Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért kellett elvenni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kellett elvenni az örömüket?

Figyelt kérdés

Barátnőm kezét megkérte a barátja egy köves gyűrűvel. Nagyon boldogok voltak, ki is írták facebookra, hogy jegyesek. Erre jött a család, hogy a lány még nem is menyasszony, mert még nincs karikagyűrűjük. Erre visszaállították magukat "kapcsolatban"-ra és most már csak úgy emlegetik, hogy "hát... van egy gyűrűje". :/ Na és persze jöttek a beszólások a családtagok részéről, hogy minek kellett kiírni, ha nem is jegyesek még.


Miért kellett elvenni az örömüket? Ez annyira gáz. Van aki csak lakodalomra vesz karikagyűrűt. Értem én, hogy régen úgy volt szokás, de ha egyszer most meg így van. Nem az a lényeg, hogy szeretik egymást? Megkérte, igent mondott. Akkor mit kell szőrözni?

L23


2012. aug. 25. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha én nyakláncot, vagy karkötőt akarok kapni esküvőre akkor bizony azt kapok, ugyanis sem az eljegyzéshez, sem az esküvőhöz nem KÖTELEZŐ a gyűrű. Akkor jegyesek amikor azt mondják.
2012. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
én azt nem értem, hogy miért első dolga mindenkinek kiposztolni a fészre????
2012. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem teljes mértékben igazad van, ez már csak kínlódás......
2012. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%

Én megértem a családot. A köves lánykérésből őket - érthetően - kihagyták. Nyilván a lánynak kell igent mondani, MÁR nem a szülőtől szokás megkérni, DE ettől még a család szeretett volna osztozni az örömükben, és mivel nem engedték, elvették tőlük úgy, ahogy tudták.

Az eljegyzés és a leánykérés nem ugyanaz. A lánykérés az, amikor a fiú megkérdezi, lesz-e a lány a felesége, az eljegyzés pedig a házassági szándék hivatalos bejelentése családi (rongyrázós esetben +baráti) körben.

Tehát ha az eljegyzés nem volt meg, NEM jegyesek. Ez most sincs másképp.


Azzal pedig egyetértek, hogy miért fontosabb a facebookon szétkürtölni, mint a szülőkkel ünnepelni. Neki fontosabb a dicsekvés, vagy mi van? Vagy annyira számít neki, mi van az adatlapján? Ezek szerint mégsem az a legfontosabb, hogy szeretik egymást...?

2012. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Biztos hogy valami más nem tetszik nekik, azért van a műbalhé... szánalmas az egész -.- ha helyettem a szüleim próbálnának meg dönteni, és ilyenekbe is beleszólnának, többet biztos hogy semmiben nem lennék kíváncsi a véleményükre.
2012. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az gáz, hogy ezt megtehetik velük. Felnőtt emberek, egyrészt nem muszál posztolni másrészt, ha a család nyikkan egyet attól még nem muszáj visszavonni.
2012. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem attól lesz felnőtt az ember, hogy kizárja a családját az öröméből.
2012. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hogy értitek hogy kizárta a családot az öröméből? Azért, mert nem apukától kérték meg a lánya kezét, vagy miért?
2012. aug. 25. 21:29
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Ez tiszta hülyeség. Pláne hogy ha ennyire komolyan veszik a facebookot.

Mi a párommal anno poénból beállítottuk hogy házasok vagyunk, azóta is úgy van pedig most tényleg jegyben járunk (a köves módszerrel nem a rongyrázósan, nekünk attól még az hogy anyósékat kihagytuk belőle).

Ez pedig igencsak sokat l tud árulni az ismerősökről, mivel párom két távoli testvére és két régi szomszédom gratulált az esküvőhöz, holott tudhatták hogy a kiírt dátumkor még nem is jártunk (vagyis igen, csak ők még nem tudták :))

2012. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

igen, igazad van, mit kötözködnek,


viszont ha ilyen kis bizonytalanok, befolyásolhatók, hogy a beszólogatásokra a közösségi oldalon a státuszukat visszaállítják,

akkor nem nagyon alkalmasak még a felnőtt életre, pláne házasságra ...

2012. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!