Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit csináljak? Szakítsak vele?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Szakítsak vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 23 éves lány vagyok, a barátom 24. 3 éve vagyunk együtt és 2 éve lakunk együtt. Főiskolára járunk, jövőre végzünk. A kapcsolatunk elején mondta, hogy Ő nagyon szeretne eljegyezni majd, ha lesz keresete és pár év múlva esküvő. Én mondtam neki, hogy természetesen én is benne vagyok. Akkor még a szülők adtak pénzt. Majd összeköltöztünk és lett saját keresetünk, közben suliba járunk. Van félretett pénzünk is. A kezdetekkor mondta, hogy gyűjtöget és eljegyez. Aztán több is lett a pénz, majd mondta, hogy nem áll készen rá. Majd most előállt azzal, hogy ha lesz pénz esküvőre is, majd akkor eljegyez. Nyilván ez nem most lesz, évek múlva. Szerintem később is előfog jönni valami kifogással. Szerintetek is fölösleges időhúzás és nem akar házasodni? Nem a meglepetések híve és mindig ha szóbakerül, nem érdekli, kimegy az ajtón vagy elvicceli, gyorsan témát vált. Nem sokszor kerül szóba, nem erőltettem, többször ő hozta szóba mentegetőzéssel. Ha ismerős hozza fel a dolgot is gyorsan témát vált, abszolút nem érdekli. Mit tegyek? Nem akarom ezt erőltetni, mert akkor az lesz, hogy ő nem akarta, csak én.. esetleg veszekedés... Nekem nincs ebbe beleszólásom? Hitegetett engem, húzza az időt, amikor pontosan megbeszéltünk mindent...



2015. okt. 26. 21:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Van saját keresetünk. Nem fogok magyarázkodni, több barátunk, ismerősnk is van, akik már ennyi idősen össze is házasodtak 2-3 év után, van, aki ezt már 5-10 éve tette meg és együtt vannak. A témától eltérő gondolatmenetbe fogtunk, én nem erre voltam kíváncsi. Maradjunk a témánál.
2015. okt. 27. 20:36
 12/18 anonim ***** válasza:
36%

A témához tartozik, csak elutasítod, mert ellentmond a véleményeddel.


Pedig pont ez a lényeg - a barátod is valószínűleg hasonló véleményen van. Szeretne elköteleződni, nyilván szeret is téged, ha ennyiszer felhozta, de fiatalnak érzi hozzá magát. Sokak szempontjából jogosan, másokéból nem.


De ez a ti életetek, és nem a barátaidé, akik x év után összeházasodtak. Neked kell eldöntened, hogy az az ember-e a fontos, akivel együtt vagy vagy a házasság fogalma. Ha az utóbbi, hagyd el, és keress olyat, aki két év után elvesz. Ha az előbbi, akkor pedig próbáld meg megérteni, hogy nem vagytok egyformák, és időre van szüksége.


Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy még nagyon fiatalok vagytok, nincs hová rohannotok.

2015. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A téma: Hogyan vezessem rá, hogy ne mentegetőzzön, hanem tartsa be az ígéretét. Ha nekem azt mondja, hogy 24 évesen fiatal ehhez, akkor bele se fogok a kapcsolatba. Tulajdonképpen ennyi idősen simán lehet esküvő is, de nem akarok még. Ha pedig még nem jött rá, hogy engem akar, akkor nem értem miért van velem. És nem, nem kérdeztem, hogy fiatalok vagyunk-e ehhez vagy sem, én nem érzem magam túl fiatalnak ehhez, sőt...
2015. okt. 27. 21:23
 14/18 anonim ***** válasza:

TE nem, de ő igen!

És egy kapcsolatban KETTEN vagytok, nem egyedül, értsd már meg!


Nem csak a TE vágyaidról szól, hanem az ÖVÉIRŐL is. Ha ezek nem egyeznek, BESZÉLNI KELL RÓLA!!!!!!


Te valamiért azt hiszed, hogy egy kapcsolat csak úgy működhet, ahogy azt te eltervezted. Szarsz bele magasról, hogy a másik mit gondol (többször is jelezte, hogy nem áll készen rá), erőlteted, hogy úgy legyen, ahogy te akarod, ahelyett, hogy kommunikálnátok egymással. Magadnak is ellent mondasz - nem akarod erőltetni - de erőlteted.


Elsőnek egyébként azt lenne érdemes tisztázni, hogy miért akarod, hogy most eljegyezzen, ha csak 2-3 év múlva kerülne szóba az esküvő. Mutatóba?

2015. okt. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy múlik az idő, változik az ember igénye, ízlése, mentalitása, gondolkodásmódja, egyszóval változik az ember. Amit három éve mondott, azt akkor úgy gondolta, csak az idők folyamán mindenféle hatás, inger éri az embert, ezért lehet, hogy megváltozhatott az ezzel kapcsolatos gondolkodásmódja is.


Ugyan pontosan megbeszéltétek, hogy hogyan képzelitek a jövőtöket, csak míg benned nem változott semmi, ugyanúgy akarod azt, amit és ahogy elképzeltetek korábban, benne viszont megváltoztak a dolgok. Amúgy nem azt mondja, hogy soha nem fog elvenni, hanem köti valamihez, tehát ilyen téren jogos a meglátásod, hogy időt húzhat.


Beleszólásod van a dologban, hogyne lenne, hiszen te vagy a párja. Nem kell rögtön szakításon gondolkodnod, azonban muszáj lenne beszélnetek (vita nélkül) és kiderítened, hogy csak még várni akar, vagy egyáltalán nem akar elvenni. Ha az előbbi, akkor - ha számodra elfogadható időintervallumot mond - várnék, ha kiderülne, hogy ilyen téren nem számíthatsz semmire, akkor te döntöd el, hogy továbblépsz-e emiatt.

2015. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

Ez a pasi semmi mást nem csinál, mint ígérget, húzza az agyadat, ígérget, húzza az időt. Én a leírtak alapján ezt látom.

Azt írod van saját bevételetek és félretett pénzetek is. Nem mondom, hogy azt költsétek el, de most őszintén: Egy esküvőt (ha nem a giccsparádé és a pénzszórás a fontos) akkor 95-100 ezer forintból is meg lehet oldani, ennyi pár hónap alatt összegyűjthető, ha havi 10-20 ezret tesztek félre. Akiknek az a fontos, hogy házastársak legyenek, és nem a buli.

Mert azt azért megértem, hogy 2 tanúsat nagyon kevesen akarnak. A szűk család, közeli barátok részvétele nálunk is egyértelmű volt.


Gondolj bele, ha ezt az időhúzást kifogáskeresést még 7 évig csinálja, már 30 leszel. 30 évesen tényleg még mindig azt akarod, hogy csak a pasid legyen?


Szerintem nem akar elvenni, és kifogásokat keres ahelyett hogy megmondaná, mert attól függetlenül kényelmes a kapcsolat amíg neki jó, vagy esetleg nem talál mást. (Ki tudja) Mond meg neki, hogy beszéljétek meg. Ha nem hajlandó rá, az alapból nagyon nagy probléma. Akkor nem való hozzád.

2015. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Utolsónak teljesen igaza van. Húzza-húzza az időt mire 30 éves leszek a végén. Persze az elején is azt mondta, hogy elvesz, közben is, meg 20 év múlva is fogja mondani biztosan :D

Egyébként én nem olyan "amerikai" eljegyzést akarok, hanem rendes "magyart" :D Szóval nem csak ilyen futó eljegyzést, aminek semmi jelentése sincs, amit a mai fiatalok csinálnak... eljegyzés köves gyűrűvel, majd szakítás... számomra ez kirakat, "lájkvadász" történés, semmi más. Számomra annyira érdektelen ez. Ha lesz eljegyzés, akkor én "normálisat" akarok és nem "vígaszdíjat", meg "jajjdenagyaszerelem" kirakatkapcsolatot csinálok belőle. Nem tudom ez mennyire érthető így, szóval én komolyan gondolnám. Az elején éppen ezért beszéltem le vele mindent, hogy ne érjen meglepetés és ne legyen ebből zűr. Szóval egy szó, mint száz: a huszas pasik éretlenek (főleg 25 alattiak), sokat változik a nézőpontjuk és üres ígéreteket tesznek, nem gondolnak bele a szavaikba és hogy mennyire megbántanak vele másokat. Tudom, nők is vannak, meg valamelyik komoly, ne általánosítak, egyebek.... De ez sajnos így van. Hiába van lehetőség, ha nem élnek vele. Egyébként én nem akarok nagy esküvőt. Polgárit akarok szép helyen, 50-70 fő (család+közeli barátok), templomit nem. Habos-babos ruháról sem álmodom :) A lényeg, hogy összeházasodjunk majd egyszer, pár év múlva, nem lesz nagy felhajtás, csak aranyos, összeszedett :) Nem kell rögtön "szegény esküvőre" gondolni, egyik ismerősöm is így tartotta gyönyörű volt minden a díszítés, a "műsorok", minden egyszerű volt, mégis pont jó, se több, se kevesebb :) A barátomat majd akkor fogja érdekelni, ha eljött az ideje... :D

2015. nov. 1. 01:18
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy valamit nem veszel számításba, pedig igen fontos, sőt! A fèrfiak jóval kèsőbb èrnek ès ez nem hasonlítható össze egyik baráttal sem, hogy ő bezzeg. Ha szeret, imád, a kedvedben jár meg fogja tenni, ha kèszen áll rá. Úgy beszèlsz erről a 3 èvről, mintha 30 lenne. Semmivel nem vagytok elkèsve. A házasság egy intèzmèny, aki komolyan gondolja nagy lèpès. Felesleges türelmetlenkedni, korai mèg a 30as èvekről beszèlni. Èlvezd az èleteteket ès ne agyalj folyton ezen a tèmán.
2016. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!