Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha egy nő és férfi eljegyezték...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nő és férfi eljegyezték egymást és együtt élnek akkor már élettársak?

Figyelt kérdés
2014. jún. 30. 22:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Igen,es ha osszehazasodnak hazastarsak lesznek.
2014. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Ha együtt élnek, akkor már élettársak, nem kell hozzá eljegyzés. Ha eljegyzik egymást, akkor jegyesek, függetlenül attól, hogy élettársak-e.
2014. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!!
2014. jún. 30. 23:05
 4/26 anonim ***** válasza:
69%

Hivatalosan nem élettársak. Akkor lesznek élettársak, ha két tanúval bejegyzik az anyakönyvi hivatalban.


sokaknak ez nem fontos, mondván csak papír, de bizonyos esetekben (hitel, öröklés, stb.) nagyonis fontos. hogy bejegyzett élettársak legyenek.

2014. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%

Én együtt lakom a vőlegényemmel, szervezzük az esküvőnket, de eszembe sem jutna élettársként gondolni rá. Az élettársról nekem azok jutnak eszembe, akik szerint 'a házasság csak egy darab papír', én pedig nagyon nem értek ezzel egyet.

Tehát NEM vagyunk élettársak, jegyesek vagyunk, férj és feleség leszünk, nem élettársak...

2014. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

Hát pedig ha leragadunk a szavak jelentésénél, akkor jobban hangzik, hogy Élet- mint az, hogy HÁZAStársak.


De igen, ha együtt éltek élettársak is vagytok, ha nem is hivatalos élettársak.

2014. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%

Hatos, már akinek jobban hangzik. Nekem olyan Kékfény-es :D

"Leszúrta élettársát, Szabó Jánosnét a böllérkéssel Horváth Zoltán..."

2014. jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
7-es igazad van, egyik sem tetszik, csak ha nagyon választani kell és jelentését nézzük.
2014. júl. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
30%
Nekem a házastárs szóban az is benne van, hogy az életünket együtt töltjük el :)
2014. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%
Jogilag gondolod? Nem, ettől még nem, csak ha bejegyeztetitek Magatokat a hivatalban.
2014. júl. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!