Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek jogos, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos, hogy eljegyzésröl álmodozom vagy páromnak igaza van és még egyaltalan nem kellene ilyen dolgokon rágódnom?

Figyelt kérdés

Olyan libának érzem magam 22 évesen ezt a rovatot olvasgatom és minden vágyam h megkérje a párom a kezem. Ö 26 éves 6 éve vagyunk egyutt nekem ö az elsö, egy éve lakunk egyutt van mindkettonknek sajat háza hozzá koltoztunk, végzös vagyok, dolgozunk mindketten nagyon jol megvagyunk, házasságpártiak elvileg. Mégis tegnap ismerös megkerdezte töle nem nösul-e mêg azt mondta oh nem nem még. Ezzel nincs is baj, csak nekem olyan rosszul esett, en azt hittem nemsokara megkér majd. De esze agaba sincs. Azt mondja ráérunk. Ez igaz viszont engem annyira boldoggá tenne és attol félek velem nem is akar majd elkotelezodni. Annyi ilyet olvasok manapsag itt. Gáz vagyok hogy ennyire szeretném az eljegyzest es h felek h ugy jarok mint itt sokan,masok

?


2014. okt. 22. 12:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Vigasztald magad azzal, hogy ha megkérne, az sem jelenti azt, hogy elvesz bármikor is, ugyanis az eljegyzésnek semmi, de semmi jelentösége sincs, a barátodat nem kötelezi semmire, és jogi tartalom sincs mögötte - szólva eljegyezve sem lenne semmivel komolyabb vagy szorosabb a kapcsolatotok.
2014. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Ne érezd magad libának, teljesen normálisak a vágyaid. Szerintem ha komolyan a szándékai, már rég megkérte volna a kezed, nem tudom, mire szeretne még várni. :(
2014. okt. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagy gáz. A leírtak alapján ez egy teljesen normális igény. Szeretnéd a kapcsolatotokat egy szinttel feljebb emelni.

Sok férfi azt sem érti meg, hogy miért fontos a nőnek az eljegyzés. Nem minden esetben az esküvő miatt. Máshogy meri tervezni egy nő a közös jövőt ha menyasszony. Ha menyasszony, tudja hogy a férfi vele tervez családot és ők kívánja a későbbiekben feleségül venni. Sok férfi attól fél hogy ahogy fölkerül a nőre az eljegyzési gyűrű máris esküvőszervezésbe kell fogni. Pedig vannak nők akiknek ez a gesztus a biztonságtudatukat megadja és évekig jól elvannak a menyasszony státuszban.

Menyasszonynak lenni annyi mint annak a nőnek lenni aki fontos a párjának, és a párja vele képzeli el hosszú távon a közös életet. Ezt a párja a világ számára is tudatni kívánja a gyűrűvel, és azzal hogy "menyasszonyom"-ként mutat be másoknak.

Ezzel szemben "Barátnő"-nek lenni olyan bármikor lecserélhetőnek és a jelen pillanatnyi állapotnak hangzik. (Tudom hogy a menyasszony is lecserélhető) Barátnőből sok is lehet egy férfi életében , de menyasszony csak olyan akivel komolyan gondolja.


Gondoltál már rá hogy megkérdezed hogy tervezi a jövőt? Szeretne-e gyerekeket? Mikor szeretne? Házasságban szeretné-e a gyerekeket? Azt is elmondhatod hogy te mit s zeretnél.

2014. okt. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 csabika1971 ***** válasza:
78%

Nem gáz amiért erre vágysz.

De én ellentétben nem vagyok a többiekkel szemben ennyire optimista (de amit most leírok csupán magán vélemény).

Ha igazán szeretne már rég megkérhette volna a kezed és eljegyezhetett volna. Mert mint előttem is írták, az eljegyzés sem jelent semmit, főleg nem utána kötelező házasságot.

Ezért számomra furcsa 6 év után a pasid, aki a "szerelméért" annyira nem képes, hogy eljegyezze ha ez őt boldoggá teszi?

Hát én sem lennék a helyedben egyáltalán nyugodt.

Én is azt tanácsolom tarts vele egy komoly beszélgetést a jövőről. De készülj fel a rosszra is, mert lehet nem azt fogod hallani amit szeretnél.

Ettől függetlenül, sok sikert.

2014. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

Inkább az a gond, hogy ennyire görcsölsz azon, hogy eljegyezzen. Ha minden rendben van köztetek és boldogok vagytok akkor miért kell ezen görcsölni? 22 éves vagy 1 éve éltek együtt.. Egy eljegyzés még nem jelent semmit, sőt a mai világban már a házasságnak sincs igazán értéke mert sok ember ugrál egyikből a másikba.


Majd ha ő is szeretné akkor biztos megkéri a kezedet, addig meg felesleges ezt erőltetni meg ezen agyalni mert amint látod egéyrtelműen kijelentette, hogy ő még ezt nem szeretné jelenleg.

2014. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

6 éve együtt vagytok, már egy éve együtt éltek, és még kérded hogy butaság az eljegyzésen gondolkozni?

Én már 3 év után szeretném ha a barátom megkérné a kezem, nemhogy 6 év...

Abszolút érthető a problémád, de sajnos mi ezt nem tudjuk megoldani neked :(. Ha a pároddal erről nem lehet beszélni (mégpedig én inkább azt érzem gáznak hogyha megbeszélitek ezt), akkor nem marad más mint a várakozás.

2014. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Saját látásmódomban az áll, hogy totál fölösleges az eljegyzés és a házasság. Lehet ő is így gondolja csak nem akarja elmondani, ezzel megbántani.(lehet mínuszozni)
2014. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt mondja szeretne majd hazasodni meg gyerekeket is de majd...
2014. okt. 22. 15:15
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Majd majd majd....duma. Ha el akarna venni, már elvett volna. Tisztázz vele konkrétabb időpontot. Ha eltereli a dolgot, vagy azzal jön, hogy majd, kifogásokat keres stb, akkor egyszerűen neki így kényelmes. Akkor lép le amikor akar. Nem kell elválni.
2014. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben megkérdezném hogy mikorra tervezi. Aztán elmondanám hogy én mikorra tervezném a gyerekvállalást és mennyivel előtte az esküvőt. Aztán megkérdezném hogy az én terveim mennyire esnek egybe az övével? Ha hümmögne megkérdezném hogy időben mennyire esik egybe az elképzelésünk, ha tovább hümmögne megkérdezném hogy velem szeretne -e majd családot alapítani vagy csak most úgy vagyok mellette?
2014. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!