Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Itt mindig mindenki arról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Itt mindig mindenki arról beszél, hogy nem lehet házasságot kötni összeköltözés nélkül. De ha a nő mindent megad házasság előtt akkor nem veszik el?

Figyelt kérdés

Én már nem tudok kiigazodni.. Nyilván gondolom (remélem!) nem ugyanaz írja ezeket a válaszokat...

De, mindig mindenki írja, hogy együttélés nélkül nehogy házasságot kössön bárki.

Most meg azt írják, ha megkap mindent házasság előtt nem veszik el.

Nem is értem.. Mi az amit nem kéne megkapnia?

Mit értetek ez alatt? Valaki évekig ne feküdjön le valakivel? Vagy ne végezzen házimunkát?

Ez nonszensz...

Nyilván én se vagyok híve annak, (sőt inkább ellene vagyok), hogy a nő alárendelje magát a férfinak, és kiszolgálja.. Meg feladja saját magát a férfiért...

A házimunka közös.


Szóval ti akik azt írjátok "ne kapjon meg mindent a házasság előtt különben nem vesz el" mit értetek ez alatt?

Én nem hiszem, hogy nálunk bármi változna a házasság után, mégis elakar venni.


2014. nov. 12. 12:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Nyilván idővel lesz gyerek, az az egy ami fog változni, de ez alap.

És ha szülnék előbb véletlenül, nyilván akkor is elvenne.

2014. nov. 12. 12:21
 2/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
95%
_Itt_ ezt írják. Ebből csak annyi következik, hogy nem innen kell párt választanod, ha te semmiképp sem költöznél össze házasság előtt. Ez egy viszonylag kis közösség (még akkor is, ha akár 10000 aktív tagja is van).
2014. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Az alatt, hogy ne adj neki meg mindent azt értik, hogy ne kényeztesd el. Magyarán egyaránt végezzétek házimunkát, egyaránt foglalkozzatok egymással, ne vidd túlzásba.
2014. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

Egy ferfi azert nem vesz el mert mar mindent megkap eskuvo hazassag nelkul is akar gyerek is szuletik a kapcsolatbol.

Igy nincs elonye a hazassagbol.

Egy ferfi aki hazassagot akar gyorsan cselekszik nem huz halaszt nem akar eveket probalgatni kozos haztartas stb.

Aki igazan nossulni akar az egy ket ev utan mar kifejezi ezt a szandekat es kituzik az eskuvot.

Aki pedig nem biztos benned az kitalal minden kifogast hogy ne kelljen elvenni.

2014. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A házasság előtti együtt élés arra van, h a pár kipróbálja, hogy milyen lenne vagy lesz majd a házasság.


Ha nagyon rossz együtt élni, akkor szétmennek.


Ha nagyjából okés a dolog, de valamelyik fél nem teljesen kapja meg azt, amit elképzelt, akkor ugyan nem mennek szét, de nem is lépnek előre. Csak (még) nincs kimondva.


Szerintem ha mindkét fél megkapja azt amit akar, akkor nincs akadálya a házasságnak (mivel sokminden már nem változna).


Úgyhogy nem célravezető, ha a nő nem ad meg mindent, mert akkor a férfi azt gondolhatja, h ez a "minden" és az esetleg nem lesz neki elég. Max nem mondja meg, mert elvan.

2014. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Szia.:)Szerintem ezt csak azért mondják mert sok dolog van,amit össze költözéssel tapasztal meg az ember.az udvarlás során csak azt látni hogy rendbe szedve,kiöltözve találkoztok,minden passzol bennetek stb. És biztosan van olyan szokása mindkettőtöknek amit a másik nem úgy fog tolerálni,de ha mégis mindent elfogadtok egymásban akkor az a biztos szerelem.Én sem mertem volna soha beleugrani egy házasságba együttélés nélkül,mivel nem tudhatom egy hasonló helyzetben hogy milyen mikor elszakad a páromnál a cérna.Mert annak is vannak kemény fokozatai :) Hogy tolerálja ha nem tudok úgy főzni,vagy segítőkész e.És még sorolhatnám. Ugyan ez dettó fordítva is igaz,tehát az embernek illik magában is keresnie a hibát.jelenlegi barátommal együtt élünk,az első 4 hónapban hetente 4x jelentette be hogy hazaköltözik.Én mindent megtettem érte,a lakást azóta is utálja,de mi jövőre házasodunk.Volt azonban idő,mikor én is meggondoltam,hogy kell e nekem ez a kapcsolat.S ennek a döntő része az volt,hogy tudni kell engedni,s a mi esetünkben is engedni kellett,nekem is neki is.:)
2014. nov. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
A férfi jó esetben azért veszi el a nőt, mert szereti, és ezt jogilag is biztosítani akarja. Aki azért akar házasságot, hogy valaki vezesse a háztartást, az köpje le magát.
2014. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok mosogep nem kell engem garancias idon belul kiprobalni majd megvenni!!

aki szeret az nem probalgat az elfogad torelar szeret tur hozzalakul a msikhoz.

2014. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Manapság már nem olyan a közvélekedés, vagy társadalmi norma, hogy a párok évekig együtt legyenek szex nélkül. Persze vannak még, akik képesek erre, de nem sokan. Maga az összeköltözés tényleg azért jó - ahogy azt többen írták előttem -, mert a csendes, dolgos hétköznapokban lehet igazán megismerni a másikat. Az ember nem tudja folyamatosan a legjobb arcát mutatni, így kiderülnek a emberi hibák és gyengeségek, és az is, hogy képesek-e a felek tolerálni ezeket a hibákat. Azt gondolom, hogy nem hiba "mindent megadni", hiszen éppen ezáltal tapasztalja meg a másik fél, hogy mit nyer ezzel a kapcsolattal. Ezalatt nem azt értem, hogy amint először csukódik be a hátatok mögött a közös otthon ajtaja, a nő becuccol a konyhába, és csak akkor jön ki, ha behozza a sört a TV elé, vagy este a párjának kedve szottyan egy kis kamatyoláshoz. Jó esetben a házasság után sem jut idáig egy kapcsolat. Azzal egyet értek, hogy ha felnőtt emberek 3-4 év után sem mutatnak hajlandóságot arra, hogy tovább lépjenek a házasságig, akkor valami nem stimmel. "A papír nem számít" típusú hozzáállás egy maszlag. Ha annyira nem számít, akkor meg is lehet csinálni azt a papírt. Egyébként házas emberként én úgy tapasztaltam, hogy igenis változott valami az esküvő után. Nem lehet megfogalmazni, hogy mi, de igenis változott, és persze jó értelemben. Talán tudatosult, hogy egy család vagyunk, nem pedig két egymást szerető ember, akik összebútoroztak ilyen-olyan megfontolásból.
2014. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom...

Szerintem egy férfi ne azért vegyen el, mert nősülni akar.

Ez visszataszító!

Engem akarjon elvenni, mert én vagyok élete párja.

Nem lettem tőled okosabb kedves 4-es.

2014. nov. 12. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!