Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ti mit szóltok ahhoz, ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit szóltok ahhoz, ha egy lány-nő kéri meg a férfi kezét? Férfiak4Ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés
2015. febr. 11. 11:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
55%

Azt teljesen normálisnak és fontosnak gondolom, hogy egy pár időben beszéljen a kapcsolatuk jövőjéről, hogy egymással tervezik e, és ha igen milyen formában együttélés/házasság, gyerek téma. És meghatározható valamilyen időintervallum is.


Pl Ha egy nő 25 évesen találkozik élete szerelmével, de 10 év múlva sincs gyűrű az ujján, feleslegesen pocsékolta az idejét, ha házasodni, és gyereket szeretne. Az ilyen férfiaknak többnyire eszében sincs elköteleződni azzal akivel évek óta ugyanott tart a kapcsolatuk. Szóba sem hozzák a témát. Aztán a férfi bejelenti hogy otthagyja. A következő huszonéves barátnőt pedig 1 év után elveszi.


Nos az ilyen esetekre jobb előre letisztázni a dolgokat, beleszőve némi időkorlátot is. Ha ez a másik félnek nem felel meg, úgy nincs sok értelme a kapcsolatnak, mivel nem egyezik a jövőkép.

Vagy az egyik elfogadja, hogy a másik nem akar házasodni. Van ilyen ismerősöm. Együtt maradtak, a csaj szomorkodik néha, de amúgy beletörődött, hogy nem megy férjhez.


Persze ezt nyilván nem úgy kell tálalni, hogy Pista! Akkor 1 év múlva kérj meg, rá egy évre vegyél el. Hanem beszélgetni a témáról, ki kb mikor szeretne házasságot, esetleg gyereket.


De amikor valaki kihisztizi a lánykérést, esküvőt, illetve nőként ő kéri meg a pasi kezét, az szánalmas, és én őszintén szólva megalázónak tartom.

2015. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
100%
Attól függ, a lényegi kérdésekben rendben vagytok e? Ilyen apró formaságok nem képezhetik akadályát egy boldog kis család létrejöttének !! Van olyan, hogy át kell segítenünk egymást a döccenőkön. Hajrá
2015. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Joe.38 ***** válasza:
100%
Lány kéri meg? Fontos neki. Legyen. A fiú akkor igent mond és kész. Nem kell ekkora problémát csinálni ebből.
2015. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
52%
Így lesz "papucs kormány".
2015. febr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
57%
A férfi nem szereti ha a nő magához akarja láncolni és irányítani a kapcsolatot. A házasság is csak a nők kielégítésének egy formája. Semmi köze a férfi gondolkodáshoz és ösztönökhöz. Ha valamit akar megszerzi, ha a nő zsarolja, akkor vagy megteszi vagy nem, de akkor már csalódni fog a férfi a nőben és akár egy kapcsolat vége is lehet. Ha eljegyzés nélkül nem megy a boldogság akkor azzal sem fog. Meggyűrűzve sincs garancia semmire. Ha a nő akarja pláne!
2015. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
63%

A kérdésre válaszolva;igazából teljesen természetesnek kellene tekinteni ezt is,azt is.

De -és sajnos- a férfiak többsége soha nem nő föl,élete végéig mint egy óvodás elvárja a gondoskodást,a irányítást,a dícséretet a semmi dolgokért.És a manipulációt;bár lehet,hogy tudat alatt azért érzi,hogy így van.

2015. febr. 16. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
100%
Nos,Tisztelt kérdező!Én már 61 éves férfi vagyok.Annak idején évekig voltam katona.Mindigis akartam családot.Akkoriban,megkértem szeretett hölgyem kezét,de a szülei engem nem igazán akartak vőnek.De szívem hölgye,egy réten,fűszálat húzva az újjamra,kérte meg az én kezem.Mondanom sem kell,röpködtem örömömben.Végre enyém lett a nő akit szerettem volna!1 év múlva volt az esküvő templomban,és polgáriban.addigra közösen gyüjtöttünk a gyűrűre!3 gyermekünk van.és 2 unoka.boldog család vagyunk azóta is!Ha ön így tett,mint a kérdésben-csak gondolom,hogy így lehetett-vagy lesz?-le a kalappal ön előtt!A mai világban ez nem ciki!Sőt!Több ilyen hölgy ismerősöm is van,aki gyűrűt húzott ura ujjára,bár ezüst vagy valami más jellegű fémkarika,de gyűrű!és nem papucs egyik vőlegény vagy azóta már férj,sem!nagyon sok boldogságot kívánok maguknak,és gyermekáldást!Józsi bácsi utóírat:kikérem magamnak,hogy a hölgyet galád módon bántsák!Igazi nő...lehet!nekem tetszene a dolog!Újra!
2015. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
72%

Ha elolvassátok Molnár V. József - Az emberélet szentsége című könyvet vagy legalább az erre vonatkozó fejezetet, láthatjátok, ez hogyan ment anno. Nem ezer éve volt, van ahol még a mai napig tartják ezeket a szokásokat.

Szóval olvashatjátok, hogy kb. 100 féle apró dolgot, jelet, cselekvést, szokást kellett betartani, ha lánykérésre került a sor. Sőt már az ezt megelőző időszakban is. Ebből a rengeteg dologból maradt meg egyetlenegy: az, hogy a férfi kéri meg a lány kezét. A lánykérés ezen ezeréves hagyományának utolsó morzsáját tartsátok meg! Ez tényleg nem sok.


De valóban, olvassátok le a könyvet, és hátha megtetszik még egyik-másik apró szépsége ennek a hagyományvilágnak, amiben éltünk, és élnünk kellene.

2015. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
55%

Az ilyen liberális ostoba gondolkodás miatt vesznek el a hagyományok, amelyek jól működnek száz és ezer év óta. Nem véletlenül alakultak ki így. Férfi szerep külön, női szerep külön. Ennyi.

A globalizmus erőlteti ránk ezeket az új marhaságokat. Mi meg elhisszük, hogy hát miért is ne lehetne? Nem. Nem lehet. Az emberéletben mindennek megvan a maga rendje. Tartani kell és kész. A férfi megkéri a nő kezét. Pont. Nincs kivétel, nincs zárójel, nincs vessző után egy feltétel, stb...

Ebben és minden másban is tartsuk a hagyományt, és akkor fennmaradunk magyarként! Ha nem, akkor csak magyarul beszélő lakosság leszünk, nem nemzet.

És ez pont az ilyen és ehhez hasonló "apróságokon" múlik.

2015. febr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!