Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti vállalnátok ebben a helyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti vállalnátok ebben a helyzetben egy eljegyzést?

Figyelt kérdés

Apró jelekből érzem, hogy a párom fejében erőteljesen jelen van az eljegyzés. Nagyon nagyon szeretem, igent is mondanék, de vannak dolgok amik miatt félek tőle.

Nem is én, hanem a szokásos társadalmi nyomás, hogy mások mit szólnának.

1. Picit több mint egy éve vagyunk együtt. De ez már a második kör. Voltunk 4 évig együtt majd 2 évig külön. Ezt a történetet most nem firtatnám.

2. Nem élünk együtt, feleslegesnek tartunk albérletet fizetni ha már van olyan megtakarításunk (pontosabban a páromnak), hogy 1-2 év múlva minimális hitellel lakást vehetünk. Akkor már az albérlet árával is előrébb vagyunk.

3. Én jelenleg munkanélküli vagyok, így nem tudok besegíteni az előrejutásunkba. Persze rajta vagyok hogy találjak, és ketten haladjunk előre.


És itt jön képbe a társadalom. Ma az az elfogadott hogy költözzünk össze mielőtt bármit komolyabbra fordítanánk. De most miért elítélendő hogy én az eljegyzés után, de az esküvő előtt költözöm csak össze a párommal? Az emberek miért ítélik el azokat akik nem a muszáj alapján élnek? Tehát nem úgy hogy pipákat gyűjtök és csak akkor jöhet a következő lépés ha az előzőt teljesítettem.


Tudom hogy a családom is ilyen és picit majd ez belerondít a boldogságomba. És szeretném előre megerősíteni magam hogy majd leperegjen a Na de kislányom mondatkezdet, és a hasonlóak.


Én szeretem imádom a párom, ő is engem, mi tudjuk hogy mit szeretnénk EGYÜTT elérni.



2013. júl. 22. 11:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Nekem van olyan ismerősöm, akik csak az esküvő után költöztek össze. Igaz, csak egy éve volt a lagzijuk, de nagyon boldogok együtt. A közös életüket a lány családjánál kezdték el, most veszik az első közös lakásukat.


Szóval, ha csak ez a gond, ne elgyen akadály

2013. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

"miért elítélendő hogy én az eljegyzés után, de az esküvő előtt költözöm csak össze a párommal? "

Ebben semmi elítélendő nincs. Még abban sincs (ami régen az egyedüli elfogadott volt..), hogy csak az esküvő után költöznek össze. Egymásra figyeljetek, ne a társadalom sokszínű elvárására, mert az egy útvesztő, amiben elakadtok. Sok boldogságot!

2013. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Elítélendő? Én ezt egyáltalán nem tapasztaltam. Mi csak az eljegyzés után 6 hónapra költöztünk össze. Addigra találtunk mindketten normális munkahelyet. Azóta össze is házasodtunk. Én egyáltalán nem tapasztaltam, hogy emiatt másként néznének ránk, de ha így is lenne, különösebben az sem érdekelne. Tudtuk, hogy össze fogunk költözni (5 évet vártunk rá, bár elég fiatalon ismerkedtünk meg), és össze is fogunk házasodni. Szépen lassan minden megvalósult. És nagyon megérte várni. :)
2013. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást :) Nem is áll utamba a társadalom, nem fogok azért nemet mondani, ha igent akarok, csak azért mert mit szólnak mások. Csak egy kis megerősítésre vágytam :)

Igaz csak remélem hogy tényleg jók a megérzéseim. Dehát mi másért lennének a telefonjába internetről letöltött eljegyzési gyűrűs képek, és mi másért kobozta el a rég nem hordott ezüstgyűrűimet hogy ő most hirtelen meg akarja ékszerésszel tisztíttatni :)

És persze elemeztük hogy melyik gyűrűt melyik ujjamon hordtam régen :D

és így sem lesz könnyű dolga a mérettel mert a régi gyűrűket "kihíztam" :D

2013. júl. 22. 11:46
 5/20 A kérdező kommentje:

Én pont ezen az oldalon láttam sok hozzászólásnál, hogy minek az eljegyzés ha együtt sem élnek. Meg a szokásos szövegek, hogy lakva ismerszik az ember.

De én erre mindig azt mondom ha valaki nem tud együtt lakni, ott különélés alatt is megvoltak a gondok, csak könnyebb volt a szőnyeg alá söpörni :)

2013. júl. 22. 11:48
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Akkor itt én viszem a pálmát, mi az esküvő után fél évvel költöztük csak össze. :)))
2013. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%

Először azt hittem, te vagy a fiú, azt akartam írni, hogy előbb találj munkát. De látom, a lány vagy. Ebben az esetben csak annyit tudok mondani, hogy ha megkér, mondj igent. :) Persze munka akkor is kéne, mert ha nincs munkaviszonyod, nem lesz gyes, gyed meg ilyenek.

Másokkal meg ne törődj, mindenki a saját életéért felelős, mindenki úgy él, ahogy akar.

2013. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 gömbicica ***** válasza:
86%

esküvő előtt mi sem laktunk együtt. attól még sokat együtt voltunk, eljártunk erre-arra. 79 március megismerkedés, 79 augusztus eljegyzés ,79 október esküvő, 80 augusztus megszületett a FIAM!!!


Minden tökéletes volt. Előre sem dolgoztunk!!!


azóta már eltel 34 év!!!! és együtt vagyunk :-) már 3 unokával. :-)

2013. júl. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Lassan már az abnormális dolgok kezdenek normálisak lenni. Miért költöznél vele össze?! Ráértek a házasságkötés után is. Annál inkább ne tedd, hogy egyszer már voltatok 4 évet együtt. Aki az összeköltözést erőlteti, az a nem normáis.
2013. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Na igen, ez a baj, hogy ahelyett hogy az emberek a saját életükre/boldogságukra koncentrálnának, azzal vannak elfoglalva más mit szól? Ugyan kit érdekelnek mások? Csak az számít, nektek hogy a jó. Amúgy én csak ezen az oldalon tapasztalok ilyen megrögzött gondolkodásmódot, hogy márpedig, ha 1 év után legkésőbb nem költöztök össze és 2 év után nem jegyez el a pasi, akkor ti már nem is vagytok összeillőek. Mi is több mint 4 éve vagyunk együtt és még mindig nem élünk együtt, pont ezért amit te is leírtál, ettől még együtt képzeljük el az életünket és nagyon szeretjük egymást.
2013. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!