Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek az eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zola18 kérdése:

Szerintetek az eljegyzés előtt vagy után szokás összeköltözni?

Figyelt kérdés
(Számomra egyértelmű a kérdés csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.)

2015. aug. 19. 17:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
71%

"Aki torodik a tarsaval annak termeszetes igenye hogy jogilag rendezze a kapcsolatot es anno most ennek modja a hazassag."


Aki törődik a társával, az jogi bilincs nélkül is törődni fog!


Bár én házas vagyok, úgy gondolom, hogy senkinek a kapcsolatát nem jogos az alapján megítélni, hogy van-e róla papírja vagy sem.

2015. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
78%

"ne degralajuk mar le az elet nagy esemenyet egy szurke hetkoznapa"


Ha 25 éve házas vagy, egészen más generációhoz tartozol, úgyhogy nem a 25 évvel fiatalabbakkal kellene szócsatát vívnod arról, milyen szép is az esküvő. Főleg, hogy ez a generáció pont azért veszítette el benne a hitét, mert a ti generációtokon tapasztalta, mennyire nem ér semmit a házasság. Elég széles az ismeretségi köröm a mostani 40-50 felettiek között is, ha a házasságok 20-30%-a kitartott 20 évig, akkor sokat mondok. Már gimnazista koromban is 30-ból csak 3 gyerek volt az osztályban, akinek együtt voltak a szülei. És az nem tegnap volt.. Azok a szülők pont a te generációd tagjai, úgyhogy hacsak nem valami gyülekezetes közegbe tartozol, igen elcsodálkoznék, ha valóban csak boldog, 20-30 éve házas emberek vennének körül téged. Talán csak azt látod, amit szeretnél, de az más kérdés.

"Degradálni az élet nagy eseményét" pedig pont olyan, mintha azt állítanád, a házasság egy napig fontos, nem pedig egy folyamat, amiért minden nap tenni kell, hogy működjön. Sokan esnek abba a hibába, hogy a házassággal biztosítva érzik a kapcsolatukat, elfelejtik ápolni, és pár éven belül kopogtatnak a válóperes ügyvédnél. Megünnepelhetünk valamit egy napig (mint pl. az anyák napját minden évben egyszer), vagy viselkedhetünk úgy, hogy minden nap értékeljük, amink van. Ez utóbbi esetben nem szorul az ember külön ünneplésre, hiszen a szürke hétköznap is nagy dolognak érzi, hogy mellette van a párja.

A vallást pedig ne keverjük ide, mert kevés barbárabb dolog létezik a világban a vallásnál, ugyanakkor a jogilag elismert házasságnak semmi köze a valláshoz.

2015. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Mi kb. fél év együtt járás után kezdtünk el beszélni az együttélésről, de azzal együtt, hogy hosszú távon közös életet, családot akarunk, tehát tudtuk, hogy nem csak össze akarunk bútorozni. Aztán összeköltöztünk, és bár beszéltünk arról, hogy majd szeretnénk összeházasodni, de nem történt az összeköltözéskor eljegyzés, azért mert én nem akartam évekig jegyben járni. Eljegyzés nélkül is tudtuk, hogy komoly a kapcsolat, és megbeszéltük, hogy akkor lesz eljegyzés, hogyha reális esély lesz arra, hogy záros határidőn belül össze tudunk házasodni. Elég kusza volt akkoriban az anyagi helyzetünk, amire fel butaság lett volna házasodni, hiába a nagy szerelem, meg az érzés, hogy komolyan gondoljuk. Egy év után jöttünk egyenesbe anyagilag, utána meg is kérte a kezemet. Esküvő jövő nyáron lesz.
2015. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
32%
5hónap után összeköltöztünk rá 15 hónapra eljegyzett
2015. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
60%

"Sokan esnek abba a hibába, hogy a házassággal biztosítva érzik a kapcsolatukat, elfelejtik ápolni, és pár éven belül kopogtatnak a válóperes ügyvédnél."


Ilyet azok tesznek akik nem vették komolyan az egész kapcsolatot. Akik ilyenek, azok együtt élésnél is ugyan úgy szétmennek pár év után. Ez nem a házasság intézményének a hibája.


Úgy csinálsz, mintha az élettársi kapcsolatból nem lenne rengetek szakítás, pedig van, több is mint házasoknál, csak arról nem csinálnak statisztikát.

A házasság annak fontos aki annak tartja. Én szerettem volna ha férjem van, nem pedig 30-40-50-60 évesen is bemutatom a pasimat. Ez így elég komolytalan. Mert ha nem a férjed/feleséged a párod, akkor csak a pasid/barátnőd.


Az ilyen kapcsolatba pl örökbe fogadni sem lehet, ha a párnak esetleg nem lehet gyereke, csak ha házasok. Illetve a közös gyerek sem garancia arra, hogy az élettársad veled marad, aki menni akar, gyerek mellől is menni fog. Sok ilyen van az ismerőseim között. Ilyen erővel akkor azok a nők akik gyereket vállalnak, azért szülnek, hogy biztosnak érezzék a kapcsolatot? Már ha azt a gondolatmenetet követjük amit a házasságon végigvezettél.


Illetve én hallottam olyan esetről, hogy élettársaknál az egyik fél kórházba került, és az élettárs nem tudott bemenni a párjához, mert nem engedték be (mivel nem házasok) lehet akár idegen is. Meg kellett várni a sérült édesanyját aki igazolta, hogy tényleg élettársak. Szerintem ez nagyon megalázó.


Szóval akik házasságban nem törődnek egymással és idővel válás lesz, azok élettársakként sem maradnának együtt.

2015. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Mukcsi válasza:
26%

Sem eljegyzés előtt, sem eljegyzés után, hanem házasság után

jó összeköltözni.

2017. jan. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Aki a törvényes kapcsolatot bilincsnek tekinti, annak az elköteleződéssel vannak gondjai. Ha így meg úgy szereted a pasid/ csajod, őt akarod életed végéig, akkor miért akkora probléma a hàzassàg? Azért, mert jobbra vàr az ilyen ember, és ha nincs hàzassàg, könnyebb lelépni amikor lesz más.

A hàzassàg felelősségvàllalàs a vàlasztàsoddal kapcsolatban. De ha nem tervez az ember hosszú tàvra, akkor persze kényelmesebb ha csak összedobjàk a szennyest.


Akivel élsz, jogilag, a törvény előtt senki. A hàzastàrs csalàdtag, hozzàtartozó. Rohadtul nem mindegy.

2017. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!