Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyi együtt töltött idő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi együtt töltött idő után normális az eljegyzés?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 12:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

3 év 6 hónap 22 nap, szigorúan akkor ha ebből 2évet 9 hónapot 8 napot együtt éltek!

de egy perccel se előbb vagy később!!!!!

2015. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

A férjem az 5.hónapban jegyzett el.2 hónapja akkor már együtt éltünk. Tudta mit/kit akar.

Az exemnek előtte több, mint 3 év nem volt erre elég, hogy eldöntse.

2015. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem meghatározott, egyénfüggő.
2015. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én inkább lehetőségfüggőnek mondanám. Mi két és fél éve vagyunk együtt, én 21L, párom 29F. Már másfél év után mondta, hogy ő akár ott helyben elvenne, és én igent is mondtam volna. A mai napig igent mondanék neki bármikor, a probléma ott van, hogy ő az édesanyjával él még egyéb okokból, és én nemrég költöztem hozzájuk. Ameddig nem megyünk teljesen külön, és kezdjük el a saját kis életünket, nem akarok eljegyzést. Ha az megvolt, utána már a házasság is jön hamar, és azt nem akarom ameddig anyósom nyakán lakunk, pedig egész jól kijövök az öreglánnyal...
2015. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kinek mi a normális... sok párt ismerek, akik 3-4-5 éve együtt vannak, adottak lennének a feltételek, mégsem jegyezték még el egymást. Olyanokat is, akik pár hónap után már villogtatták a gyűrűt, aztán amikor kérdezték, mikor lesz az esküvő, akkor csak pislogtak, hogy ugyan miről beszélünk. Manapság ugyanis divat lett az eljegyzés, mert "megerősíti a kapcsolatot", és főleg mert lehet vele villogni az ismerősök előtt, de valójában komoly szándék nincs mögötte. Vannak akik megbánják, vannak akik nem... teljesen egyénfüggő. Én személy szerint azt tartom ideálisnak, ha valaki már elmúlt 20 éves, megtalálta élete szerelmét, és 1-2 éve boldogan élnek, akkor történik az eljegyzés, és persze kezdik is szervezi az esküvőt szép lassan. Az összeköltözés meg már gyakorlatilag házasélet, szóval onnan már nem nagy a változás.
2015. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
s
2015. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem az időtöl függ, hanem hogy mennyire érzi azt, hogy veled szeretne leélni az életét.
2015. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2015. ápr. 7. 14:05
 9/18 anonim ***** válasza:

Helyzet- és egyénfüggő.


Nálunk akkor jött el az ideje, amikor mindketten befejeztük a sulit. Ekkor már 2 éve együttéltünk, és 6,5 éve voltunk együtt.


Unokatesóm 8 évig élt együtt egy férfival, aki nem volt hajlandó magától lépni, pedig már 30 fölött voltak mindketten. Mikor kirakta, már elvette volna. Összejött a férjével, 1 éven belül megvolt az esküvő, pár hónapra rá pedig a gyerek is megszületett. Azóta (kb. 13 éve) is nagyon szeretik egymást.


Egyik volt osztálytársamék talán 1 vagy 2 éve voltak együtt, amikor érettségiztünk, és eljegyezték egymást. Asszem 8 évvel később házasodtak, ők is szeretik egymást, és nekik így felelt meg.


Másik unokatesómék kb. 18 éve vannak együtt, vagy még régebb óta, ők nem házasok, és úgy néz ki, nem is lesznek.

2015. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Garancia igazság szerint semmire nincs. Nem attól lesz tartós a kapcsolat, és később a házasság, hogy mennyi idő után volt eljegyzés.


Ismerek olyat aki 8 év után házasodott, rá 1 évre elvált, és olyat is aki alig 1 év után házasodott és azóta is nagyon boldogok együtt.


Inkább attól függ mit éreznek a felek. Ha azt érzed, hogy a párod az igazi, és vele akarod leélni az életed, ráadásul ez az érzés kölcsönös is, akkor akár 1 vagy 6 hónap után sincs semmi baj az eljegyzéssel. Mivel minden kapcsolat más...vannak akik kevesebbet, vannak akik több időt töltenek együtt.


Kötelező idő az esküvőre pedig szintén nincs, szóval lehettek 1, másfél de akár 5 évig is jegyben, ha akartok.


Az eljegyzésnek csak akkor nincs semmi értelme, ha összeházasodni egyáltalán nem akartok. Mivel az eljegyzés azért van, mert általatok meghatározott idő után össze akartok házasodni.

2015. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!