Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit csináljak? Szakítsak vele?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Szakítsak vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 23 éves lány vagyok, a barátom 24. 3 éve vagyunk együtt és 2 éve lakunk együtt. Főiskolára járunk, jövőre végzünk. A kapcsolatunk elején mondta, hogy Ő nagyon szeretne eljegyezni majd, ha lesz keresete és pár év múlva esküvő. Én mondtam neki, hogy természetesen én is benne vagyok. Akkor még a szülők adtak pénzt. Majd összeköltöztünk és lett saját keresetünk, közben suliba járunk. Van félretett pénzünk is. A kezdetekkor mondta, hogy gyűjtöget és eljegyez. Aztán több is lett a pénz, majd mondta, hogy nem áll készen rá. Majd most előállt azzal, hogy ha lesz pénz esküvőre is, majd akkor eljegyez. Nyilván ez nem most lesz, évek múlva. Szerintem később is előfog jönni valami kifogással. Szerintetek is fölösleges időhúzás és nem akar házasodni? Nem a meglepetések híve és mindig ha szóbakerül, nem érdekli, kimegy az ajtón vagy elvicceli, gyorsan témát vált. Nem sokszor kerül szóba, nem erőltettem, többször ő hozta szóba mentegetőzéssel. Ha ismerős hozza fel a dolgot is gyorsan témát vált, abszolút nem érdekli. Mit tegyek? Nem akarom ezt erőltetni, mert akkor az lesz, hogy ő nem akarta, csak én.. esetleg veszekedés... Nekem nincs ebbe beleszólásom? Hitegetett engem, húzza az időt, amikor pontosan megbeszéltünk mindent...



2015. okt. 26. 21:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Amit en latok es tapasztalok az az, hogy az emberek nem kommunikalnak!!!


Komolyan, ez valamilyen civilizacios betegseg lehet.


Ultesd le es kerdezd meg. NE kovetelozz, ne 'hisztizz' (en is utalom ezt a szot), legy nyugodt. Ha pedig kiter a valasz elol, ha nem kepes nyiltan kommunikalni, igen, hagyd el.

2015. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele erről, elkezdtünk vitatkozni... Én megakarok vele beszélni dolgokat, de egyszerűen, ami nem érdekli, abból vita lesz. Csak nem értem miért hitegetett akkor..
2015. okt. 26. 22:04
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Az alapból gáz, ha nem tudtok normálisan megbeszélni dolgokat. Mi lesz később, ha tegyük fel együtt maradtok, családotok lesz, elég sok mindenről kell majd beszélnetek, közös döntéseket hoznotok. Amit ilyen hozzáállással nem lehet (mármint az ő hozzáállásával).

Szerintem itt az a helyzet, hogy az elején odavolt érted, és felelőtlen kijelentéseket, ígéreteket tett. Mostanra meg már kihűlt a dolog, és talán már csak megszokásból van veled. Ne így legyen, de sajnos így tűnik.. Ha igazán szeretne, akkor nem akadna ki ezen a kérdésen. Próbálj meg egy kicsit határozottabb lenni, a sarkadra állni, és beszélni vele, hogy - vagy így, vagy úgy - de pontot tudjatok tenni a dolog végére.

2015. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igazából ez éppen fordítva van. Kapcsolatunk elején nem igazán voltunk összhangban és alig foglalkozott velem és akkor mondta ezeket. Konkrétan találkozgatni is alig akart. Most meg szinte imád, igyekszik és mindig a kedvemre akar tenni (na és persze az én részemről is meg van ez). Vannak témák, amiket utál vagy nem akar szóba hozni, na abból vannak a veszekedések. Nála minden fordítva van. Ezért nem értem a dolgot... Miért nem akar többet?
2015. okt. 27. 09:36
 5/18 anonim ***** válasza:

Tedd meg még egyszer. Leülteted szépen. Bezárod az ajtót, kilincsre, vagy a kijárat felé állsz, hogy ne tudjon kibújni a válaszadás elől, de persze nem feltűnően, csak olyan véletlenszerűen. Majd tedd fel neki a kérdést, hogy ő hogyan képzeli el a jövőtöket X év múlva. A házassággal kapcsolatban mi a terve. Ennyi. Nem kell elmondani, hogy mit akarsz, amíg ő ki nem fejti az álláspontját. Mindenhogy próbáld meg válaszadásra ösztönözni, ha témát akar váltani. Mondd meg, hogy neked ez fontos kérdés és legyen szíves válaszoljon rá. Ne hisztizz! Ne követelőzz! Semmi. Ha elmondja, akkor tudsz tovább lépni, hogy ez neked megfelel vagy sem. Ha így sem válaszol, az is válasz!!! Ezután veszekedés nélkül, maradj végig türelmes és nyugodt hangvételű, akkor is ha ő szítja a tüzet. Fejtsd ki a te álláspontodat. Ha ezek után sem tudtok dűlőre jutni, akkor sajnálom, de ti nem illetek össze. Nem azonosak a célok, nem azonos életet képzeltek el és itt bukik minden.


Kérlek írd meg, hogy mi volt!

2015. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ezt már megtettem mindegy egyes "elhárult probléma" után, tehát 2x-3x is, de amint látod, valahogy mindig egyre jobban kitolódik. A "majd ha lesz pénz rá" nagyon-nagyon sumák és alattomos kibúvó, nem? :D És hogy majd ha 1év múlva lesz esküvő... Na erre mit lehet lépni? Mondjam azt, hogy én azért hamarabb szeretném, mondjuk lassan ideje lenne ennyi idő után? De Ő meg kontrázik, hogy később is elég, minek sietni, minek akarok több évig (2-3) jegyességben élni, az olyan ciki... Ráadásul a legszebb napján nem akar a pénzzel foglalkozni, nem akar nagy esküvőt, de ne számolgassuk a garasokat. Holott esküvőről még szó sincs, csak eljegyzésről... Na akkor most mi legyen? Én nem hiszek neki, sokszor átejtett és lehet nem úgy hozza a sors, hogy egyszerre lesz sok pénzünk... akkor addig fogja halogatni, amíg meg nem történik? Túl sokszor halogatta, hogy ellehessen hinni neki. Szóval valami jó megoldás kellene..
2015. okt. 27. 17:18
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen, az. Pláne, hogy csak kifogást gyárt. Aki szeretne házasodni nem ezt csinálja. Én 6 évig vártam. Megcsalt, szakítottunk. Új szerelem, az igazi, jövőre házasodunk. :) Keress mást, ha úgy látod, hogy nem tudtok közös jövőt építeni.
2015. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelmű, hogy nem akar még ilyen fiatalon, egyetemista fejjel házasodni, nem is vagytok még együtt olyan régóta, hogy az ilyen korban indok lenne a házassághoz. Ez érthető, és semmi gond vele, de őszintének kellene lenni, nem hárítani!
2015. okt. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem is akarom, hogy megházasodjon még, elég 2-3 év múlva. Vannak 30 éves egyetemisták is, azok is fiatalok? :D 24 éves kor már nem hiszem, hogy ehhez fiatal lenne.
2015. okt. 27. 18:02
 10/18 anonim ***** válasza:

30 évesen is fiatal egyetemistaként - ha nincs bevétele! Mivel akkor nem is képes önállóan, önfenntartóan élni. Az esti egyetemista az más kérdés.


24 évesen pedig még nagyon fiatal az ember, és 3 évre előre felesleges úgy ígérgetni, hogy nem látjátok mennyi változás fog következni az egyetem után az életetekben. Tudom, ezt idősebb fejjel könnyű mondani, de így van. Teljesen más lesz az életetek...

2015. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!