Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Erőltetett eljegyzés vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erőltetett eljegyzés vagy teljesen normális az egész?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok és 4. éve vagyunk együtt a barátnőmmel. Ő 24 éves. 3 és fél éve már együtt lakunk így nagyon sok mindent megéltünk már együtt. Szeretjük is egymást nagyon a mai napig, viszont az utóbbi fél évben, megváltozott az eljegyzés/esküvő/gyerek témában. Eddig "csak" néha álmodozott róla, (értem ez alatt, hogy beszélgettünk róla és tervezgettünk) de mostanra teljesen átváltozott ez a téma, és már nem beszélgetünk hanem veszekszünk róla. Olyan mintha bántaná, hogy az ismerősei közül már egy párat eljegyeztek, és őt még nem. Bár elmondása szerint nem így van, de nekem nagyon így jön le az egész, és sokszor a vita, veszekedéssé és utána meg sírássá és megsértődéssé fajul az ő részéről. Nem értem, szerintetek ez normális hogy ennyire akarja az eljegyzést? Hozzátenném, hogy ezen kívül teljesen rendben van a kapcsolatunk, szeretem őt máig, és szeretek is vele lenni, és vele képzelem el a hátralévő életemet, de ez a sürgős eljegyzési téma kissé "megrémiszt". Nem így képzeltem el az egész eljegyzést, hogy előtte vita-vita hátán, hogy miért nem jegyzem már el. Elmondása szerint ő csak azt szeretné, hogy ennyi minden után amit megéltünk, és ennyi idő után, a kapcsolatunk egy kicsit szintet lépne és jobban lenne célunk ami felé haladunk. Azt mondja neki az álma a család. Amit meg is értek, de nem ebben a csomagolásban.

Pont ezért engem zavar ez a dolog, és akárhányszor feljön a téma és kezd belőle veszekedés fajulni én elmondom neki mindig, hogy igenis én is szeretném de nem így, hogy ki van erőltetve. Számomra ez egy életre szóló döntés amit nem szabad elkapkodni. Nem szeretnék olyan életet (házasságot) ahol beleugrottunk mindenbe, és aztán meg 3-4 év múlva már válunk is el. Ettől én sokkal lassabb és megfontoltabb vagyok és szerinte éppen ez a baj. (néha tényleg túlságosan is megfontolt vagyok)

Ráadásul fura, hogy igazából akkor lett ennyire erős benne ez az eljegyzés utáni vágy, amikor a testvére mondta, hogy lehet lesz egy eljegyzés idén. Aztán, hogy tetőzzön a dolog, az én testvérem is bejelentette, és nekik ténylegesen lesz is nemsokára az eljegyzés és esküvő is. Emiatt is teljesen kifordult önmagából, mondván, hogy nekünk mindig másokra kell várni meg mi vagyunk az utolsók.

Engem meg ez sosem érdekelt hiszen ez nem egy verseny.

Hozzátenném, hogy a családjában, tényleg sokszor "leghátul" van, és nem igazán érdekli a szüleit, hogy mi van vele, gondolom emiatt is érinti érzékenyül, főleg úgy, hogy a szüleim meg pont az ellentettje az ő szüleinek, és láthatja az ellenpéldát folyamatosan.

Viszont nálunk is én vagyok a 3. gyerek, amiből adódóan sokszor tényleg én vagyok az utolsó néhány dologban, (de ez engem sose zavart túlságosan).


Ti mit gondoltok, abból amit le írtam és bele láttok a helyzetbe, szerintetek normális ez az egész?

Érdekelne a véleményetek, hogy mit tennétek ebben a helyzetben!



2014. márc. 28. 07:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz egy olyan nőnek aki teljesen biztos az érzelmeiben, és ugye ott van az is, hogy óvatosnak kell lenni ebben a témában, mert ha egy nő felhozza a témát, hogy mégis merre tart a kapcsolat, vagy hogy szeretne előrébb lépni, akkor úgy jön le sok férfinak, hogy "kihisztizi az eljegyzést." Rossz tud lenni, hogy miközben vágyik rá, és elméletileg te is, vár rád mondjuk már 2 éve, de semmi. Persze, hogy egy idő után nem tudja az érzéseit magában tartani, és feszült lesz, valamint annyit lát, hogy mintha te bizonytalan lennél. Természetesen nem kellene, hogy vita/veszekedés legyen köztetek ez miatt, de a nők ilyenkor teljesen a férfira vannak utalva hiszen rajtuk múlik ez a dolog. És gondolom, hogy mennyire idegesítő tud lenni, hogy már a testvérei/családtagok is sorra jelentik be az esküvőt, ti pedig 4 éve egy helyben vagytok. (Gondolom így látja és éli meg.) Valahol megértem a párod és téged is. Mert bizony nem kell elkapkodni, de szerintem 4 év együttlét, és ebből 3,5 év együttélés alatt már el kellene tudni dönteni, hogy együtt vagy külön. (Főleg, hogy nem tinik vagytok már. ) Mondjuk nálunk teljesen más volt a helyzet, mi a megismerkedésünkkor éreztük már, hogy teljesen más lesz a kapcsolatunk mint az előző párjainkkal, fél év után össze is költöztünk, és 2 év együttlét, 1 év együttélés után kérte meg a kezem a vőlegényem. Mi sokszor álmodoztunk/álmodozunk közösen, beszélgetünk a jövőnkről, így egyértelmű volt, hogy mit is szeretnénk, és azt, hogy ezt együtt képzeljük el a hátralevő életünkben. Az eljegyzés egy kinyilatkoztatás, hogy komolyak a szándékaitok, és hogy tényleg együtt képzelitek el az életeteket. Ha biztos vagy a dolgodban akkor mire vársz még? Nekem bizonytalannak tűnsz, és lehet, hogy a barátnőd is ezt érzi rajtad...
2014. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
19%
Vegyél neki egy gyűrűt, aztán egy darabig nyugtod lesz.
2014. márc. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
25%
Úgy néz ki a barátnőd elkapta az eljegyzési hiszti és csak a verseny miatt erőltetné a dolgot. Ez semmiképp nem egészséges. Mondd meg neki, ha sürgősen nem higgad le, lapát. 24 évesen igazán nincs semmiről lekésve. Viszont Te is gondold át részedről mi az akadály az esküvőnek. Van biztos állás mindkettőtöknek, vannak céljaitok, jól kijöttök, akkor meg miért nem házasodhatnátok?
2014. márc. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
8%

Hibbant a csaj, ilyenekbõl lesznek az igazán elviselhetetlen házsártos, hárpia házisárkányok, ez már csak rosszabb lesz.

Pattintsd amíg nem késõ.

2014. márc. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
78%

Tökéletesen leírta az első válaszadó.

De itt vagyok én. Amikor megismerkedtünk, kijelentettem (egy hosszú kapcsolat és jegyesség után, fájdalmas szakítást követően ismertem Őt meg), h én ugyan nem akarok megházasodni. Éltünk boldogan, teltek az évek, aztán valahogy csak jó lett volna egy esküvő, picike, négyszemélyes, de mégis. Egy nyaraláson vettünk két ezüst karikagyűrűt az utolsó pénzünkből és felhúztuk. Ez sok éve volt. Esküvő azóta se volt. Felhánytorgatom időnként, mert nekem a hivatalosan hozzá tartozom dolog azért mégiscsak jól esne, de nem ezen múlik a világ, ezt meg be kell látnom. Nekem végülis így is jó, a lényeg, h boldogok vagyunk.

Nekem nem tetszik a mai férfiak ilyen nyámnyila biztonsági viselkedése. És baromi jól esett volna, ha feleségül vesz, de igazából mostmár mindegy, valószínűleg így maradunk.

2014. márc. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
73%
És neked olyan nehezedre esik venni egy gyűrűt? (nem feltétlen kell arany) Én is furcsállnám a párod helyében.Elég tesze tosza lehetsz.És nem feltétlenül kell ezt nagy csinnadratta közepette előadnod,tehát családi körben. Lehet kettesben is. Megértem a barátnődet,és kicsit sajnálom is.
2014. márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
73%

Részben meg tudom érteni a párodat, hiszen mi is épp hasonló helyzetben vagyunk a párommal. Azt hittem tavaly az évfordulónkon, hogy megkéri a kezem, mert korábban már annyit beszéltünk róla, és olyan megfelelőnek és tökéletesnek tűnt az alkalom, de ő mégsem akkorra gondolta. Volt akkor nálunk is erről egy hosszúúúúú sírós beszélgetés, aztán egy időre úgy éreztem, nem is akarom már annyira. Utána kezdett visszatérni az érzés, és megint szóba került a téma párszor. Hozzáteszem, ő is akarja, csak még nem szánta el magát a lépésre is.

Szóval megértem a párodat, én is legszívesebben kivágnám a hisztit hetente, főleg, amikor látom, hogy a kolléganőimnek sorra kérik meg a kezét, mennek férjhez a volt osztálytársaim, gyereket szülnek stb.

Mégis inkább visszafogom magam, és megvárom csendben, amíg ő magától teszi meg ezt a lépést, mert nem szeretném elrontani az egésznek a varázsát, sokkal szebb és jobb lesz, ha magától jut el végre oda (mert abban mindennél biztosabb vagyok, hogy el fog jutni), és nem fogom azt érezni, hogy csak miattam, az én hisztim miatt történt meg, és ő csak engedett a nyomásnak...

25/N

2014. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
93%
Te nem megfontolt vagy hanem magad sem tudod hogy mit akarsz. 26 eves vagy 4 eve jartok nem vagy mar gyerek ha nem akarod eljegyezni mond meg neki ne huzd a lany idejet. Add meg neki a lehetoseget hogy mas orommel eljegyezze. Egyebkent elvalhatsz 10 ev egyuttjaras utan is nem ettol fugg.
2014. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
40%
Az a baj, hogy ezek a nők fel sem fogják, hogy mit csinálnak. Minél jobban erőltetik, annál jobban ellenszenves lesz a dolog. Jó lenne kicsit lehiggadni lányok.
2014. márc. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
24%

Fú, hogy megjöttek a habzószájú nõk, nagyon kemény. :D

Akiknek minden mindegy, csak gyûrû kerüljön az ujjukra, minden más csak "idõhúzás".

Beteges.

Kérdezõ: menekülj amíg lehet.

2014. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!