Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek normális dolog,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális dolog, ha valaki feltételekhez közti az eljegyzést?

Figyelt kérdés

Azt mondta, el akar jegyezni, de vannak feltételei. Én valahogy máshogy képzeltem el az ilyesmit, hogy ez csak úgy jön magától egy kapcsolatban, ha a pár mindkét tagja jól érzi magát, és tovább akarnak lépni. Nem pedig úgy, hogy meg kell felelnem bizonyos feltételeknek, aminek nem is kettőnkhöz van köze, hanem a szüleihez. Miért kellene a szüleinek megfelelnem? Másnál is ennyire számít a szülők véleménye a kettőtök dolgában?

Ráadásul már ősz vége óta emlegeti az eljegyzést, eleinte szó sem volt feltételekről. Aztán áprilisban megvette a gyűrűt, és azt hallgattam ha nem értettünk egyet valamiben, hogy ha ő nem gondolná velem komolyan, akkor nem vette volna meg. Azt ígérte nyáron eljegyez. Tegnap szóba került a téma, mondtam hogy lassan nyár vége van. Most már arról van szó, hogy én ne akarjam kierőszakolni az eljegyzést, és az az ő döntése, hogy mikor lesz, mert miért ne jegyezhetne el szeptemberben vagy októberben. ÉS jöttel a feltételek, amiket nem teljesítettem még. Csak azt nem értem, akkor miért kell behülyíteni időpontokkal, ha utána nem tartja be. Az mondtam neki, hogy lehet hogy az eljegyzés az ő döntése, de azt meg én döntöm el, mit válaszolok rá, és simán mondhatok akár nemet is. Szerintetek mi lett volna erre a helyes reakció? Egyébként én megvagyok gyűrű nélkül is, nem erőltettem, ő emlegeti mindig.



2015. aug. 15. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen feltételei vannak pontosan? Egyébként nekem a leírtakból az az érzésem, hogy nem te vagy neki az igazi, és legszivesebben más tipusú lányt jegyezne el, venne feleségül, csak ha már vagy neki, akkor egyszerűbb lenne minden, ha ilyenné válnál, és nem kellene előről kezdeni mindent, keresgélni. Ha igazán szeretne, úgy ahogy vagy, akkor nem jönne a feltételeivel! Megaláz téged a viselkedésével, mivel meg kell felelned neki.
2015. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
* ''feltételekhez köti'' akart lenni a kérdésben
2015. aug. 15. 08:03
 3/13 A kérdező kommentje:
Volt egy hosszabb szünetünk. De meg tudtuk beszélni a problémákat, kibékültünk, jól megvagyunk. Csakhogy én a szünet óta nem találkoztam a szüleivel. Előtte nagyon jóban voltunk, bírtam őket, mintha a közeli rokonaim lennének. A szünet alatt nem beszéltem velük, utána meg valamiért elkezdtem őket kerülni. Elég kellemetlen lenne a helyzet, ha csak úgy beállítanék hozzájuk, hogy ''sziasztok, megjöttem''. Gondoltam majd úgyis alakulnak a dolgok, közel lakunk egymáshoz, véletlenül összefutunk majd valahol... de ez nem történt meg. A barátom pedig mindig azzal jön, hogy álljak eléjük és ''mutatkozzak be nekik'', de nem értem miért ha gyerekkorom óta ismernek engem is és szinte az egész családomat is.
2015. aug. 15. 08:16
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
mondjuk ha a családjával nincs semmilyen kapcsolatod, akkor hogyan várod, hogy majd eljegyez. Tök mindegy igazából, a szünetet ki kezdeményezte, a családja életéből, te sétáltál ki, neked is kell visszasétálnod. Amikor ő megy a szüleihez, mért nem tudod elkisérni?
2015. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem te kéne besétálj a szüleihez magadtól, hanem ő kéne elvigyen magával. És hát jaa, aki feltételekhez köti, hogy eljegyezzen, elhajtanám a fenébe. Vagy eljegyez mert azt akarja, engem akar, vagy hagyjon békén, de ne várja hogy huzzam a megfelelési listán a rubrikákat, hogy na ez a pont is teljesítve, az is, na akkor közeledünk az eljegyzéshez. Nevetséges a párod, én keresnék mást.
2015. aug. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb úgy tudom elképzelni a helyzetet, mint amikor a gazdi hülyíti a kiskutyát a csonttal, néha majdnem a szájába adja, de aztán ismét a háta mögé dugja, úgy csinál, mintha eldobná, aztán megint előveszi.. Ha nem is fontos neked az eljegyzés, miért mész bele ebbe a játszmába? Mondd meg neki, hogy a gyűrűt vissza is viheti, mert nem fogsz hozzámenni. Nagyon sokat kellene bizonyítania neked ahhoz, hogy lásd, hosszú távon jól fog működni a párkapcsolat, és ez nem fog automatikusan megváltozni a gyűrűtől. Tényleg ekkora kegy, ha elvenne? Szerintem fordíts a kockán, utasítsd el az egészet. Ha örülni fog neki, akkor láthatod, egy percig sem gondolta komolyan, hogy elvesz, csak sakkban akart vele tartani, és azért tette volna meg egyszer, mert már nem tud kitalálni mást, amivel megveheti az érzelmeidet. Ha teperni kezd, észreveszi, hogy nem a gyűrű, hanem a normális kapcsolat tart meg téged, akkor viszont elfelejti a feltételeit. Bár én egy ilyen megbízhatatlan és zsarnokoskodó férfival nem igazán tudnám elképzelni az életemet.
2015. aug. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A szünetet én kezdeményeztem, de nyilván nem ok nélkül.

Én is túl szeretnék esni a dolgon, de nem úgy, hogy váratlanul odamegyek, hogy "na megjöttem", aztán jönne a kínos csend... Hanem valami alkalom kellene. Egy olyan helyzet, amitől nem lesz ilyen kínos az első találkozás. Ezért gondoltam, hogy összefuthatnánk velük "véletlenül", pl. elmegyünk misére amikor ők is mennek, vagy vasárnap a vásárba, esetleg elhívni őket kirándulni valamerre... De bármikor amikor lett volna ilyen alkalom, végül az egészből nem lett semmi, mert a barátom nem akart menni, nem volt kedve, fáradt volt, fájt a lába...

Én már mondtam neki, hogy ha ennyire nem felelek meg neki, akkor inkább nem kell a gyűrűje, főleg mert amióta megvette minden kisebb-nagyobb vita alkalmával felhasználja a tényt hogy megvette a gyűrűt. Pl. "ha nem gondolnám komolyan, miért vettem volna meg a gyűrűt??", "megvettem a gyűrűt, de tenni kell érte, hogy oda is adjam", "nem látom rajtad az elköteleződést, hogy tényleg akarod azt a gyűrűt"... Azt hiszi ezzel sakkban tarthat, de én nagyon jól megvagyok nélküle, az ő családjában fontosabb a házasság. Próbál irányítani, mindig tudni akarja mit csinálok, miért nem szólok ha elmegyek itthonról (akár ha csak boltba megyek), ha valami programom van akkor miért nem inkább vele vagyok (még akkor is ha éppen nem is ér rá, mert dolgozik), de ő szó nélkül megy mindenfelé.

2015. aug. 15. 12:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez a pasi erősen felejtős. Mondd meg neki, hogy hova dugja fel a gyűrűjét. Nehogy már feltételeket szabjon! Ha nem érti meg és nem segít neked, hogy okés körülmények között találkozz a szüleivel, ha zsarol téged az eljegyzéssel,akkor nem szeret igazán.

Én nem vesztegetném az időmet ilyen emberre.

2015. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"megvettem a gyűrűt, de tenni kell érte, hogy oda is adjam"

B@sszus, mint egy jó kutya, pitizzél a jutalomfalatért, ha megérdemled megkapod?? Áh, felejtős pasi, közöld vele, adja másnak a gyűrújét, és otthagynám.

Esetleg búcsuzoúl vennék neki egy pincsikutyát, legyen kit jutalmazzon néha :)

2015. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És legalább tudod azokat a feltételeket? Mert engem a te helyedben nagyon érdekelnének.


Ha nem tudod, lehet, hogy nem is akarnád soha "teljesíteni".

Mitől olyan nagy jutalom ez az ember?

2015. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!