Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek ilyen esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ilyen esetben helyes az eljegyzés?

Figyelt kérdés

Én 21 éves vagyok, a párom(f)25. Együtt dolgozunk külföldön, fél éve együtt élünk, egyébként 5 éves a kapcsolatunk.

A párom megkérte a kezem. Én igent mondtam.

A párom szülei felajánlották, hogy mivel emeletes házuk van de csak a földszintet tudták megcsinálni, és mivel úgyis ő örökli a házat, készítsük el a felső szintet és ez előtt a nevére íratják a házat. Így egy éven belül lesz otthonunk.

Így mi úgy látjuk, hogy megpecsételjük érzelmeinket az eljegyzéssel. Csak hogy ne legyen félreértés, tudok főzni, én takarítok, mosok, szóval készen állva érzem magam e téren is. A gyűrűket és az eljegyzési vacsorát is mi álljuk.

Ti ezek alapján hogy látjátok?

Biztos vagyok magamban csak kíváncsi vagyok, mi jut eszébe az embereknek ilyesmi hallatán...

A komoly, értelmes válaszokért köszönetem. :-)


2014. jún. 23. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Nos ha az életetek ilyen szinten meg van alapozva akkor, mire várnátok?

Csak az a lényeg, hogy jól kijöjj a párod szüleivel mert ugye mégis csak egymás mellett fogtok lakni és a jó anyós-meny viszony elengedhetetlen ha békés együttéléshez.

A mai fiatalok nincsenek olyan helyzetben, hogy ilyen korban lakást vegyenek. Nem mindenki olyan mázlista.

2014. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Jó kérdés. Nagy első felnőtt-kori szerelem, ritkán végződik sírig tartó együtt éléssel. Nekem se sikerült. De hátha nektek fog, ezt nem tudhatjuk.

Szülőkkel való összeköltözés, a felső szinten akár szeparálva, tuti bukta!!! Szerintem nem jó ötlet abba ölni egy rakás pénzt, h utána 30-40 évig anyósékkal lakjatok. Azt eladni lehetetlen, beszorultok egy kényszerhelyzetbe.

Ez a véleményem, biztos lesz, aki majd mást mond.

2014. jún. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem 5 év már eléggé komoly kapcsolat, kiismerhettétek egymást rendesen.

A szülőkkel való együtt élésnek (akkor is, ha külön lakrész) lehetnek buktatói. De van, akiknek bejött.

2014. jún. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy látom hogy tök jó, sok boldogságot nektek :)

Egyébként az anyósommal nem laknék egy házban, de ez csak én vagyok :) nyilván nem tudom hogy nektek milyen a viszonyotok, mondjuk majd ha lesz baba tuti hasznos hogy közel van :)

Sok boldogságot még egyszer!:)

2014. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Sok boldogságot Nektek, de minden cinizmustól mentesen, én soha nem házasodnék egy olyan kapcsolatban, amit tizenhat évesen kezdtem el. Annak soha nincs jó vége. De ez én vagyok.
2014. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sok sikert, de szerintem korai. 5 év sok, de nem mindegy hogy gyerekként jöttök össze, vagy felnőttként. Persze ti tudjátok. Én a szülőkkel sem költöznék össze semmi pénzért.
2014. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Miért is ne? Simán összejöhet. Külön bejárattal, leválasztva lennétek, nem hinném hogy gond lenne.


Mi a férjemmel az én családommal lakunk vidéken, egy kertes házban. Itt nem külön emelet van, csak a ház inkább hosszúkás, és le lehetett választani belülről, és saját bejáratunk van.


A mi részünk 1 nappaliból, 1 konyhából, 1 teraszból, 1 fürdőszobából, és egy hálószobából áll. Ha esetleg lenne gyerekünk, a padlásteret is be lehet építeni majd a mi lakrészünk felett.


Anyu és a nővérem a ház másik részében laknak, ahol 2 hálószoba 1 fürdő, és 1 konyha van.


Mi jól megvagyunk itt, mindenkinek megvan a magánszférája, nincs albérlet, a rezsi felesben megy, így nyáron sokat tudunk spórolni. 10 15 ezres számlával:) télen 30 szokott lenni a mi részünk. Ez nekünk, és nekik is jó, ami a számlákat illeti. Kettejüknek túl nagy és kihasználatlan lett volna egy ekkora ház... (150 m2)


Anyu úgy szereti a férjemet, mintha a fia lenne, és a nővéremmel is kedvelik egymást. jól kijönnek, van 3 kutya is. Ők is elfogadták:)

Wifis internet van. A modem itt van a mi lakrészünkben, reggelente bekapcsolom mindig, és odaát a nővérem is tud netezni meg mi is. Tv is van mindkét lakrészben.


Én pl szoktam átvinni palacsintát, sütit, vagy anyu is szokott adni ha sokat csinált valamiből. De olyan is volt, hogy kaját kaptunk, mert túl sokat főzött:D. De nem zavarjuk egymást egyébként. Volt olyan hogy 1 hétig össze sem futottunk velük:D


Nekünk bejött. Így csak anyóst kell külön látogatni havonta 1x. Spórolunk az útiköltségen is:D


Nekünk bejött.

2014. jún. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is korai olyan szempontból, hogy te még gyerek voltál, mikor összekerültetek és - ne haragudj, de így van - lelkileg/szellemileg még most sem vagy felnőtt igazán. A személyiséged még 4-5 évig egész biztosan formálódik, alakul, akár radikálisan is. Pont ezért bomlanak fel 99%-ban előbb utóbb az ilyen fiatal, tinikori kapcsolatok. Egyszerűen felnőnek, változnak a felek, és nem azonos irányba.


A másik az, hogy fél éve éltek együtt, ez még szinte semmi.

2014. jún. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%

A szülőknél lakva MINDIG gyerekek lesztek. Hiába a külön bejárat,külön rezsi stb Szép lassú és fájdalmas halála egy kapcsolatnak..

Az oké,hogy tudsz főzni mosni ,mosni takarítani,hidd el egy házasságban nem ezek okozzák a gondot..


Ahogy te jónak látod.Én kizárt,hogy 21 évesen férjhez mentem volna .

2014. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi az hogy semmi? Mi is fél évet éltünk ténylegesen együtt esküvő előtt, és kifogástalan a házasságunk. Nem az idő a lényeg, hogy mióta. Ez akkora általánosítás.. hanem hogy milyen a kapcsolatuk. Az meg nem az együtt töltött időtől függ, hanem attól, hogy mennyire ismerték meg egymást.
2014. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!