Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért van az, hogy a 20...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a 20 évesek lányok esetében magasabb az eljegyzési arány, szemben a 25-30 évesekhez képest?

Figyelt kérdés
Ismerőseim között megfigyeltem, hogy sok lányt 20-22 évesen eljegyez a párjuk, 1-2 év után,míg a 25-30 éveseknél több évnyi kapcsolat után sem. 23/l
2013. júl. 13. 18:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Most olyan mintha néhány ember "lenézné" azt aki 20-21-22 évesen jegyezték el egymást. 19 múltam amikor összejöttem a párommal. 21 amikor megkérte a kezem. (Párom 23 éves volt). De meggondolatlannak nem nevezném magunkat. Ha valakik szeretik egymást nem hiszem, hogy számít az életkor.
2013. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
Az eljegyzés még nem jelent semmit. Csak sokan azt hiszik, hogy az életre szóló dolog. Csak akkor van értelme az eljegyzésnek, ha rövidesen össze is házasodnak. A hosszú jegyesség csak a külvilágnak szól, és sokszor nem lesz belőle házasság.
2013. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
97%

Na, rólam szól a kérdés :)

A férjem 20 évesen jegyzett el, most 21 éves vagyok (ő 24), tavasszal volt az esküvőnk. Mindketten egyetemre járunk most is (belőle orvos lesz, belőlem védőnő), külön élünk a szülőktől, egyetem mellett pénzt keresünk, szóval teljesen normális házasok vagyunk, annyi különbséggel, hogy hétközben reggel nem a munkahelyre, hanem az egyetemre megyünk be. Több éves ismeretség és 1 év együttlakás után döntöttünk úgy, hogy összeházasodunk. Mi úgy voltunk vele, hogy most van arra pénzünk, hogy szép esküvőt tartsunk, később mindig lesz valami, amire félre kell tenni (pl. baba, ház stb), ne az tartson vissza minket, hogy "főállásban" tanulunk :) Érettebbek lettünk volna, ha diplomával a kezünkben házasodunk? Dehogy, butaságnak is tartom ezt a zsarolást, hogy "addig nem veszlek el, amíg tanulsz". Pont nemrég volt egy kérdés, hogy megvágták a lányt az államvizsgán, és mivel csak fél év múlva mehet újra, a párja le akarja fújni az esküvőt, mert nincs diplomája... Kicsit túl van ez dimenzionálva. Szóval azért, mert valakit fiatalon jegyeznek el/házasodik, nem biztos, hogy éretlenségből és fellángolásból történik! Azok a kapcsolatok, amikről te beszélsz, meg sem érik az esküvőt!

2013. júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
utolsó! A felvetés arra szólt hogy egyre gyakoribb és a kérdező ezt látja é igen én is ezt látom nem a ritka kivételekről és az iskolázottságról,és igen én is ezt látom hogy egyre többen miközben nagyon erősen látszik hogy érettek akarnak lenni,pedig nem azok pláne egy életre szólóra az biztos hogy válóügyvédek jól megfognak élni az elkövetkező időkben, egyre több a kapcsolatfüggő papapótló,anyapótló és ezért kötik össze (összekapaszkodnak) mert magányosak ...ez az a generáció akik igazán csonka családban nőttek fel és nincs biztonságérzetük,amúgy drukkolok nekik sok sikert!
2013. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%
Engem is eljegyeztek 20 évesen és én is megkaptam, hogy hülyeség, illetve hogy érdekes, őt még 6 év után se jegyezték el, pedig már közeledik a 30. Most én ezzel mit kezdjek? Én 4 éves kapcsolatban voltam, amikor megkérték a kezem, és másfél éve éltünk együtt. A mai napig szuper minden, idén van az 5. házassági évfordulónk. Az említett hölgy pedig elhagyta a párját azzal az indokkal, mert nem kérte meg a kezét. Azóta is szingli. Nem tudom, miért kell ennyire mások életéhez igazítani a sajátunkat is, és azon háborogni, hogy miért nem úgy alakul, amiért az övéké. Legyen ez a házasság, a gyerek, a pénz, bármi. Ma mindenen háborognak az emberek.
2013. júl. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Sokszor a 20 évesek között osztogatott gyűrű csak egy divat.

Főleg karácsonykor/szülinapokon/valentin-napon, amikor a lányok vmi extrát várnak el(!) és a srác elkeseredésében gyakran hoz egy gyűrűt, aztán "virulj babám, legalább egy időre békénhagysz"

Persze ez egy erős általánosítás volt, de azt is tudni kell, hogy az eljegyzés nem szól egy életre. Spec a hugomat (16 volt) is eljegyezte a pasija (18) fél év után, majd rá egy évvel szakítottak....

Értelme? Semmi...

Az unokanővérem 19 éves volt, mikor eljegyezte a párja egy év járás után, 20 évesen házasodtak, mai napig boldogan élnek két gyerekkel.

Én két évet jártam az egyik exemmel, nem jegyzett el, gondok is voltak, szétmentünk; nem kellett volna egy gyűrű oda, mert hozzávágtam volna x)

Most másfél éve vagyok már együtt a párommal, és lelkem mélyén már vágyom rá, hogy megkérje a kezemet, de nem szólok s nem erőltetem. Mert ő nagy lagzit akar, ezért spóroljuk a pénzt rá, meg vmi gyűrűt tervez venni (ezt hajtogatja állandóan, pedig hiába mondom neki, hogy nem a gyűrű számít), szóval nálunk egy darabig nem lesz még eljegyzés.

Én 22/L a párom meg 28.

2013. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
8-as vagyok. Valakit ennyire megsértettem?:) Szánalmasak vagytok, lepontozók...
2013. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
8as: én mindenkit felpontoztam
2013. júl. 14. 07:46
 19/22 anonim ***** válasza:
69%

nagyon benne van a divat szele, illetve a valakihez tartozni akarás vágya, és talán a kapcsolat komolyságának bizonygatása is.


24 éves voltam mikor a párom eljegyzett, 3 éves kapcsolatban. akkor sem borulok meg, ha később teszi mindezt, hiszen enélkül is minden nap bizonyítja, h szeret.


az idősebb srácok-férfiak már megfontoltabbak, tudják, h a tetteiknek következménye van, és jó esetben vállalják is értük a felelősséget. az eljegyzést komolyan veszik, nem csak ajándékötlet híján választják a gyűrűt, hanem mert komolyan terveznek a lánnyal.

2013. júl. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem1-2 válaszoló miért általánosít, hogy minden 20 éves felelőtlen akik eljegyzik egymást?

Én vagyok akit 1,5 év után (20 évesen) eljegyzett a párja, jártam főiskolára és mellette dolgoztam.

2013. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!