Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nagyon féltékeny a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon féltékeny a párom, megkeseríti a napjaimat! Szerintetek ez elég ok rá és jogosan ilyen?

Figyelt kérdés

Korábban írogattak nekem srácok, akiknek én mindig tisztán elmondtam, hogy van párom, akit imádok, de haverilag még beszélgettem velük, volt, hogy valamelyikkel összefutottam egy italra, de mindig tisztáztam, hogy semmi több nem lehet! Én nyitott ember voltam, szerettem barátkozni, de SOHA SOHA nem csalnám meg az párom, mert rajongok érte, vele képzelem el a jövőm. Amikor a párom megtudta, hogy haverkodom más férfiakkal, akik van, hogy többet akarnak tőlem, azóta betegesen féltékeny, válltig állítja, hogy megcsaltam/csalom. Az nem érdekli, hogy én tisztáztam velük, hogy semmit sem akarok tőlük. Folyton az jár a fejében, hogy én biztosan "B" opciót kerestem helyette, biztos volt valami indítékom, hogy szóba álltam velük, pedig tényleg nem. Csinos, 20 éves lány vagyok, modellkedtem is, de már olyan szinten elcsúfítottam magam, hogy tényleg senki sem szól be, nem akarnak velem ismerkedni, vagy ha mégis, én már nem vagyok nyitott, hanem rideg és barátságtalan, bunkó. Már otthoni laza, egyáltalán nem szexi ruhákat hordok, igénytelen haj, ápolatlan arcbőr, semmi smink...:((( Én ezt is elfogadom és hajlandó vagyok így élni miatta, mert benne látom a jövőm, de ő a mai napig kiakaszt a féltékenységével. Ha megelégelem és le akarom zárni, vagy meg akarom beszélni, akkor engem okol, hogy miattam vesztette el a bizalmát. Lehet, hogy igaza van? :( már megbántam, bocsánatot is kértem tőle, hogy fiúkkal barátkoztam...


Nehéz szakítani vele, mert nagyon szép jövőt terveztünk, a tenyerén hordoz, nagyon jó életem van mellette és ha normális, akkor rengeteg szeretetet és törődést ad, tényleg imád és nagyon kedves, szerető férfiként tud velem bánni. Úgy érzem senkit nem tudnék újra ilyen közel engedni és szeretni, ha őt elveszítem. Néha viszont előtör a sárga szörny és idegronccsá tesz... Én már ott tartok, hogy magamat okolom, de lehet, hogy hülyeség...? Véleményeket kérnék! Bocsi a hosszú sztoriért, muszáj volt kiírnom magamból!

2 éve vagyunk együtt, 2hónapja eljegyzett. Én 20, ő 29 éves.



2014. júl. 2. 20:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Egy magabiztosabb pasira lenne neked szükséged.
2014. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim válasza:
100%

Nem jó ez a beteges féltékenység, és szerintem nem jogosan csinálja a balhékat. Én most léptem ki egy 5 éves kapcsolatból, bár már 3 éve is ki akartam lépni, csak pont ugyanettől féltem, hogy nem lenne más aki elfogadna, vannak hülye testi hibáim, féltem. Az exem mellett eltűntek a barátaim, senkivel nem mehettem el sehova, mert akkor kiverte a balhét, hogy nem akarok biztos vele lenni. Fiú barátaim szintén csak úgy voltak, hogy suliban alkalmanként beszélgettem velük, akkor nem voltam a párom ellenőrzése alatt. Voltak egyéb cifraságok, megütött, stb... mára rájöttem, hogy hülyeség azt hinnem, hogy senki nem fogadna el úgy, ahogy vagyok... Jelenleg egy olyan ember mellé sodort a sors, aki mellett kapok levegőt, és nem fojt meg. Engem is eljegyzett az exem... De szerintem felesleges egy olyan dologra pluszban építkezni, ami eleve instabil. Ha nem bízik meg benned és betegesen féltékeny ok nélkül, nem értem, miért akar elvenni téged, hisz nem hisz neked. Gyenge lábakon áll a dolog... Ha sokszori megbeszélés után sem képes megérteni téged, illetve nem képes leállni a féltékenykedéssel, akkor nem tudom, mennyire fog megvalósulni a szép jövőtök, amit elképzeltetek. :/


18/L

2014. júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ő amúgy nagyon nagyon magabiztos, mindig tudja mit akar és általában meg is valódítja, Velem is magabiztosan viselkedik, mindig a sarkára tud állni. Sajnos ugyan ilyen magabiztosan állítja azt is, hogy csalom és ezt nem lehet kiverni a fejéből :(

Egy kis folytatás, hoy miért nem tudom kitenni őt: alapvetően egy imádni való, nagyon jó szívű férfi. Szörnyű múltja volt, ma egy sikeres üzletember és én nagyon tisztelem az életfelfogását és az egész lényét. Nem csak tisztelem, de szerelmes is vagyok belé. Emellett nagyon jó életkörülményeket teremtett nekem, amitől szintén nehéz megválni, bár ez nem elsődleges ok nálam, de számít. Már eljegyzett, gyereket is szeretne, de türelmesen vár, amég én is úgy érzem (ln 20 vagyok, ő 29). Nagyon jó családapa lenne egy biztos háttérrel, ráadásul imádom is őt. Lehet, hogy pár múlva, amikor tényleg családot alapítanék nem fogok találni még egy ilyen alkalmas embert, aki ennyire rajong értem és én is tudom szeretni. Ezért nem tudok odébbállni.

2014. júl. 2. 20:21
 4/62 A kérdező kommentje:

20:20

Köszönöm szépen a válszod, adott nekem egy kis erőt és megnyugvást, hogy ne magamat okoljam. Ezek szerint vanak ilyenek... Lehet, hogy ez a fiúkkal való barátkozás sérelem csak egy ürügy és később aamőgy is előjött volna belőle ez...?

Remélem én is leszek olyan bátor, mint te, hogy kilépjek ebből, akármilyen nehéz is, a szívem szakad meg, ha belegondolok, hogy fel kell adnom ezt a szép jövőképt. De ha csak hamis ábrándozás, akkor talán jobb is feladni... nem szeretnék még évekig sínylődni, de most úgy érzem nem tudom megtenni a szükséges lépést. te hogy határoztad el magad?

2014. júl. 2. 20:25
 5/62 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagy, ne csszd már el egy ilyen miatt a fiatalságod! Ez nem férfi, hanem egy önbizalom hiányos kisfiú. Ha lenne önbizalma

- biztatna, hogy minél csinosabb légy, mert az még inkább növeli az egóját, ha valaki megnéz téged (nézzed csak, de én d.gom, az én csajom...)

- nem terrorizálna


Amúgy jól csinálja, leviszi az önbizalmad a béka sgge alá, hogy úgy érezd, te nem is számítasz, nélküle semmit sem tudsz elérni, ki vagy szolgáltatva neki... ha nem akarsz egy savanyú, otthonülő (végén még bezár majd) asszony lenni, sürgősen lépj ki ebből.


Ez a pasi lelki beteg, aki élvezi, hogy uralkodhat feletted.


Más: ha az én pasim találná ki, hogy mindenkivel lefekszek, meg elvárná, hogy igénytelenül nézzek ki, és mellette még zsarolna is, rövid úton dobnám ki. Lehet bármennyire kedves - amúgy, ha kedves lenne, akkor nem csinálná ezt veled, hanem hagyná, hogy élj, és totál bizalom lenne kettőtök közt -, meg gazdag, meg... leszrnám, de engem senki se merjen irányítani.


Egyik bnőmnél pont ugyanez a helyzet. Totál kapcsolatfüggő, önbizalom nulla, váltani nem mer, csak szenved ebben az egészben, mi meg komolyan félünk, hogy egyszer megöli magát - ahelyett, hogy dobná azt a fszt, és élne.

Neked is ezt tanácsolom. Előbb-utóbb úgyis rájössz, mekkora id.óta balfék a pasid, csak akkor már lehet, késő lesz, vagy válás.

2014. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
Ja nagyon jó család apa lenne.Neked mellette nem lesz életed főleg nem boldog.Lehet meg lesz mindened de kalitkában fogsz élni ami meg nyomoritja az életed.és milliószor elátkozod a napot amikor meg ismereted.Rajong szérte,na majd elmúlik.Tudod mikor hanyagolnám el magam,mert ő nem igazán normális.Talán magából indul ki biztos megcsalod:))Jobban járnál lelépnél.Ha ilyen betegesen féltékeny ez csak rosszabb lesz...ne magad okold és a marha nagy szerelemből ébredj fel..lásd amit látnod kéne
2014. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, rosszul leszek az ömlengésedtől - bocs.


Nagyon magabiztos? Ha az lenne, támogatna kb. mindenben, nem alázna meg.

Jól keres - és? Kit érdekel a pénze, ha emberileg egy nulla!

Nagyon kedves, meg... - nem, egy pcs, aki élvezi, hogy uralkodhat feletted. Ja, hogy amúgy vesz-csinál ezt-azt? Aha, csak ez nem kompenzálja az egyébkénti basáskodó magatartását.

Nagyon jó családapa lenne - persze, a gyerek x éves koráig sehová se mehetnél (tényleg sehová), aztán meg a gyerekén folytatná tovább a lelki terrort.


Ne legyen igazam, de miért vársz addig, hogy megüssön? Mert egyszer megfog, az tuti.

2014. júl. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%

Húgomnak az exe is ilyen volt, betegesen féltékeny.

Tesómnak is vannak fiúbarátai, több, mint lány, mert húgom kicsit idióta, meg hülye humora van, amikre a fiúk reakciója egy sima visszaoltogatás, a lányok meg megsértődnek...


Na, de az exe mit is csinált...

- Mindig nekiállt hisztizni, ha húgom szóba hozta valamelyik barátját.

- Féltékeny volt egy FILMSOROZAT férfi főszereplőire, mondván, húgom biztos csak azok miatt nézi O.o

- Húgom kapott egyik barátjától karácsonyra egy grumpy cat-es bögrét, a barátja még arra is kiakadt.

- Egyszercsak lecseszte a húgomat, hogy "milyen jól elvagy itt a fiúkkal". Ez azt akarta jelenteni, hogy a Facebook-on, ha húgom kiírt valamit, és egyik srác ismerőse ezt lájkolta vagy hozzászólt, akkor az ex szerint ez már azt jelentette, hogy a húgom megcsalja, meg hogy az összes fiú a húgomat akarja.

- Húgom a kapcsolat végefelé már azt sem mondta el neki, hogy az egyik barátjával elmentek korcsolyázni, mert tudta, hogy a srác hisztirohamot kapott volna.


Ne magadat okold, ez a csávó nem normális, üldözési mániája van, az meg hogy miatta Te elhagyod magad, az önmagad elárulása.

Ne áltasd magad, hogy milyen szép jövőtök lenne, mert nem lenne. Ez az idővel csak rosszabb lesz, a végén már a házból/lakásból sem mehetsz majd ki, ellenőrizgetni fog. Az ilyen embereket kezeltetni kéne.

Hagyd el, ne szúrd el az életedet egy ilyen miatt. Hisz még csak 20 éves vagy, az egész élet előtted van.

A hülyeségeivel idegileg kikészít már most, szerinted később mi lenne? Depresszióba fogsz esni, pszichiáterhez fogsz járni és Xanaxon élni.

Hiába kedves veled a normálisabb pillanataiban, ha egy hisztijével kicsinál. Erre a kapcsolatra nem érdemes alapozni, ne tervezz ezzel az emberrel semmit. Add vissza a gyűrűt, és hagyd el. Ha nem teszed meg, évek múlva nagyon fogod magad utálni, amikor már neadjisten egy gyerek is belépne a képbe. Akkor már nehezebb kilépni a kapcsolatból, tedd meg addig, amíg könnyű.

2014. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, 1 pasi sem éri meg, hogy elcsúfítsd magad miatta. Én kerek perec megmondtam páromnak, régebben az exeimnek is, hogy nekem vannak pasi barátaim, az egyik legjobb barátom az egyik exem, és ha ez neki nem tetszik, fel is út, le is út. Volt aki féltékenykedett - de az magából indult ki, mert ő már csalt meg mást. 6-tal vagyok nálad idősebb, és az a tapasztalatom, hogy a következő kapcsolat mindig eggyel jobb, mígnem megtalálod azt az embert, aki számodra a legjobb.


Akármennyire fáj és ragaszkodsz, muszáj továbblépni, mert ez nem fog javulni, csak rosszabb lesz. Építsd fel magad újra, egy kapcsolatban nem két fél emberre van szükség, hanem két egészre. Lesz még, aki szeretni fog és a tenyerén hordozni, miközben maximálisan megbízik benned!

2014. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 Skorpió87 ***** válasza:
100%

Micsoda? Elcsúfítottad Magad miatta? Úristen! Az biztos, hogy nem kellett volna beülnöd egy pasival sem egy italra, azt hitték, ha bemész velük, hátha többre is kapható leszel. Az ő fejükkel is kellett volna gondolkodni. Ezt így elrontottad. De még fiatal vagy, a párkapcsolatot is tanulni kell.



De semmi joga sincs a párodnak hagyni, hogy tönkretedd a külsőd, ha a legnagyobb szépség lenne a világon Ő, akkor sem. Azt érzed, hogy szeret. Túlzottan is, betegesen ragaszkodik. Meg Te is hozzá, főleg, hogy ezt tetted Magaddal.


Azon gondolkodj el, hogyan lesz jövőtök? Eljegyzés? Mi lesz a házasságban, ha komolyan gondoljátok? Még mielőtt bármibe is belemennél, állj ki Magadért. Te szép vagy, légy az, aki voltál. Gondolom egy magabiztos csaj voltál, csinos, mi egyéb. Változz vissza! De ne menj be egy pasival sem feleslegesen italra, csak óvatosan beszélgess, majd meglátod. De ez egy kapcsolat, nem lehet lazáskodni.



Ha újra a régi leszel, már ha Te is akarod és a párod nem hagyja, akkor Te döntöd el mit akarsz a továbbiakban. Neked megéri ez a kapcsolat? Gondolom a család és a barátnők látják, hogy nincs ez rendjén, tudom furcsa, de igazuk van, hallgass rájuk, meg gondolkozz el legalább. Egy külsőt feladni egy pasiért? Szóba se jöhetne nálam. Ember vagyok, jogaim vannak! Ahogy Neked is. Ezt soha ne feledd: JOGOD VAN!

2014. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!