Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elkeserítő a helyzet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkeserítő a helyzet?

Figyelt kérdés

A hely nem biztos, hogy a legjobb, de végül is eljegyzésre is vonatkozik.

2,5 éve vagyunk együtt, másfél éve együtt lakunk, kettesben. Én 28L, ő 29F. Nem tagadom, én már el tudnám képzelni, hogy legyen gyerekünk, összeházasodjunk, ő teljesen ki van ettől. Nem él nagy lábon, nem bulizik, nincs is rá igénye, haverokkal heti egy találka, teljesen érett, gondoskodó. Voltak problémái velem, ezeken változtattam, meg is jegyezte. Első indoka mindig az, hogy engedhetünk meg magunknak egy gyereket, egy eljegyzést, amikor vázolom neki, hogy az, hogy próbálkozunk, nem azt jelenti, hogy pukk, ott a baba, akkor felhozza azt, hogy ő még nem érett erre. Eljegyzés ugyanez, mondtam neki, nem érdekel a gyűrű ára, az se, ha nincs, csak maga a gesztus. Pedig mindezek ellenére elmondása szerint velem akar élni élete végéig. Nem akarom azt kérdezni, hogy vehetném rá mindezekre, mert szeretném, ha magától szeretné, de ha van tapasztalatotok, szívesen olvasnám.


2012. szept. 12. 12:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
61%

Semmi rossz nem fog történni, ha 30 után szülsz stabil kapcsolatba, kettőtök közös akaratából.

Viszont 28 évesen egy felkészületlen pasival simán rámehet a kapcsolat is akár, avgy együtt maradtok és valakinek sz.r.


Aztán 30-as éveid elején próbálhatsz találni egy másik pasit, aki felvállal gyerekestül, és még szülhetsz neki is, ha szeretne sajátot. Mérlegelj!

2012. szept. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
jó, lehet ráparáztam a 30-ra nagyon, de bakker mindenki ezt nyomatja...ráadásul mindenki szül, házasodik körülöttem...nő vagyok, persze, hogy behisztizek néha:)
2012. szept. 12. 12:28
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az a legnagyobb bajod, hogy a párod most nem akar babát, hanem hogy elképzelésed sincs, mikor fog akarni és egyáltalán akarni fog-e valaha (bocsánat a magyartalanságért). Lehetséges, hogy a párodnak ez nem világos. Felvetetted neki a baba-témát, beijedt és nem tud gondolkozni. Próbáld elmagyarázni neki, amit fent írtam: nem kell most rögtön, de szeretnél látni egy tervet. A 28 és a 31 között nincs azért akkora különbség. Szerintem így meg fogjátok tudni beszélni.
2012. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van, DE ezt is elmondtam, azt mondta, erre NEM tud válaszolni, és ez az egyik legnagyobb bajom, hogy nem látom...mondtam neki, azért annyit csak tud, 1 év vagy 10, de nem...
2012. szept. 12. 12:38
 15/31 anonim ***** válasza:
86%
Igy a kerdesbol nekem az tunik ki, hogy a parod nem akar gyereket es eleg racionalis, te pedig kicsit fellegekben jarsz. Az a 9 honap semmiseg, plane, hogy ha te most dolgozol (es gondolom dolgozol) az a penz kifog esni. Persze kapsz gyest-gyedet satobbi, de egy gyerek csppet sem olcso mulatsag. En hitellel, meg ha "mersekelt" is, biztos nem vallalnam. A gyuru dologban igazad van, de talan a parod ugy gondolja, hogy ha mar eljegyez, zaros hataridon belul (mondjuk 1 ev) el is vesz, es arra meg nincs keszen.
2012. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
ez könnyen lehet, hogy így van, de vajon fog ez változni?
2012. szept. 12. 12:42
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Jó-jó, amúgy megértelek. Én is kb. ugyanennyi vagyok, 27. És igen, amikor sorban szülnek a hasonló korú barátnőim, rám is rám tör. Csakhogy én még most kezdek doktorizni majd, és addig én magam sem akarnék babát. Szóval nekem már ez biztos 30 fölé csúszik, aminek nem feltétlen örülök, de ez van. Páromnak is még kb. ennyi idő, mire készen áll a kicsire. Azt pedig már mondta, hogy ő akkor házasodna csak, mielőtt jön a baba. (Mármint mielőtt elkezdünk próbálkozni, félreértés ne essék, nem a szülőszoba kapujában tervezi a dolgot. :)

Szóval én tudomásul vettem, hogy nekem ez 30 után lesz, mert így alkault, mert "csak" 25 évesen találtam meg ezt a férfit, és nem 20 évesen, és mert elhúzódtak a tanulmányaim sajnos.

De ez van.

Szeretjük egymást, minden tökéletes.


Valóban, azthiszem, neke dis a terv hiányzik, hogy ne csak máról holnapra éljetek egymás mellett, hanem tudd, hogy merre tartotok. Ezt viszont "jogod" lenne tudni...

2012. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

ugyan megoldási javaslatom nincsen,de megértelek,ugyanez volt velünk...Így utólag visszagondolva kár lett volna a kapcsolatunkért,és én pl. iszonyú hülyén viselkedtem..

Igen,nekem sem az kellett volna,h holnap házasodjunk,csak lássam,h ő is ezt akarja-e,és ugyanez volt a szitu,mint nálatok,ő velem akarja leélni az életét,de jó úgy minden,ahogy van..Rengeteget veszekedtünk emiatt,mert én teljesen rákattantam a témára...Aztán egy hatalmas veszekedés után beláttam,h csak tönkreteszem a kapcsolatunkat ezzel,holott én nem esküvőt meg gyereket akarok valakitől...Hanem Ő a lényeg az egészben..

A sors fintora,hogy ezután teherbe estem(csak úgy "pukk",hogy egyszer nem védekeztünk:D),és természetesen nem volt kérdés számunkra,hogy megtartsuk a kicsit...

Nálam is volt nyomás,különösen a szülők részéről,h azért már valami kellene,stbstb..Ne engedj ennek,tudom,h baromi nehéz,de nekünk majdnem ráment a kapcsolatunk,ami sokkal rosszabb lett volna annál,h 2-3 évvel később kéri meg a kezem pl.

2012. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
50%

mondogasd neki néhanapjàn, célozgass, de a lényeg, hogy mindemellett tedd boldoggà!! Gondolom ismered annyira hogy megadd neki, amit szeret:) Nàlunk is igy alakult, bàr én nem mondogattam komolyan pàromnak, csak poénkodtam, de eljegyzett, alakuloan a hàzassàgi engedély, és a probàlkozàsrol annyit, hogy nàlunk becsusszant a törpe, nem terveztük, sokat gondolkoztunk rajta, de pàrom mindenképp meg akarta tartani:) én nehezebb eset voltam, 23 évesen talàn még korai, de szerelemgyerek, marad mindenképp:)


A lényeg, hogy ne stresszelj rà, ha elérkezettnek làtja majd az idöt, ugyis lépni fog, ha megadod neki, amit kell:) Ha pedig nem hàzasodos, gyerekes tipus...akkor neked kell tudnod, mit szeretnél! Sok szerencsét!!

2012. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
92%
(Ez a "pukk, ott a baba" mostmár asszem bevonulhat a GYK történetébe. :D)
2012. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!