Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nőtársaim, kezdenétek komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőtársaim, kezdenétek komoly kapcsolatot/házasságot olyan férfival, aki 30 év felett is a (sokszor agresszív) online rendszerjátékok rabja, napi több órában? Melyek lehetnek ennek a hátrányai?

Figyelt kérdés
Kedves válaszolók, kíváncsi lennék a korotokra is. Köszönöm szépen.

2014. aug. 18. 08:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy a játék agresszív (amolyan gyilkolós-lövöldözős-verekedős), nem a férfi. A válaszom pedig az, hogy függővel nem kezdenék. Ha el tud tőle szakadni, akkor viszont nem nagyon van hátránya, de én az a fajta vagyok, aki szeret egyedül is lenni, nekem is vannak magányos hobbijaim, tehát ebből a szemszögből nincs hátránya, ha a társamnak is van. Jusson időnk egymásra is, ez a fontos.
2014. aug. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

Semmilyen függővel nem szabad kezdeni sajnos. Mindegy, hogy az alkohol, cigi, játékgép, online játék.

Ha játszik napi 1 órát, az nem baj. Ugyanúgy, ahogy az sem alkoholista, aki egy jó ebéd után megiszik 1 kisfröccsöt. A baj akkor van,ha nem tud leállni vele. Pl. vendégek jönnek, de ő ragaszkodik a játékhoz, ahelyett, hogy a vendégekkel foglalkozna. Vagy a barátnőjével, vagy a kisgyerekével.Vagy ha elmenne 10 napra a tengerhez, és ott is játszani kezdene, holott napsütés, tenger, cápák, csajok...:-)


Mik a hátrányai? Nos, ha függő, akkor a játék van nála első helyen, nem Te leszel, nem a család lesz. Nagy valószínűséggel nem lesz közös program, se nem segít be a háztartásba, plusz beszűkül a látóköre, magányos lesz. Nem fog felfogni a körülötte lévő nagyvilágból semmit, csak él bele, mint birka a világba.

2014. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Ugyanolyan mint minden más hobbi. Semmivel nem rosszabb mint ha napi két órát a tévé előtt ülne.

Hülyeség egyből rámondani, hogy függő. Én imáááádom a videojátékokat, ha épp nincs dolgom, 6 órát tudok egybefüggően játszani, de ha van jobb elfoglaltságom, munka itthon, családi program, párommal lenni, bááármi, akkor simán otthagyom, nem hiányzik. Egyszerűen a szabadidőmet szeretem ezzel tölteni, szerintem így nincs vele baj.

Amúgy, rengeteg nagyon-nagyon kocka, tényleg függő ismerősöm van, nem találkoztam még olyannal aki emiatt agresszív lenne. Ez marhaság. Akkor a Kecskeszimulátortól kecske leszek? :D

Amúgy, ha pl dotázik, vagy lolozik, az még fejleszti is a koncentrálóképességét, meg hogy sok dologra tudjon figyelni.

Párom is rengeteget játszik, mégse érzem magam soha elhanyagolva.


Mindazonáltal, ha tényleg durva kockáról beszélünk, aki nem tud meglenni a játéka(i) nélkül, olyannal BIZTOS nem kezdenék kapcsolatot, mert csak rosszul éreznénk magunkat (ha játszana akkor én, mert elhanyagol, ha meg nem engedném neki hogy játsszon, akkor meg ő)


Csak ne mondd rá egyből hogy függő, amíg szimpla hobbi addig semmi baj vele.

2014. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%
Össze kell vele költözni min. 1 évre. És akkor kiderül, hogy csak unalmában játszott, vagy tényleg függő. Úgyis lakva ismerszik meg mindenki.
2014. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%

Néha én is szoktam játszani az, hogy valaki "agresszív" játékkal játszik, nem jelenti azt, hogy kretén.

Világháborús játékokat szeretem, de aki minden nap órákat játszik, az gáz. Felejtős az ilyen ember.

2014. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

A férjem mindig is imádta a számítógépes játékokat (agyatlan gyilkolós, fantasy, mmorpg stb.), fél napokat is képes játszani, HA van ideje. Sem engem, sem a munkáját, sem egyéb fontosabb dolgokat nem hanyagol el, szóval engem nem zavar. Nem egy óvodás szintjén áll agyilag, hogy féltenem kelljen egy játék miatt, szerencsére.


amúgy 26 (én) és 30 évesek vagyunk

2014. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%

Az önmagában, hogy valaki rendszeresen játszik, nem függőség, csak hobbi. Pont, ahogy azt sem tartjuk függőnek, aki egy napi sorozatot vagy hírműsort néz a TV-ben, csak mert így szokta meg, és érdekli a téma. A függőség egy sokkal mélyebb pszichés állapot, ha nem tud játszani, elvonási tüneteket produkálna, agresszívvá, búskomorrá válna stb. Ez nem sok embernél van így, a játékosok többsége csak egyszerűen szeret játszani.


Ha mondjuk napi 2 órát ül a gép előtt, mert a játékostársai számítanak a segítségére, az önmagában nem gond. Ha szervezel egy közös programot, időben szólsz neki, és ennek ellenére a játék miatt nem akar veled menni, az gyanús lehet. Azzal is számolni kell, hogy sok játékban vannak fix napok, amikor a csapat számít a jelenlétre, mondjuk minden csütörtökön este 8-11-ig csata van. Ilyenkor legyél tekintettel erre, ne ekkorra szervezz programot, de még ez sem jelent függőséget. :)

2014. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15%

"Néha én is szoktam játszani az, hogy valaki "agresszív" játékkal játszik, nem jelenti azt, hogy kretén. "


Ez ìgy van, de a kèrdèsben emlìtett fÈrfi függö, azaz minden nap t0bb òràt jàtszik, ès màs nem igazàn èrdekli.


A jàtèkok szeretetèvel, vagy a videòjàtèkokkal, mint hobbi semmi gond nincs, a függösèggel van.

2014. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Aki durván függője a játéknak, az igenis baj. Az exem napi sok órát töltött ilyen játékokkal és teljesen az agyára ment. Csak ebből állt az élete. Volt hogy este leült a géphez és reggelig nyomta. Nem is aludt. Agresszív volt miatta és semmi mást nem volt hajlandó csinálni csak játszani.

Ez egy extrém eset, milliók játszanak a világon és nem függők egyáltalán. Én is játszom, van hogy hetekig elő sem veszem, van hogy több órát ülök előtte. Párom szintén. De nem befolyásolja az életünket, nem idegesít fel, nem megy semmi rovására, nem hiányzik ha nem játszunk stb.

28N a párom 32

2014. aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes, ha valakinek a párja horgászik folyton, vagy valami más (számomra értelmetlen) hobbival tölti ki az idejét, akkor mindenki védi, hogy miért ne lehetne saját elfoglaltsága?

De ha ennek a hobbinak már a számítógéphez van köze, akkor rögtön mindenki otthagyná. Ugyan! Akkor itt senki se tv-zzen, olvasson, pecázzon, napozzon, gyúrjon, fejtsen kersztrelytvényt, építsen kártyavárat, vagy gyufából országház makettet, vagy nehogy felmenjen facebookra nézegetni mások képeit. Rajzolás? Ugyan!

Így elfogadom, hogy rögtön mindenki szakítana egy olyan emberrel aki szeret játszani.

És amúgy a játékra írta, hogy agresszív. Remélem krimit, akciót, meg thrillert se néztek, mert az is agresszív. Nehogy olvassatok olyat, amiben gyilkosság van, mert megbélyegeznek.


Mert amúgy jobb itt gyakorin lógni egész nap? Vigyázz elhagynak ezért.

2014. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!