Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » El lettem jegyezve, de miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lettem jegyezve, de miért nem változott meg semmi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1,5 éve vagyunk együtt a - most már - vőlegényemmel, 1 éve vártam, hogy megkérje a kezemet. Annyira, de annyira vártam, kicsit talán túlságosan is.

Már előre elképzeltem, hogy vajon milyen lesz, és tökre izgatott voltam miatta.

Aztán amikor megtörtént - már vártam, hogy megtörténjen, tényleg - szóval megkérte a kezemet és felhúztuk a gyűrűt, akkor így... semmi. De komolyan. Egyszerűen semmi nem változott. Lett egy gyűrű az ujjamon. De kb ennyi.


Nem értem, miért érzek így? Azt hittem, ha megkéri a kezem a barátom, akkor az majd csodálatos érzés lesz, örülni fogok, esetleg még sírok is a meghatottságtól vagy a boldogságtól, mint a filmekben... de nem. Lehet, hogy túlságosan akartam és ezzel elrontottam a pillanatot?


Egyébként én nagyon kíváncsi természet vagyok, szóval amikor megneszeltem, hogy a párom lánykérésre készül, már akkor sejtettem, hogy pontosan mikor és hol fogja megkérni a kezemet, és persze vártam is nagyon, hogy megtörténjen, de már akkor is kezdtem úgy érezni, hogy nem izgulok ezen annyira, mint régebben. Talán pont azért, mert már előre tudtam, hogy mikor kér majd meg és így oda lett a meglepetés, vagy nem tudom.


De aztán, mikor tényleg ott és akkor megkért, jó, örültem neki, meg minden, de... csak így felhúzta a gyűrűt az ujjamra és én nem éreztem semmi olyan hihetetlenül nagy változást, hogy "húúú, most már menyasszony vagyok végre", hanem csak így ment tovább az életünk, minden ugyanolyan, mint eddig.


Mitől van ez? Másnál is így volt?

Most attól félek, hogy az esküvőtől se lesz majd semmi sem más, minden marad a régiben... hiába van egy gyűrűm, nem érzem magam többnek tőle. :S Ez szerintetek normális?



2016. szept. 2. 13:25
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
71%
Ezert nem szeretem a romantikus filmek többségét, mert sok nő azt hiszi, az a valóság. Hogy annak úgy kell lennie, mert az az idealis. A filmek végén boldogan igent mondanak egymasnak es elindulnak a betuk, a filmnek vége es sok nő azt kepzeli hogy innentől egy örökké tartó boldogság veszi kezdetét, de az élet teljesen más. Egy gyurutol, eskuvotol, gyerektol nem kell csodat varni. Nem az eskuvo okozza a boldogsagot, hanem forditva..
2016. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
93%

Kicsit eltévedtél két tündérmese között, az az a igazság. :)

Azért nem változott meg, mert nincs változás, csak van egy gyűrű az ujjadon, pont ahogy írod.

A nagy örömkönnyek és az örömsikoly meg azért maradt el, mert már nem volt meglepetés.


A házasság is pont ilyen lesz.

Maga az esküvő lehet nagyon szép, ahol az egész világnak megmutatjátok, hogy összetartoztok, egymást választottátok egy életre. Ennél több jelentősége nincs, legfeljebb hitelfelvételnél meg ügyintézésnél.

De pont ugyanúgy fogod érezni magad, mint addig, ugyanúgy megy az életetek tovább, nem lesz semmilyen hatalmas nagy boldog érzés, hogy húúú, feleség vagy, jajj de jó! Maximum akkor jut eszedbe, ha aláírod az új nevedet.


Véleményem szerint ez így van rendben! Házasságpárti vagyok (meg házas is), de én is azt mondom, hogy tényleg csak egy darab papír, és JÓ ESETBEN nem változik meg utána semmi. :)

2016. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
86%

"Ráfeszült végre a gyűrű az ujjra, Sose volt még ennyire durva."


Hja. Eddig pihentél, de holnaptól munka... :) Üdv a valóságban Cukorfalat.

2016. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
90%
Eléggé korai volt még az eljegyzés. Együtt éltek egyáltalán? A másik, hogy fél év után már az eljegyzést vártad??? Én örültem mikor megkérte a párom a kezem, kicsit meg is hatódtunk mindketten, de igazából előtte is ugyanúgy szerettem, azóta össze is házasodtunk mégsem történt semmi változás. Persze másabb meg, hivatalosan is össze tartozunk szóval mindenképp házasság pártiak vagyunk, sosem élnénk együtt csak úgy még évekig, de nem igazán értem hogy milyen változásra vagy érzésre gondolsz. Azt hiszem túl nagy ügyet csinálsz az egészből. Persze csodálatos dolog de elfelejted élvezni. Olyan lánynak tűnsz aki majd agyon szervezi az esküvőjét minden apró részletig, aztán ha egy árnyalattal másabb a szalvéta akkor vége a világnak. VAGY azért van az egész mert nem is szereted.
2016. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Már együtt élünk, igen. Igazából 3 hónap után költöztünk össze, azért vártam már 6 hónap után az eljegyzést, meg azért is, mert a párom is akkoriban kezdte emlegetni, hogy velem hosszútávra tervez, meg hogy úgy érzi, velem akarja leélni az életét. Ezért kezdtem el én is várni, hogy akkor talán el is jegyez. De mivel nem történt semmi 1 évig, már kezdtem csalódott lenni, hogy mégse mondta komolyan... volt is egy komolyabb beszélgetésünk emiatt, mert egy alkalommal nagyon megbántott, összevitatkoztunk és akkor meg is mondtam neki, hogy úgy érzem, csak hitegetett. Akkor elmondta, hogy nem, ő komolyan velem akarja leélni az életét és tényleg őszintén mondta, amit mondott, hogy én kellek neki és hogy szeretné, ha majd a felesége lennék. Azután még sokkal jobb is lett a kapcsolatunk, mint volt, pedig előtte is minden szuper volt. Aztán ezután a beszélgetés után éreztem, hogy elkezdte törni a fejét valami huncutságon, és igazam is lett, mert nem sokkal később leszervezett augusztusra egy 3 napos kirándulást és én már akkor sejtettem, hogy ebből bizony augusztusban lánykérés lesz.


Nagyon vártam is, hogy legyen már augusztus, és menjünk már nyaralni! :D Egy csomóféleképpen elképzeltem, hogy majd letérdel, és felteszi a kérdést, én meg majd sírok, és milyen jó lesz... de nem volt semmi. Se térdelés, se sírás. Jó, persze nagyon szép és romantikus lánykérést szervezett, de egyáltalán nem olyan volt, amilyennek elképzeltem. És most ilyen hiányérzetem van, vagy hogy mondjam... vártam, hogy majd jön valami nagy katarzis, valami nagy áttörés, de azóta is semmi. És ettől kicsit el is keseredtem. Jó, most elfoglalom magam, mert elkezdtük szervezni az esküvőt, pont a héten sikerült elintézni a foglalást a helyszínre is, de mégse olyan, mint vártam és van bennem egyfajta üresség vagy hogy mondjam. :( Értitek, amit írok, ugye?

2016. szept. 2. 14:03
 16/34 anonim ***** válasza:
79%

"Nem értem, miért érzek így? Azt hittem, ha megkéri a kezem a barátom, akkor az majd csodálatos érzés lesz, örülni fogok, esetleg még sírok is a meghatottságtól vagy a boldogságtól, mint a filmekben... de nem. Lehet, hogy túlságosan akartam és ezzel elrontottam a pillanatot?"


Tudod romantikus főleg amerikai filmek nem egyenlő valósággal. :-)

2016. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
54%

"Ezert nem szeretem a romantikus filmek többségét, mert sok nő azt hiszi, az a valóság."


Ez gond rengeteg nő elhiszi ami romantikus filmben van az valóságban is létezik. Végül válás lesz.Mert nő nem így képzelte el az házas életet.

2016. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%
Magyarul egy év után kihisztizted az eljegyzést, de nem volt pont olyan mesébe illő mint vártad ezért csalódott vagy...Hány éves vagy? Remélem gyereket még nem akartok mert tudod a kisbabák sem mindig cukik. Böfiznek, kakilnak, sírnak, ordítanak stb. Remélem nem gondolod arról is hogy rózsaszín vattacukor.
2016. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
82%
Biztos hogy szereted te ezt a pasit és nem csak a szerelembe meg a sok romantikus maszlagba szerettél bele? Ha igazán szeretnéd most odáig lennél meg vissza hogy a felesége lehetsz, és szervezhetitek az esküvőt.
2016. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk most lesz a három éves évfordulónk barátommal, de ha eljegyezne kitörne a frász... :D


És nem azért, mert mi nem egy életre tervezünk egymással, hanem pontosan azért, mert egy életre tervezünk. Az életed még tart reméljük 60-80 évig. 60-80 kibszott éved lesz még arra, hogy együtt legyetek. Hova a rákba sietsz így?


Szerintem sokszor pont azért megy tönkre egy kapcsolat, mert az emberek úgy pörgetik, mintha ez is egy aktuális trend lenne. Első év, kapcsolat, második év házasság, harmadik év gyerek, negyedik év problémák, ötödik év válás, majd hatodik év új kapcsolat, és ismétlés...


Ha két év múlva házasodtok, akkor mi lesz? Semmi. Az idő múlása nem teszi tönkre a kapcsolatot, akkor sem, ha nincs róla papír. Ha mégis, akkor pedig legalább rájössz, hogy nem szabad hozzá menned...


25L

2016. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!