Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Esküvő után lakás, vagy fordítva?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után lakás, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Közel 10 éve alkotunk egy párt, eddig albérletben laktunk, után anyósnál. Most van egy kis tőkénk, szeretnénk hozzá hitelt felvenni. Azonban tudja, hogy jól esne ha feleségként költözhetnék be vele (4 emberes szertartással megelégszem), ő viszont azt mondta majd ha esz lakás megkéri a kezem... Kicsit keserű a szájízem így...
2016. márc. 30. 18:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ne vedd ennyire a lelkedre a dolgot, ettől még biztos, hogy szeret a párod! Ha nem szeretne, nem akarna közös lakást és közös hitelt felvenni veled, hiszen ettől sokkal nehezebb megszabadulni, mint egy válási papírt aláírni. Azzal meg végképp nem törődj mit gondolnak a bankban! Emiatt senki nem fog lenézni, nem az 50-és években vagyunk már azért, manapság több az élettársi kapcsolat, mint a házasság. Szóval szerintem legyél türelmes, előbb-utóbb csak beadja a derekát! :)
2016. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Jézus ez komoly, hogy felnőtt nők azon paráznak, hogy ki mit gondol róluk? Mi ez, az ovi? Az ügyintézőt személyesen szerintem baromira nem izgatja, hogy te házas vagy vagy sem... Ha ennyire házasodni akarsz legalább ne ilyen érveid legyenek már...
2016. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Mindenkinek más a vélemánye, s más a fontos a számára. Én sajnos igenis egy olyan ember vagyok, aki foglalkozik azzal, hogy más mit mond róla.
2016. márc. 30. 19:28
 24/30 anonim ***** válasza:
83%

Én nem tudom megérteni a párodat komolyan. Ha ez csak egy nyamvadt papír neki, akkor pontosan MIÉRT IS FÁJ NEKI? Azt megértem, amikor valaki húzza halasztja a másfél millás esküvőt amire a párja teljes rokonságát meg kell hívni... De te nem ezt akarod. Ha nincs vállalkozása vagy marha nagy örökölendő vagyona, akkor ez neki TÉNYLEG CSAK EGY PAPÍR.


Én érvelésben elég sokszor szoktam használni egy olyan stratégiát, hogy ha lehet nevetségessé teszem a másik érveit, a saját szemében is. Ha nem elég tisztán hisz benne, sokszor konkrétan az adott vitapartner is elbizonytalanodik.


Itt én megpróbálkoznék valami olyasmivel, hogy írok egy papírt, amin tényleg csak annyi van (mindenféle apróbetűs rész nélkül) hogy az aláírások amik erre a papírra kerülnek, boldoggá teszik a tulajdonosát. És a tulajdonosként fel vagy tüntetve te. És megmondod neki, hogy szeretnéd, ha aláírná. Másik verzió, ugyanez, csak anyukáddal, apukáddal, tesóval, keresztanyuval stb (tényleg csak ennyire közeli rokon!!) iratod alá előtte, csak 1-2 emberrel. Nyomtathatsz is valami cuki képpel. Megkérheted az egyik barátnődet is, hogy csináljon neked ilyet és írják alá vagy 10-15en. A lényeg az, hogy irass alá vele egy teljesen jelentéktelen papírt. Aztán vesd fel neki, hogy te szereted, ha mások papírokat írnak alá neked és ha ez tényleg csak egy papír, akkor akár alá is írhatná. Tényleg a te stílusodtól függ. Én simán fognék egy a4 papírt és kézzel ráírnám és odanyomnám az orra alá. És ha nem hajlandó aláírni, akkor nem kapna vacsit, mert ha neki nincs kedve aláírni az én boldogság-papíromat akkor nekem meg nincs kedvem boldogság-vacsorát főzni neki... Egyen hideget.


Ez nem egy olyan szintű hiszti, amiért szakítana. Viszont talán felfogja, hogy az "ez csak egy papír" nem jó érv és talán leesik enki, hogy nincs SEMMILYEN ELLENÉRVE. Már ha nincs valami más... Te szeretnéd, neki mindegy. Logikusan akkor legyen esküvő... Csak nem hajlandó végiggondolni.

2016. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon jó vagy utolsó!! Végre valaki nem fél megmondani a dolgokat.
2016. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
53%

egyértelmű: húzza az időt, az idődet.


ha a lakásvásárlás előtt nem vesz el (és nem lánykérésről beszélek, hanem esküvőről!), később sem fog.

2016. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Ezt a papíros dolgot mindenképpen kipróbálom majd. Köszönöm.. BÁr egyre jbban érzem, hoyg sosem elszek a felesége
2016. márc. 31. 19:00
 28/30 anonim ***** válasza:
Előbb a lakás. Nem is értem fordítva hogy logikus x pénzt elverni az esküvőre, amikor normális lakhatásotok sincs? Talán az lenne a lefontosabb, hogy leszakadjatok anyósodékról.
2016. ápr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem kotnem ossze magam egy kozos hitel reven olyan emberrel, aki arra nem kkepes elotte, hogy hivatalosan is osszekosse az eletet velem. Nekem ez megalazo lenne, 10 ev alatt nem tudta eldonteni hogy el akar-e venni ez szanalmas es szomoru.
2016. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Kedves 28 as. Ha elolvastad volna a kereest abban benne van, hogy egy 4 fős azaz 2 tanús szertartassal megelégedett lennék
2016. ápr. 2. 09:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!