Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 26 éves pasi,22 éves lány.1,5...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

26 éves pasi,22 éves lány.1,5 éve vannak együtt- van esélye már az eljegyzésnek, vagy még nem?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez relatív meg mindenkinél máshogy van de szerintetek?
2015. aug. 13. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki egy hónap után házasodni akar. Van, aki 10 év után sem. Persze, elméletben van esélye.
2015. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:
100%
Szerintem, több év együttélés (egy lakóhely) után érdemes elgondolkozni az eljegyzésen ha a mindennapokban úgy érzik, hogy tökéletesen passzolnak.
2015. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Eljegyzés szempontjából ezt a másfél évet nagyon keveslem. Sokan mondják, hogy az együtt töltött idő az lényegtelen, az számít, hogy érzik, hogy passzolnak egymáshoz és már házasodni is akarnak. De rengeteg ilyenből válás lesz, és utána beismerik, hogy azért jobban átgondolhatták volna, több időt kellett volna adni egymásnak, de szerintem ezt azért nagyjából mindenki tudja.

Erre a mai napig azt hajtják mindenhol, hogy az együtt töltött idő az elhanyagolható, csak az számít, hogy mit éreznek egymás iránt. Nem, nem hiszem.

2015. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2-essel értek egyet, ehhez éljenek előtte együtt ,de akkro sem számít mindenkinek, akkor is van aki anélkül is tud élni-
2015. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszéltetek róla hogy mik a terveitek a jövőre nézve? Együtt éltek? Dolgoztok vagy tanultok?
2015. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi 5 éve vagyunk együtt és még nem kérte meg a kezem. Miért? Mert én még tanulok, utolsó éves vagyok az egyetemen, de a párom is épp csak tavaly végzett. Többször is leültünk már és meg tudtuk egymással beszélni, hogy pontosan mit is tervezünk, mit hogyan szeretnénk majd, és mindketten úgy láttuk jónak, ha eljegyzésről és esküvőről majd csak a diplomaosztóm után beszélünk. Tudjuk, mit szeretnénk az életben, mindketten családban és házasságban gondolkodunk, de még nincs itt az ideje. :)

Abban maradtunk, ha én is megszereztem a diplomámat, utána visszatérünk a témára. Sokszor hallottuk már, hogy 5 év után miért nem kérte még meg a kezemet, minek halogatjuk, de úgy gondoljuk, ez csakis kettőnk dolga. Mi így látjuk jónak. Mindketten a rövid jegyesség hívei vagyunk, egyikünk se vágyott arra, hogy évekig járjunk jegyben, csak azért, mert mások szerint esetleg illene. Nem, mi ezt már a kapcsolatunk elején tisztáztuk, hogy a jegyességnek akkor van értelme, ha utána össze is tudunk házasodni. De amíg le nem diplomáztam én is, és nem kezdek el dolgozni, miből házasodjunk össze? A párom is csak 1 éve dolgozik még, és egy fizetésből nem tudtunk volna összehozni egy olyan lagzit, amilyet mindketten szeretnénk. De nincs is ezzel semmi baj, mert így is tudjuk, hogy mindennek eljön majd az ideje, pontosan akkor, amikor kell. :)


24/L & 28/F

2015. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

szerintem sok mindentől függ: a kapcsolat milyensége, hogy önállóak vagytok - e (igen sokaknál divat, már úgy eljegyezni egymást, hogy még tanulnak és nem önállóak, de én pl.: megfigyeltem, hogy az ilyen eljegyzéseket előbb követi szakítás, mint esküvő).

Én 24 vagyok és két hete kérte meg a párom a kezem, aki 31 éves. Esküvő jövőre lesz. Októberben lesz egy éve, hogy együtt élünk (külön a szülőktől), 2,5 éve vagyunk együtt. Én 22 éves korom óta dolgozom, ő is 22 éves kora óta. Mostmár van közös megtakarításunk is, közös kasszán vagyunk. Ezt csak azért írom, mert ugyebár a házasság is általános esetben élet és vagyon közösség.Megfigyeltem, hogy sok fiatalpár úgy él együtt, hogy külön kasszán vannak, felesben fizetnek mindent, adott esetben pénzt kérnek kölcsön egymástól, de azért úgy beszélnek egymásról, hogy az "élettársam". Az ilyen kapcsolatokban álltalában fel sem merül az eljegyzés, hiába élnek együtt már pl.: 3-4 éve. Nekem erről az a vélemények, hogy ez esetben inkább lakótársakról beszélünk. Tehát sok tényezős is a dolog. A kapcsolat milyenségéből kiindulva is, szerintem szinte alig számottevő az, hogy jó - e a szex és mennyit veszekedtek. Az sokkal fontosabb, hogy meg tudjátok - e beszélni a problémákat, tudtok - e számítani a másikra probléma esetén, egyeznek -e céljaitok, be tudsz - e illeszkedni a családjába, a barátai közé, a munkatársai közé, ő képes - e beilleszkedni a te életedbe?

2015. aug. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Amúgy egy eljegyzés után nem kötelező azonnal rögtön házasodni is, van idejük utána is.


Pl mi 25 és 22 évesen 1,5 év után házasodtunk össze.

-volt munkánk

-volt hol laknunk, együtt is éltünk

- mi fizettünk mindent az esküvővel kapcsolatban, nem szülőknél kéregettük a pénzt rá

-nekünk így volt jó, mindketten úgy gondoltuk, hogy nincs mire várnunk


Másoknak meg máshogy jó, van aki keveset vár, van aki sokat, és van aki sose házasodik meg. Ismerek olyat aki 8 év után házasodott, rá 1 évre vált, nem ezen múlik a dolog, hanem egymás megismerésén, ami nem feltétlenül csak idő függvénye.


Esély lehet rá. Attól függ, hogy a pár mit szeretne. Az is lehet, hogy sose akarnak összeházasodni csak összebútoroznak.

2015. aug. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem valami valószínű.
2015. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!