Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az alkalom és a gyűrűk megvann...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az alkalom és a gyűrűk megvannak, de hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nemsokmindent tudok az eljegyzésről, minden segítséget szívesen fogadok!

Én most készülök eljegyezni Kedvesemet, ezzel is megerősíteni a kettőnk között lévő kapcsolatot.

A házasság még pár évig nincs tervben.

Az már biztos, hogy 2 karikagyűrű lessz és az eljegyzést egy családi összejövetel alkalmával akarom egybekötni.


2008. júl. 1. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

minden ház más szokás.

ha a család elött lesz, akkor az apukájátol kell megkérned a kezét. elé állasz és azt mondod hogy szereted a lányát adja neked a kezét. vagy valami ilyesmit.

mikor a család össze jön akkor szokás annyak a családnak aki a másikhoz megy virágot meg bort, vagy sütit vinni.

nem nagy dolog, az eljegyzés arrol szól hogya két család megismerje egymást. ilyenkor szokták megbeszélni az esküvö részleteit. igazábol ha nem akratok még össze házasodni az én szemszögömböl felesleges az eljegyzés. nekem az eljegyzés része az esküvönek ami pár hónappal az esküvö elött van.

de ahány ház annyi szokás.

2008. júl. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha még jó pár évig nincs napirenden az esküvő, szerintem felesleges eljegyzést tartani. Nagyon ciki ugyanis, ha évekig mindenki előtt jegyesekként tetszelegtek, de amikor rákérdeznek, mikor lesz a lagzi, csak hebegtek-habogtok. A régiek, ahogy az élőző válaszoló is írta, a "kézfogó" alkalmával beszélték meg az esküvő részleteit, innentől kezdték el szervezni a nagy eseményt. Manapság egy-másfél évnél tovább jegyespári státuszban maradni nektek is rossz, mert folyamatosan csak az esküvőről fognak faggatni titeket (saját tapasztalat).

Technikailag: az eljegyzésen nem a karikagyűrűt szokták felhúzni, hanem a fiú ad ilyenkor a lánynak egy kis méretű, köves gyűrűt, az ún. "kísérőgyűrűt". Ezt a lány jobb kezére kell húzni, az esküvő napján kerül majd fel a karikagyűrű, akkor már mindkettőtök ujjára.

2008. júl. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem igaz, amit az előttem szóló írt. ÉN már 6 éve vagyok menyasszony, mikor a párom megkérte a kezem, akkor megegyeztünk, hogy amíg nincs diploma állás pénz egzisztencia stb.. addig nem hülyéskedünk az esküvővel. Ebben az a jó, hogy a mi szemünkön már nincs rózsaszín köd, a válásunknak is jóval kissebb az esélye. Ha te családi banzájon akarod megkérni, akkor közlöd apuval hogy szeretnéd eljegyezni a lányát, és adja oda neked a , szereted és vigyázni fogsz rá.:)Ha apu odaadja, akkor felhúzzátok a gyűrűt, és banzáááááááááááááááj. Anyósnak ne felejts el virágot vinni, apósnak pálinkát, menyasszonynak ölnyi virágot. Ja, ha van rá keret, adhatsz kísérőgyűrűt, bár sztem ennek nincs jelentősége. Sok boldogságot:))
2008. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

lehet hogy városias vagyok, de mi rég jóban voltunk a szülőkkel és tegeztük egymást és közösen bejelentettük, hogy össze fogunk házasodni, most előbb egy eljegyzés lesz szeretettel váruk őket vacsira ide és ide. Aztán ott a vacsin elmondtuk, hogy még nem mostanában lesz az esküvő, de arra gyakoroltunk.

Nem mindenhol kell az a maradi dolog, de ha olyan a környezet és a család akkor az első válasz helytálló.

2008. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

_A városi vagyok ..igen az nem igaz, hogy ha megkérdezik majd hebegtek-habogtok..

egyszerűen meg kell mondani, ha lesz azt időben megtudják..sok élettársi kapcsolat is el van jegyezve és ott sem lesz esküvő hamar.

2008. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, a te barátnőd is így gondolkodik-e. Én nagyon rosszul éreztem volna magam, ha a kezemet megkéri a Párom és aztán hozzáteszi, hogy még évekig nem lesz esküvő. Ha biztos vagy a párodban, akkor miért vártok éveket? Ha nem vagy biztos benne, akkor miért jegyzed el? Ez nekem félmegoldásnak tűnik, ami szépen szól, de valójában senki sem nyer vele. (Mi az eljegyzés után kezdtük el szervezni a 10 hónappal későbbre kitűzött esküvőnket. És nagyon boldogok vagyunk.)
2008. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Hat megoszlik a velemenyem...reszben igazat adok annak aki azt mondja h eljegyzes utan nem kell annyit varni, mert akkor tenyleg kicsit olyan semmilyen megoldasnak tunik...vagyis a bizonytalansagot latom benne...

a masik pedig pontosan az h amellett is lehete h miert ne lehetne varni (nem a 6 evre gondolok, de 2, 3 belefer, utana szerintem mar eroltetett a lakodalom) tehat miert ne lehetne varni ha nincs lehetoseg az eskuvore...ha eljegyez a baratom engem akkor egyetem alatt tuti nem csapunk eskuvot, az pedig neki kb 8 ev...ugyhogy nem tudom hogy lesz...

szerintem se legyen eljegyzes csak azert h legyen...majd mikor aktualisnak tunkik a hazassag is

2008. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért akarok várni az eljegyzés után az esküvővel mert barátnőm egyetemre jár és addíg feleslegesnek tartjuk az esküvőt.
2008. júl. 3. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!