Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nem érzem magam férfinek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzem magam férfinek a barátnőm mellett, hogy legyek ezen túl?

Figyelt kérdés

Én egy nagyon egyszerű paraszt családból származó vidéki gyerek vagyok, akinek egy városi gazdag családból származó kedvese van.

A kapcsolatunk jó, mert szeretjük egymást, de sajnos az én anyagi lehetőségeim nagyon korlátozottak. Raktárosként dolgozok nettó 90.000 Ft-ért, illetve a szüleimnek segítek be a gazdaságba, de abból nagyon kis pénz van, amit nem is szívesen kérek el tőlük, mert rosszul állnak anyagilag. A kedvesem szüleinek vállalkozásaik vannak, havonta több milliót keresnek, illetve a barátnőmnek is jó munkája van egy kereskedelmi banknál. 3x annyit keres, mint én...

A barátnőm szeret nagyon nyaralni, és sajnos ez nekem nem fér bele. Ezért már többször is volt olyan, hogy ő fizetett be, illetve programokat is ő fizet.

Az eszem tudja, hogy neki/nekik ez bőven belefér, de én egyre jobban fuldoklom és ez kezdi a kapcsolatunkat megölni. Régebben már az eljegyzésről is beszélgettünk, amit elmondott a szüleinek, azok meg már majdnem elkezdték szervezni az esküvőt. Azt mondták, hogy időben el kellene kezdeni, mert a részükről biztos lenne legalább 600 fő.... Nha ennél a résznél már el is ment a kedvem.


Tudom fura egy helyzet, de van olyan itt aki ezt egy kicsit át tudja érezni?



2013. szept. 5. 15:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem a pénztől lesz valaki férfias..


én is több kétszer annyit keresek mint a párom, és nincs belőle gond

Annyi hogy én igyekszem segíteni neki kicsit úgy hogy ne vegye észre, pl megveszem egyedül az olyan dolgokat otthonra egyedül mint tisztítószerek, meg tartós kaják amit haza tudok hozni egyedül, a nagyobb dolgokat mint lakbér meg számlák felezünk

2013. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem milliós volt a nagyságrendi különbség...

De...

Én is nettó 100 ezerrel kezdtem szerviztechnikusként, most két munkahely után dupla annyit keresek, kevesebb munkával, feleségem biztatott, pedig ő akkor többet keresett...(még most is egy kicsivel)

Attól lesz férfi a férfi, hogy vannak tervei, kiáll a felesége/barátnője mellett, megvédi, szereti...

Én is épp azon töröm a fejem, hogy mit tanuljak még amivel többre vihetem...

2013. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

megfogtad az isten lábát haver, ne panaszkodj :D nemhogy jó anyagi helyzetbe mész, DE még a csajod is normális ÉS még a családja is az.


szerintem ezt az egészet kihívásként fogd fel. tényleg előtte is írta valaki, hogy legyenek terveid, elképzeléseid. amúgy ha megházasodtok lehet a szülei is segítenek majd tovább lépned. csak legyen benned motiváció.


akár a barátnőddel is megbeszélheted, hogy ez zavar téged. és szeretnél te is többet és gondolkozol, hogy hogyan. és lehet ő is tud ötletet adni.


ha meg nem érdekel a pénz és valami egyszerű keveset kereső állásban jól érzed magad, akkor szerintem valamiben képezned kéne magad, ami önbizalmat ad, hogy ahhoz értesz. lehet sport, zene, kultúra, valami kézműves dolog vagy bármi.

2013. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha téged ez ennyire zavar, és nem látod meg a lehetőséget, vagy keresed az alkalmat, hogy a családjuk részévé válj, besegíts a vállalkozásba stb, akkor inkább hagyd el.


Mindkét nagyanyám fényévekkel gazdagabb volt nagyapáimnál, mégis hozzá mentek a csóró parasztokhoz, mert szerették őket, és a nagyapáim beilleszkedtek, és utána ők vitték azt amit lehetett és addig amíg lehetett. Utána meg szegényen éltek amíg meg nem haltak. Úgyhogy ne nyafogj, hanem tegyél azért hogy jó partnere legyél annak a lánynak. A családja elfogadott úgy ahogy vagy. te meg nem fogadod el őket. hát akkor magadra vess, és lépj le.

2013. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a Szerelmünk lapjai című filmet. Hasonló a szitu, egy nagy különbséggel, hogy a gazdag szülők, nem akartak a lányuknak egy senkit. Te nem vagy senki, értelmes vagy, szépen fogalmazol, helyén van a szíved, ez az írásodból mind kitűnik. A lány szülei is ezt látják, mivel nem ágálnak a házasság ellen. Ha zavar, hogy ők "támogatnak", ajánld fel a segítségedet, hogy hétvégente besegítesz ingyen a vállalkozásukba. De a raktárosi állásodból is feljebb tudsz lépni.

Csak ne kezdj el elméleteket gyártani, hogy ő több nálad, mert ez kisebbségi komplexust fog okozni, és akkor tényleg elveszíted a férfiasságodat...

2013. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess eről a barátnőddel. Nagyon sok jó hozzászólást olvastam itt most, hallgass a többiek (pozitív, motiváló) tanácsaira.


Rendkívül szerencsés vagy, mert amellett, hogy a barátnőd elfogad így(hiszen veled van), a családját sem érdekli a szituáció, hogy jelenleg te kevésbé vagy tehetős. Azért ez nem gyakori, hogy ha a család több milliót keres havonta, akkor még a földön járnak, de ők igen! Örülj ennek.


Legyenek terveid, légy motivált, hogy előrébb lépj! Hidd el, ettől leszel férfi. Az elhatározástól, az akarattól, a küzdéstől.

Ha azon nyafogsz, hogy kevesebbet keresel, nem teheted meg amit a barátnőd, és megfutamodsz, az nem az.


Ha szereted a barátnődet és tényleg leélnéd vele az életedet, akkor ne hagyjd veszni a dolgot!

Tégy meg mindent azért, hogy te is jobban érezd magad a bőrödben. Ha ehhez az kell, hogy többet keress, ettől érzed magad férfinak, akkor fejleszd magad, próbálj kitörni.


Sok sikert!! :) Csak ne add fel, mert a pénz nem minden.

2013. szept. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Azért nem volt egyszerű a szülőkkel, mert gondolom valami sikeres, jóképű vállalkozót képzeltek el a lányuknak. De szerintem úgy voltak vele, hogy ennek úgyis hamarosan vége lesz, ezért direktben nem harcoltak a kapcsolat ellen, ezalatt az idő alatt meg megkedveltek.

A családja ajánlott már munkát, amit csak azért nem vállaltam még el, mert a jelenlegi munkahelyemen nagyon sokat köszönhetek a főnökeimnek, akik számítanak rám, de egyre jobban úgy érzem, hogy az sem mehet így tovább.

A másik gond, hogy a barátaim, azért néha be-be szolnak, hogy "nha már megint elvitt az asszony nyaralni"... Tudom, hogy nem bántani akarnak, inkább csak viccelődnek, de ezek bennem halmozódnak. Már mondta nekik, hogy hagyják rá, de csak megy a poénkodás.


Azt tudom, hogy szeretem a barátnőmet nagyon és le tudnám vele élni az életemet, szóval megemberelem magamat!

2013. szept. 6. 11:01
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy ehhez hasonló kapcsolatom mikor még főiskolára jártam. Ő raktáros volt és szegény családból származott, az én családom pedig jobb módú volt. Ezzel nem is lett volna részemről semmi gond, csak egyszerűen elegem lett abból, hogy állandóan éreztette velem, nekem milyen könnyű az életem, mennyivel jobb helyzetben vagyok stb. Hát ebből elég hamar elegem is lett. Nem volt bajom, hogy csak "olcsó" programokat csinálunk, nem volt bajom, hogy nem tudott márkás ruhákat venni, de az állandó megkülönböztetése és ahogy kényelmetlenül érezte magát, hát az nagyon zavart. Igazából abból a reménytelen, önsajnáltató viselkedéséből lett leginkább elegem. Ennek már bő 10 éve, azóta belőle kamionsofőr lett...
2013. szept. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy ósdi, múlt századi beidegződés, hogy a férfinak kell többet keresnie. De megértem, ha frusztrál a dolog.

Én azt tenném a helyedben, hogy sürgősen beállnék a vállalkozásba, és megkeresném, hogy mi az a pont, ahol ha továbbképzem magam, lendíthetek a bolton. Ilyen pont tuti, hogy van, és szerintem rövid időn belül meg is fogod találni.

2013. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos jó a megérzésed.

Bizony számít az azonos kultúra, és számít az egzisztencia is.

Most még nagy a szerelem, de mi lesz később, amikor azért majd jönnek a gondok.


Lesz belőled "betolakodó, aki puszta fenékkel jött a családba", aki "nem tett semmihez hozzá", aki "eltartatja magát"?


Már most komplexusod van amiatt, hogy soha nem fogod tudni ugyanazt felmutatni, mint a menyasszonyod, megalázva érzed magad.

Ez a férfiúi önbecsülésedet is megingathatja.

Elnyomod ezt az érzést, mert a szerelem sokkal nagyobb, de mindannyiszor a felszínre tör, és emészt téged belülről.


Nem gondoltál arra, hogy valamilyen vállalkozásba fogj?

Ahogy írod, tisztességes, dolgos, szorgalmas ember vagy.

Ez a lánynak és a családjának a szemében is jó pont lenne, de sokkal fontosabb, hogy függetlenséget, tartást adna neked.

2013. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!