Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » El lettem jegyezve, de miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lettem jegyezve, de miért nem változott meg semmi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1,5 éve vagyunk együtt a - most már - vőlegényemmel, 1 éve vártam, hogy megkérje a kezemet. Annyira, de annyira vártam, kicsit talán túlságosan is.

Már előre elképzeltem, hogy vajon milyen lesz, és tökre izgatott voltam miatta.

Aztán amikor megtörtént - már vártam, hogy megtörténjen, tényleg - szóval megkérte a kezemet és felhúztuk a gyűrűt, akkor így... semmi. De komolyan. Egyszerűen semmi nem változott. Lett egy gyűrű az ujjamon. De kb ennyi.


Nem értem, miért érzek így? Azt hittem, ha megkéri a kezem a barátom, akkor az majd csodálatos érzés lesz, örülni fogok, esetleg még sírok is a meghatottságtól vagy a boldogságtól, mint a filmekben... de nem. Lehet, hogy túlságosan akartam és ezzel elrontottam a pillanatot?


Egyébként én nagyon kíváncsi természet vagyok, szóval amikor megneszeltem, hogy a párom lánykérésre készül, már akkor sejtettem, hogy pontosan mikor és hol fogja megkérni a kezemet, és persze vártam is nagyon, hogy megtörténjen, de már akkor is kezdtem úgy érezni, hogy nem izgulok ezen annyira, mint régebben. Talán pont azért, mert már előre tudtam, hogy mikor kér majd meg és így oda lett a meglepetés, vagy nem tudom.


De aztán, mikor tényleg ott és akkor megkért, jó, örültem neki, meg minden, de... csak így felhúzta a gyűrűt az ujjamra és én nem éreztem semmi olyan hihetetlenül nagy változást, hogy "húúú, most már menyasszony vagyok végre", hanem csak így ment tovább az életünk, minden ugyanolyan, mint eddig.


Mitől van ez? Másnál is így volt?

Most attól félek, hogy az esküvőtől se lesz majd semmi sem más, minden marad a régiben... hiába van egy gyűrűm, nem érzem magam többnek tőle. :S Ez szerintetek normális?



2016. szept. 2. 13:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

én 100%ig biztos vagyok benne,hogy az a bajod,hogy legbelül tudod,hogy ez az eljegyzés csak azért történt most így meg,mert kiharcoltad.

ha már megbeszéltétek,hogy komolyan terveztek egymással és házasságpártiak vagytok,akkor nem kellett volna tovább erőltetni az egészet. ha most nem hoztad volna megint fel,akkor lehet tényleg meglepésként ért volna a nyaralás során az eljegyzés. de nem tudott meglepetést okozni,mert elrontottad a kombinálással.

1,5 év kapcsolat után amúgy nem kellett volna még verni az asztalt,meg csalódottnak lenni,hogy nem akar elvenni... jó-jó, nem rövid kapcsolat, de ez még akkor is a kapcsolat eleje. én is inkább annak a híve vagyok,hogy járjunk vagy 2-3 évet.aztán ha mindketten akarjuk akkor eljegyzés és 1-2 éven belül házasság(ahogy a lehetőségek adottak).

nyilván nektek kell tudni, csak leírtam,hogy nem volt jogos a hisztid,hogy miért nem jegyez már el? ha 3-4 éve együtt lennétek és még mindig semmi,akkor oké. de 1,5 év nem olyan sok..

2016. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%

Teatyauristen hany eves vagy 17? Megis milyen elkepzelt tunder vilagban elsz te? Meg olvasni is rossz ezt a foku kombinalast es "nekemsemmisejocsakhisztizek" hozza allast. Gratulalok, megfogtal magadnak egy papucsot. Kirakhatod facebookra, gondolom azonnal meg is tetted mint a tobbi tundibundi azeretlek szerelmem feliratu kepet, mert ha kepes vagy ide leirni az egesz lanykerest, ugy, h senki se kerdezte, akkor gondolom eleve a kozonsegnek elsz. Hazassagra meg nagyon nem allsz kesz, de ezt ugysem hiszed el nekem most

Majd 3 ev mulva, mikor rajossz, h nem minden nap rozsaszinu

2016. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem örülsz meg semmi mert ahogy elképzelted hogy mekkora változás lesz nagyot csalódtál...


Rájöttél hogy ettől nem szereted jobban és nem történik változás csupán tett feléd egy gesztust aminek csak szimbolikus értéke van te pedig másra vártál mint ami lett:)

2016. szept. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Költőnő? ***** válasza:
100%
Jó ég, hány évesek vagytok?
2016. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
83%

Miért, mit vártál, meleg hógolyót?

Az eljegyzés, de még a házasságkötés is egy olyan dolog, ami esetleg pluszt ad egy eleve szépen, harmonikusan működő kapcsolatnak. A már meglévő boldogságot emeli legfeljebb, de nem a boldogság alfája és omegája, nem ettől kell várni a nagy áttörést.

Kicsit el vagy tájolva. De előttem már mindent leírtak a többiek.

2016. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Szerintem túlságosan rágörcsöltél erre a dologra, és emiatt már nem tudod azt érezni ami egyébként ilyenkor teljesen normális lenne. Elvégre nem minden nap kéri meg az embert a párja. Persze nyilván nem áttörést kellett várni, csak plusz boldogságot, meghatódást...ilyesmiket.


8. Azért nem kell általánosítani. Nem mindenki válik el 1-2 év után akik nem járogatnak 5-8 évig. Nem azon múlik meddig vannak együtt házasság előtt, hanem a kapcsolatuk minőségén. Nem mindenkinek kellenek évek, hogy azt érezzék, tudják, hogy a párjukkal akarják leélni az életüket.

Ismerek 8 év után házasodott, majd rá 1 évre elvált embert, és ott 4 év együtt élés is volt. Itt már be is fuccsol az elméleted. És olyanokat is akik fél, 1 év után házasodtak össze, és az egyik pár 12 éve van együtt 3 gyerekkel boldog házasok, a másik pár 9 éve, szintén boldog házasságban él. Mi is 1,5 év kapcsolat után házasodtunk és nem váltunk el 5 év alatt sem, nem is tervezünk.


Most lehet mondani, hogy ezek nem olyan nagy számok, mint egy 20-30 éves házasság, de minden házasság az első évekkel kezdődik, amik nagyon fontosak! Le lehet nézni azokat akik nem érezték úgy, hogy éveket kellene várniuk de ettől még nem lesz igazad.

2016. szept. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
71%
26 # Nem azt írta a 8.as hogy a 3-5 év együttélés garancia arra, hogy mindig együtt maradnak.... És azt sem írta, hogy senki nem marad együtt aki fél év utána házasodik.. De igaza van felelőtlenség.
2016. szept. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem ezen múlik, hogy ki hàny év utàn lépi meg, tehàt nem felelőtlenség.Minden kapcsolat màs. Nem kell mindre ràhúzni, hogy felelőtlenek, akik 1-2 év utàn döntenek a hàzassàg mellett. Miért kell ítélkezni ismeretlenül? Nem làtsz bele azokba a kapcsolatokba. Te sem, ès a 8-as sem. Ha minősègi az a kapcsolat, őszinteségen alapul, akkor meg lehet ismerni egymàst ennyi idő alatt is.
2016. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem változott semmi, mert te nem az elkötelezést vártad, hanem csak egy gyűrűt. Amúgy meg fél év után kétségbeesetten vártad?! Fel kéne nőni cicavirág.
2016. szept. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
66%

#28 Nem, nem lehet megismerni..akkor sem ha azt hiszed.. Ettől még lehet jó választás, és érezhetitek, hogy ez működni fog, de ne írj olyan hülyeséget, hogy meg lehet ismerni egymást ennyi idő alatt. Még ezután is érhetnek váratlan fordulatok, legfeljebb úgy gondoljátok, hogy sikerül legyőzni. Aztán vagy sikerül vagy nem.


Szerintem 1-2 év ehhez édeskevés.

2016. szept. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!