Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 2 éve vagyunk együtt, ultimátu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 éve vagyunk együtt, ultimátumot kaptam, ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, tegnap volt az évfordulónk, úgyhogy elvittem vacsorázni egy szép étterembe. Egész este nagyon izgatott és boldog volt, ahogy közeledett a vacsora vége, úgy lett egyre mosolygósabb és vidámabb, de miután végeztünk és én fizettem, kezdett alább hagyni a jókedve. Hazafelé menet egyre morgósabb lett, otthon meg lefekvéskor már tiszta depi volt. Elmondta, hogy ő azt hitte, ma meg fogom kérni a kezét, egész este arra számolt, hogy egyszer csak előhúzok egy gyűrűt és amikor látta, hogy semmi ilyesmi nem lesz és teljesen hiábavaló volt azt várnia, hogy végre eljegyzem, szörnyen nagyot csalódott. Mondtam neki, hogy ne aggódjon, meg fogom kérni a kezét, felesleges ezen pörögnie, hiszen nagyon szeretem és vele szeretném leélni az életemet, de akkor nekem szegezte a kérdést, hogy hát mikor?? Mondtam neki, hogy ha itt lesz az ideje, egyelőre az egyetemre koncentráljon, ezt pedig bízza rám, de biztosítottam róla, hogy hamarosan, 1-2 éven belül tervezek vele továbblépni. Erősködött, hogy de ő tudni szeretné, hogy mikor. Erre mondtam neki, hogy aki kíváncsi, hamar megöregszik és egyébként is azt szeretném, ha meglepetés lenne majd, nem ígérek előre dátumot, hátha valami miatt nem úgy jönnek össze a dolgok, és akkor megint csak csalódna, úgyhogy legyen elég annyi, hogy a következő 2 évben valamikor.


Erre ő ultimátumot adott, hogy minek kell nekem ehhez 2 év, ha nem tudom eldönteni már most, hogy vele akarok-e élni, akkor nincs értelme ennek az egésznek, meg hogy mit akarok ezen én még 2 évig gondolkodni, hát ennyi idő alatt már rég el kellett volna tudnom dönteni, hogy mit akarok tőle a jövőben, és ne húzzam az idejét feleslegesen, úgyhogy legfeljebb 3 hónapot hajlandó még várni rám, addig találjam ki, mi legyen, vagy eljegyzem ezalatt az idő alatt, vagy ha nem, akkor elválnak útjaink, mert mi nem egymást keressük, stb...


Köpni-nyelni nem tudtam! Mondtam neki, hogy most csak zaklatott, mert számított rá és mégse kapott gyűrűt, de hogy ne adjon már ilyen ultimátumot nekem, amikor az előbb mondtam, hogy 1-2 éven belül én is tervezem őt megkérni, DE amíg az egyetem nincs befejezve, addig nem. Erre csak annyit felelt, hogy amit mondott, azt megmondta, 3 hónapom van, döntsem el mit akarok...


Nagyon szeretem, de ez most kicsit mellbe vágott. Délelőtt már böngésztem a jegygyűrűket, de közben meg az is itt kattog bennem, hogy bakker, nehogy már belezsaroljon egy eljegyzésbe 2 év után, mert nem úgy alakult a tegnap este, ahogy ő tervezte! Nektek mi a véleményetek erről?


Terveztem, hogy megkérem, de még nem most. Ő viszont most úgy döntött, hogy nem hajlandó 3 hónapnál többet várni.


ELHAGYNI NEM AKAROM! Javaslatokat szeretnék, mi legyen a megoldás? Vegyek neki egy gyűrűt, hogy lehiggadjon? Vagy ne hagyjam magam? Nem tudom, mi legyen... Félek, hogy ha most ebben engedek neki, akkor ezzel csak olajat öntök a tűzre... Ha most kap egy gyűrűt, utána majd az esküvővel is zsarolni fog...? Aztán meg majd a gyerekvállalással? Nem tudom, mit kéne most tennem. :S


Ti mit tanácsoltok?



2016. jan. 20. 10:46
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/183 anonim ***** válasza:
94%

Valami nagyon nem stimmel a kapcsolattal. Kommunikáció nulla köztetek.


Annyit hallani róla, hogy sok kapcsolatban várnak a nők a lánykérésre de az csak nem jön. 3-5-8 x év után sem. A pasi ha nem felháborodik azon, hogy a hölgy szóba hozza a dolgot, akkor ígérget, hogy majd 2 év múlva, majd 5 év múlva majd ez lesz majd az meglesz, és utána....stb. Aztán a férfi otthagyja a nőt egy másikért akit 1-2 éven belül elvesz.


Szerintem a barátnőd ettől fél, hogy csak hülyíted és hitegeted. Próbálj vele leülni, és megbeszélni vele, hogy szeretnéd elvenni, csak még ő tanul, és nincs rendes munkája, bevétele, ezért jobbnak látod, ha előbb befejezi az iskolát, és talál biztosnak tűnő munkahelyet.

Egyébkét ha eljegyzed, nem kell azonnal rohanni házasodni. 1-2 év jegyesség simán belefér. Annál több már kicsit komolytalan, de végülis ezt mindenki maga dönti el.


Ne adj neki azért gyűrűt, mert kizsarolta. Ha ebbe belemész, abból csak te fogsz rosszul kijönni. A legnagyobb baj az, hogy szerintem az van amit fentebb írtam. Fél hogy nem is akarod elvenni, ezért akarja annyira hogy minél hamarabb eljegyezd. Mintha eljegyzést nem lehetne felbontani... na mindegy. Alapvető dolgok hiányoznak ebben a kapcsolatban. Kommunikáció, bizalom... Erre én nem építenék eljegyzést még jó darabig. Minimum 1 év ezek után. De mindenképp beszélnetek kellene a kapcsolatotokról is. Nem csak a lánykérés témáról.


Egyébként ha igazán az eljegyzés és a házasság a fontos neki, akkor nem követel drága gyűrűt és puccparádé lagzit, mert csak az kerül sokba, az esküvő nem.

2016. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/183 anonim ***** válasza:
69%

Átérzem a barátnőd helyzetét, hasonló helyzetben vagyok.

28 évesen, már dolgozom, a párom is, nem 1-2 éve dolgozunk, és mégis ugyanitt tartunk kb. + Én is lerendeztem a hisztizős jelentet akkor, amikor nem kaptam meg, amit vártam az adott időben.

Szerintem ez nem attólfügg, mennyire hárpia vagy sem egy lány. Csalódottság beszél ilyenkor az emberből. Mivel együtt éltek, jól megvagytok, barátnőd is elvégzi nemsokára az iskolát, azt hitte hogy szereted stb . és megkéred majd a kezét. Aztán hopáá mégsem.

Valószínűleg szeret, mert ő már elérkezettnek látja az időt és úgy érzi, veled akar maradni család gyerek stb. Komolyan gondolja veled a megállapodást, ami jó. Mivel viszont Te nem tetted meg a várt lépést, úgy látja, Te viszont nem gondolod ezt ugyanúgy és nem is szereted igazán annyira, mint ahogy ő azt hitte.

Ebből az alapelvből sarjadzik a többi félreértés: miért nem akarod elvenni, biztos más nőt akarsz, őt cska hülyíted stb. Sajnos nem lát a fejedbe, és hiába tartottad magad eddig a szavadhoz, sajnos nem biztos, hogy fogod is. A mai férfiak szavában nem igazán lehet megbízni.

MÁsrészt addig kell ütni a vasat, amíg meleg. Most szerelems vagy Te is, jól megvagytok. Pár év múlva már nem biztos, hogy annyira szerelmes leszel Te is és ő is.


A lánykérést már elrontottad. A 3 hónapos határidőből jól sajnos már nem tudtok kijönni. Sem Te, sem Ő. Ő se ilyen megtervezett lánykérést várt, neked sem jó így. Azonban ha nem akarod elkötelezni magad vele, meddig várjon (lehet hogy hiába)? Meg kell érteni, nem egyszerű dolog ez!


Hogy hogyan tudnád ezt az elrontott dolgot helyretenni, igazából nincs ötletem. Ha lenne, a saját látásmódomat raknám rendbe először:) Viszont amióta ez a dolog megtörtént, bennem is eltört valami. Nem tudom pontosan megmondani, a bizalom, a remény, vagy valami ilyesmi. Szeretem őt, de mégsem tudok már úgy állni hozzá, mint előtte. Mert érzem hogy nem én vagyok az igazi, mert akkor lecsapott volna rám és nem akarna elengedni soha. Ehelyett átmeneti megoldásnak érzem magam, hiába állítja hogy nem az vagyok. Nemrég azt is mondta, hogy majd szépen ünneplünk nemsokára együtt egy dátumot ami nekünk fontos és kapok majd valami meglepetést is. De már valahogy nem villanyoz fel ez sem. Ha kapok már számítottam rá + elvárható - azért nem érdekes, ha nem akkor meg ismét csalódás az egész. Sőt, ahogy ismerem megint inkább "lefizet" vmi másféle megvehető dologgal, hogy elterelje a gondolatokat arról amit már rég meg kellett volna tenni.


Nem irigylem a barátnődet, de Téged sem. Nem fog otthagyni, én is szabtam határidőt ami már lejárt. Kényelmes így mindkettőnknek, talán ezért nem lépek egyenlőre. Viszont amióta felmerült ez a dolog, tudom, ha jönne az aki nem gondolkodik éveket azon hogy mit akar tőlem, gondolkodás nélkül mennék, mert egyre többet gondolok arra, hogy találjam meg azt aki tényleg szeret.

Sosem tudhatod, mennyi ideig lehetsz azzal akit szeretsz, ne akard elveszíteni ha tényleg szereted.

2016. jan. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/183 anonim ***** válasza:
83%

utolsó hol ugyanaz a helyzet?

téged hülyítenek

majdnem 30évesen, sokév munkával, együttéléssel

itt ezek nincsenek még meg.

téged NEM AKARNAK elvenni, ez van.

2016. jan. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/183 A kérdező kommentje:

Na jó, annyi eltérő választ és véleményt olvastam már eddig, annyi különböző szemszöget és nézőpontot írtatok le, hogy lassan tényleg nem tudom, mi lenne a jó megoldás. Az utolsó előtti kedves válaszoló nézőpontját olvasva úgy érzem, tényleg nem szabadna húznom az időt még 2 évig, de ha arra gondolok, hogy oké, most megkapja a gyűrűt, utána meg mindig ezt fogja csinálni, hogy ha valaki el akar nálam érni, akkor ultimátumot ad, akkor elbizonytalanodom. :S


Mindenképpen le fogok ülni beszélni vele erről, de egyre kevésbé tudom, hogy kezeljem ezt a dolgot. Vegyek gyűrűt vagy ne vegyek gyűrűt? Engedjek a "zsarolásnak" vagy ne hagyjam magam? Már nem tudom, mi lenne a legjobb...

2016. jan. 20. 19:05
 95/183 anonim ***** válasza:
76%

Nem a gyűrű számít:)

Az én jelöltemnek is mondtam ha nicns gyűrű vége. Erre azt találta ki, hogy akkor vegyünk gyűrűt de cska olyan szimbolikusat hogy együtt vagyunk, de nem akarunk házasodni. Aztán ha majd tényleg akarjuk akkor eljegyzés se kell mehetünk a hivatalba....

Na pont nem ezt akarjuk. Nem a gyűrű a lényeg, amúgy se hordok sok ékszert. Mondtam ezután neki én is ne vegyen gyűrűt nélkülem, inkább ketten válasszunk valamit 1: hogy tetszen nekem is, 2: nem hordok gyűrűt, azt se tudom melyik ujjamon kell hordani az eljegyzésit, tehát fogalmam sincs a méretről:D


A lényeg a gesztuson van, nem a fémdarabon. A fémdarab csak szimbolizál valamit, és nem a pénz számít. Hidd el ha nem álltok úgy anyagilag, egy bizsunak is örülne:) Az számít, amit jelképez a gyűrű és az egész dolog. Inkább lennék menyasszony gyűrű nélkül, mint barátnő gyűrűvel.


Nem zsarolni akar, ő nem ellened van. Saját magát védi az ámítástól, becsapástól. Sokan azt mondják, nem kell évekig jegyesnek lenni. ÉN pl nem így gondolom, a drága pasi az oldalamon is azt mondta nem kell eljegyzés stb.

Én pl szeretnék egy normális eljegyzést(nem az a lényeg h nagy legyen de egyszer az életben szeretném különlegesnek érezni magam), menyasszony is szívesen lennék 1-2 évig.

Jobb 2 évig menyasszonynak lenni, mint 4 évig barátnőnek:S

2016. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/183 anonim ***** válasza:
62%

"Nem zsarolni akar, ő nem ellened van. Saját magát védi az ámítástól, becsapástól."


Azért ne kezdjünk már mesedélutánba. Az adott szituáció egy közönséges zsarolás.

2016. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/183 anonim ***** válasza:
72%

Ezt én sem értem, ha mindketten dolgoznátok már és ő 27-28 lenne és úgy mondaná, hogy hé, valami? Akkor azt mondom, ok, ketyeg a biológiai órája, de így? Teljesen érthetetlen és irracionális :(


Sajnállak, mert rossz helyzetbe kerültél nagyon, de aki menni akar, arra rá kell adni a kabátot.

2016. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/183 anonim ***** válasza:
16%

Annyiban megertem s baratnodet, hogy most fuggetlenul attol h nem lesz eskuvo ket even belul mar reg megkerhetted volna a kezet ha igazan szereted. Az eljegyzes az nem eskuvo:-))


Nekem eddig egy honapon belul mindig megkertek a kezem, igaz, en sosem akartam ferjhezmenni:-)))


Viszont igy jar nem az igazi az egesz, ugy fogod erezni h ebbe belekenyszeritettek, o meg azt fogja erezni h ezt te csak azert csinalod h ot megtartsd. Ha valaki igazan szeret, az nem hataridoket hanem kivar. Masreszt a hazassagot nem szabad komolyan venni, nekem eddig harom volt, velhetoleg lesz negyedik is, az elet hosszu:-))


Viszont azert az elejen kene hazasodni mert akkor meg tombol a szerelem, nincs racionalitas, merlegeles.


Viszont ha te nem erzed ugy h ot szeretned akkor ne vedd el, mert az senki ek nem jo:-))

2016. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/183 anonim ***** válasza:
90%

"Viszont azert az elejen kene hazasodni mert akkor meg tombol a szerelem, nincs racionalitas, merlegeles. "


-->


"Masreszt a hazassagot nem szabad komolyan venni, nekem eddig harom volt, velhetoleg lesz negyedik is, az elet hosszu:-))"


Szerinted kompetens vagy a témában?:D Ezért NEM az elején kell házasodni és akkor talán elkerülhető a 4.

2016. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/183 anonim ***** válasza:
63%

Én megértem a barátnőd. Voltam pontosan ugyanilyen helyzetben, de visszamondtam az ultimátumot, mert az akkori barátom megmagyarázta, miért kell még várni, miért lenne racionális.

A dolog vége az lett, hogy 5 év után se történt semmi, és akkor már nem vártam tovább, hanem elhagytam.


A következő barátnőjét, akit valóban el akart venni, egy éven belül eljegyezte.


Végigolvastam a válaszokat, eddig semmi értelmes érv nem született amellett, hogy miért ne kérd meg. Az, hogy te utána egy éven belül akarsz esküvőt, semmivel nem erősebb annál, hogy ő meg mostanában akar eljegyzést.


Az eljegyzés valójában egy szándéknyilatkozat. Annak a szándéknak a kifejezése, hogy szereted a másikat és vele tervezed leélni az életed.

Jelenleg az az állás, hogy ebből hátrálsz ki. Emiatt bármelyik barátnő zabos lenne.

2016. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!