeret iszogatni, vagy szerencsejéték "fan" :)

Én tuti nem bíznék meg benne, sem ajánlani nem tudnék nyugodt szívvvel ilyen embert senkinek.

Másik fontos, hogy kapcsolatra két boldog ember érett meg. Ha kapaszkodót kerestek a másikban, vagy másiktól azt várni majd boldoggá tesz.. nos, kizárólagosan minden ilyen esetben csalódnak az emberek. Sajnos ez van. :)

Magyarán a lényege a dolgoknak, hogy te boldog ember legyél, kész arra, hogy véglegesen elkötelezd magad valaki felé aki ugyanezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik és utoljára még egy: Ne feledd: vagy jó így ahogy van, vagy felejtsd el. Az nem szokott működni, hogy úgy kezdenek kapcsolatba, hogy egyik meg akarja változtatni a másikat... nem szokott sikerülni és csalódás a vége.

2012. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod:) én teljes lényemmel szeretem a barátom, már a kezdetek óta tudom, érzem hogy Ő az Igazi! Másfél éve vagyunk együtt, de szerintem nem csak az együtt eltöltött idő határozza meg, hogy valaki érett, kész a gyűrűre, házasságra, hanem maga a másik iránt érzett szerelem, tisztelet.

Én 22 vagyok lány, a barátom 25. Szerinte 3 év együtt járás kell a gyűrűig. Kérdeztem hogy miért, most nem érzi komolynak a kapcsolatot, vagy nem ismer eléggé? a válasz: dedede, csak ő nem érzi magát érettnek hozzá, ő még fiatal és kell hozzá sok pénz.

Szeretném ha mind igaz lenne.

2012. jún. 3. 17:15
 3/8 A kérdező kommentje:
nem akarok minél hamarabb gyűrűt, csak érdekelt a véleménye ezért beszéltünk erről, nem könyörgöm ki, csak most volt először szó erről:)
2012. jún. 3. 17:16
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem még ráértek. Megértem az érzéseid, mert hasonló cipőben vagyok, párom még korainak tartaná az eljegyzést (együtt élünk). És kicsit bosszant, mikor olyanok, akik 1 éve sincsenek együtt, már eljegyzik egymást. De ez van, a férfin múlik, nem lehet sürgetni.
2012. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Tökéletesen megbízol a párodban (99 %)! Jól összeilletek, passzoltok. Kiegészítitek egymást. Ez nem azt jelenti, hogy nem vitatkoztok össze, vagy mindenben egyenlően gondolkoztok, mert az unalom a köbön! Hanem alapvető dolgokban kell egyeznetek. Pl.: te imádod az állatokat, ő ne gyűlölje őket. Másrészt csak lakva ismeritek ki egymást.

Amúgy ha én arra várnék, hogy a párom kérje meg a kezem, akkor még vénlány koromban is reménykedhetnék. Ő nem az a típus. A mostani férfiak nem sietik el; minek is? Megkapnak Mindent, nem úgy van mint nagymamáink korában, hogy még a lány kezét se foghatta meg. Persze, hogy rögtön házasodni akartak! Na meg befolyásolja a kilátástalanság is. Nem mindenki tud családfő lenni az éhbéres fizetéséből és ellátni/elvállalni asszonyt, majd gyereket. Ehhez egyébként is fel kell nőni, felelőtlenül nem szabad beleugrani, mert a gyerek szívja meg a levét!

2012. jún. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!!!

Az 1 -es számú Kommi nagyon jó!! Még valamit hozzátennék:

Együtt vagy valakivel akkor nyilván vannak jó és rossz tulajdonságai ,hibái ... Ilyenkor érdemes azokat is előtérbe helyezni .. El tudod -e fogadni azt például , hogy miután hazajön a zokniját a szobából kidobja a folyosóra :D vagy horkol, havonta elmegy a kis barátaival horgászni /focizni ... stb ... Ezek csak ilyen felszínes példák ... Én már ezt nézem ... Én el tudom fogadni, hogy a kedvesem ,miután odatettem az ételt elé megkérdezem kell- e valami ,majd mondja ,hogy nem ÉÉSSS miután leültem valami mégis kell neki a konyhából XD

Ez lehet, hogy csak az én hülyeségem ,de nálam egy házasság "örökre" szóljon ... Nincs üveg csörömpölés nélkül ...:))Tehát ha esetleg vita van ,érdemes megfigyelni ,ki - hogyan áll hozzá a dologhoz ... Remélem jó "tanácsot" tudtam adni ....

2012. jún. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

"ő még fiatal és kell hozzá sok pénz."


Most 24 éves vagyok, 20 voltam, mikor megkértem a -most már feleségem - kezét.

Egy elhatározás kell hozzá. Pénz az nem kell, lehet kicsi esküvő is, a miénk nem volt tele értelmetlen pénzszórással, kihoztuk 240000-ből, 50 fős lagzival, ruhával, stb.. és kaptunk vagy 300000-ret, vagy tán többet is.

DE:

Az esküvő nem a pénzről szól. Hanem arról, hogy az életedet odaadod a másiknak. Az álmaidat, az idődet, és a párod életét teszed boldoggá.

Ezt viszont egy egész életre kell vállalni!

Az eljegyzésre akkor vagytok kész, ha tudjátok, hogy ezt tudjátok vállalni.

2012. nov. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Onnan lehet tudni, h ez a kérdés meg sem fordul a fejedben ha tudod, h Őt akarod.
2012. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!