Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzeskor 1 vagy 2 gyuru...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzeskor 1 vagy 2 gyuru kell legyen? Szerintetek?

Figyelt kérdés
En ugy tudom,hogy a templomban huzzak fel a karikagyurut es eljegyzesen azt amivel eljegyzik. De voltam olyan eljegyzesen,ahol a partyn rogton a karikagyurut huztak fel..es akkor a templom elott leveszik es ujrafelhuzzak vagy mi? En nem ertem :)

2015. febr. 25. 13:46
1 2
 1/12 HUN_Sector ***** válasza:
100%
Szerintem ez kultúrkörönként változik. Én láttam már eljegyzésiből is olyat, hogy kettő gyűrű volt, illetve az angolszász módit, hogy csak egy, a nőnek. S esküvőn kerültek elő a rendes karikagyűrűk, lehúzva az eljegyzésit (vagy az akkor már fent sem volt), felhúzva a karikát.
2015. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy kísérőgyűrű, amit lánykéréskor kaptam. Az eljegyzési ünnepségen, amit a családdal tartottunk, kettő gyűrű volt, amiket a házasságkötés előtt levettünk, hogy a másik kezünkre húzhassuk fel a ceremónián.
2015. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Eljegyezi a karikagyűrűvel szokás. Ott kap még mindkét fél egy gyűrűt (a nő kövest, a férfi pecsétgyűrűt) a másik családjától és nem a párjától. Ezt már az esküvő előtt és alatt is viselhetik.

Persze azóta átvettük az amerikai köves gyűrűs lánykérést és azóta össze-vissza keverednek a dolgok.

2015. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ügyet Lenke ***** válasza:
66%
ki ahogy szereti ;s engedi a zsebe is, lánykéréskor "foglalógyűrű", ha akartok eljegyzést akkor karikagyűrű a jobb kézre, esküvőkor meg átkerül a bal kézre...mert az van a szívedhez közelebb, a bal kezed...:)
2015. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja..hogy a jobb kezre kerul a karikagyuru eljegyzeskor? :D es a ketgyurusnel egymas utan huzza fel a nonek? Hat ez nekem magas..pedig iden nekunk is eljegyzes kellene legyen :)
2015. febr. 25. 14:07
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Van az amerikai modi, amikor a ferfi vesz egy altalaban koves gyurut es azzal es megkeri a no kezet. Van, hogy ket gyurut vesnek, ilyenkor mindkettejuk ujjara kerul eljegyzesi gyuru. Ezt az eskuvon attehetik a masik ujjukra es akkor nem kell uj gyurupart venni, vagy vehetnek egy uj par gyurut az eskuvore, es akkor ket par gyuru van. Lehet kombinalni :) en speciel a koves gyuru es a templomi gyurupar hive vagyok.
2015. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
A kísérőgyűrű, illetve az eljegyzéskor mindkettőtök által felhúzott gyűrű a bal kézre kerül. Esküvőkor meg a jobbra.
2015. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

húúú ez már nagyon össze-vissza van, ahogy tetszik. Van aki csak karikagyűrűt vesz, balon hordja az esküvőig, esküvő előtt leveszik, és azt húzzák fel a másik ujjukra, azaz a jobbra. Magyarországon a házasok hagyományosan a jobb kezükön hordják a gyűrűt. De van aki nem.


Aztán van, hogy kapsz egy köves gyűrűt lánykéréskor és esküvőn felhúzod a karikát a jobbra, a köves a balon marad, vagy mind a kettőt a jobb, vagy a bal gyűrűsujjadra húzod.


Van itt variáció kérem! Én a köveset és a karikát is a balon fogom hordani, mert az van a szívem oldalán, és az tetszik, ha egy ujjon két gyűrű van. A jobb gyűrűs ujjamon is két gyűrű van, de persze azoknak semmi köze a házassághoz, csak így tetszik :)

2015. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ház, annyi szokás. Nekem anno, az első vőlegényem karikagyűrűvel kérte meg a kezem. A férjem pedig egy köves gyűrűvel, a karikagyűrűt pedig együtt választottuk.
2015. febr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Én annak a híve vagyok, hogy két karikagyürü legyen, ami házasságig a bal kézen van, utána átkerül a balra. Szebb szokásnak tartom, hogy az eljegyzési gyürü párban van, és mindketten hordják. Az egyszerü karikagyürü meg klasszikus szimboluma a házasságnak, kövesgyürüm meg már most van pár darabom, amit mindenféle alkalmakra kaptam.
2015. febr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!