Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Segítség! Hogyan verjem ki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korkin kérdése:

Segítség! Hogyan verjem ki a fejemből az eljegyzés gondolatát?

Figyelt kérdés

A párommal 2,5 éve vagyunk együtt (2 éve együtt élünk saját lakásban). A kapcsolatunk mélységéből stb. adódóan nálam eljött már az ideje az előre lépésnek. Rákérdeztem nála és a válasz egyértelmű volt: nála még nem. Nem mondta ő hogy sose, de sugallta, h nem mostanában :(

Mondanom sem kell, h rosszul érintett, de próbálom/próbálnám elfogadni..

Azóta azonban csak a házasság/eljegyzés témába botlom mindehol.

Pl. Kiránduláson a néni kérdezi: "fiacskám, hogy lesz rád jó így a vőlegény öltöny ?" :)

- a bankban hivatalos ügyintézésnél: "Családi állapota?"...:(

- szüleim kérdezik a héten:"..és hogy vagytok? Esküvőre mikor menjünk?" :)

- Korunkbeliek akikkel együtt jártunk suliba meghívtak egy lagziba májusban

- véletelnül össze akadtam egy kollégám apukájával:" és te házas vagy? Vagy most készülsz férjhez menni?"...


Erre mégsem mondhatom, h mennék én mennék, de nem vesznek el... elég ciki...és egy kicsit tán megalázó is az a tény h én eldöntöttem, h le tudnom és le is szeretném élni vele az életem, de ő meg "próbálgatna" még..


Csak azért találnak be az emberek most ezzel a témával a szokásosnál is többször, mert én magam is ezzel foglalkozom, vagy hogy van ez?

Nagyon szeretnék lekattanni a témáról és mást találni amivel foglalkozhatom (ami önmagában is nehéz, hisz az ember mindig arra figyel ami épp a legjobban érdekli), de így hogyan, ha minden nap, minden héten eszembe juttatják...az én szívem ezt nem bírja


Komolyan mondom, h segítség kell, mert kikészítem magam. A páromnak semmit sem mondok, mert azon kívül h megbeszéltük (tudom az ő álláspontját is) nincs mit hozzá fűzni..nem akarok hisztis p**** lenni.

Valaki tudna segíteni, hogyan jöjjek le a témáról és mivel tereljem el a gondolataimat? Örülnék pár hasznos tippnek.



2014. máj. 12. 12:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: 26L/27F
2014. máj. 12. 12:41
 2/74 anonim ***** válasza:
77%

Nem házasság témába "botlasz", hanem, mivel ez jár a fejedben, erre figyelsz fel.


Nagyon helyes, hogy nem állsz le hisztizni, hisz nem azt mondta, hogy soha, hanem, hogy egy ideig még nem vesz el - de valamikor majd igen.


Mondjuk a fölös energiáid vezesd le sportban, vagy hobbiban, olvass, nézz filmet - persze NE eljegyzés témájút... (apám, a szomszédban bontják a házat??? Pfff...)

2014. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
24%
Azért sürgeted, hogy gyorsan el is válj? Kell ez a tortúra?
2014. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
82%
A választ te magad is leírod, azért érzed úgy, hogy ebbe a témába botlasz mindenhol, mert most erre fókuszálsz, eddig is voltak körülötted esküvők, és eddig is megkérdezték tőled ügyintézés közben, hogy mi a családi állapotod. Én úgy gondolom, hogy ennyi idő után nem kell feltétlen összeházasodni és ebből a szempontból megértem a barátodat, a férfiaknak ez amúgyis nagyobb para általában, mint a nőknek. Azt viszont nyugodt hangnemben szerintem megkérdezheted tőle, hogy oké te elfogadod a döntését, de biztosnak érzi ő a kapcsolatotokat? Hosszú távon is el tudja képzelni veled? Szóbajöhet majad a házasság, mert neked ez fontos? Ha ezt megbeszélitek, akkor utána viszont kattanj le a témáról és ne hozd fel neki állandóan. Hagyd hogy magától megkérje a kezedet.
2014. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
64%

Ez tényleg olyan dolog, amit nem nagyon lehet sűrgetni. Nálunk a párom 18 évesen volt megindulva, hogy elvesz feleségül :))))))))) Alig tudtam csitítani.

Aztán húsz éves korom körül meg rámjött az eljegyzés mánia, és bár tudtam, hogy szeretne elvenni, tökéletesen tudtam, hogy semmi nem adott a házassághoz (se anyagilag, se helyzetileg- 100 km-re éltünk akkor egymástól az egyetem miatt). Aztán befejeztem az egyetemet, megkérte a kezemet és összeköltöztünk. De még csak most jutottunk el addig, hogy elkezdjük szervezni jövőre az esküvőnket.


Közben minden barátnőm férjhez ment, minden osztálytársamnak babája van...én még mindig nem vagyok férjnél, mert egyszerűen semmi nem volt adott, nagyon sokáig...ezek a barátnőim 2-3 éve vannak együtt, mi meg 7 éve, mégis ők mentek férjhez hamarabb.


Ma már elfogadtam ezt és pont nem érdekel, ha valaki megkérdi, mi a helyzet...azt szoktam mondani, majd szólok időben, küldjük majd a meghívót, csak nyugisan, csak lazán...



Tudod az meg, hogy mindent akörül látsz most, csak azért van mert a tudatod erre irányul. Ha meg azt hiszed terhes vagy, akkor minden terhes nőt észreveszel, minden reklámban hallod, hogy terhesek is szedhetik. Egyébként meg nem.


A családi állapotnál én csak annál háborodok fel mikor azok az opciók vannak, hogy:

Házas

Özvegy

Hajadon

Vadházasság

2014. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
97%
Osszekoltoztel vele, ott vagy neki, gondolja, most minek egy eljegyzes, hazassag. O ugy nezi, semmi sem valtozna.
2014. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
98%

EZt pedig meg kell beszélnetek, mert ha a jövőre vonatkozóan nem egyezik az elképzelésetek, akkor felesleges együtt maradnotok.


Bár ezt talán még összeköltözés előtt kellett volna megtenni.


Viszont ha téged a környezeted célozgatásai zavarnak, akkor már régen rossz.

2014. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondta ő hogy sose, de sugallta, h nem mostanában


Sugalltaa. ÉS beszélni is fog?

2,5 éve együtt, és ilyenről nem tudtok beszélgetni? Nem hisztizni, követelőzni, de megbeszélni, hogy ki mikor mit akar. Hihetetlen, hogy manapság a kommunikáció halott.

2014. máj. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
100%

Mi az akadálya szerinted kérdező?


Együtt laktok saját lakásban 2 éve,25 felett vagytok,gondolom dolgoztok.


Egy gyűrűt meg lehet venni 10.000-ből vagy épp 5000-ből is. A lényeg azon van, hogy évekig menyasszonyi státuszban elég ciki lenni(szerintem!).Mondom ezt én,akinek még párkapcsolata sincs :D


Ha ő életed párja, akkor vezesd rá, hogy bizony feleség szeretnél lenni és családot is alapítani vele.Ha nem volt még téma ez köztetek,akkor anélkül nem lesz, hogy ne beszélnétek róla!

2014. máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 A kérdező kommentje:

5/7 a kínálat zavart engem is .."hajadon" váááá


7/7 Már az összeköltözés előtt letisztáztuk ezt a kérdést. Sőt, azt hittem nem lesz gond, mert 1,5 év után elvitt ékszerboltokba (azóta pedig eltelt egy év és semmi.. )az emberek pedig ennyire nem terveznek előre meglepetést, így azt gyanítottam, h vmiért megijedt.

Azóta rákérdeztem, mint azt írtam is és abban megerősített, h az elképzeléseink még mindig egyek, csak nem egy időre datálódnak.

Kicsit számomra ez a nesze semmi fogd meg jól..adtam is választ meg nem is..de most mit tegyek?! a témát újra és újra nem hozhatom fel..akkor lennék idegesítő p***...

2014. máj. 12. 12:58
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!