Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Várjak a gyűrűre, van értelme?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Várjak a gyűrűre, van értelme? Vagy?

Figyelt kérdés

Tutira nem ilyen kérdésre számítotok ;) De...


28 éves nő vagyok, a párom 32. Két éve a legnagyobb boldogságban élünk együtt, nagyon szép a közös életünk és a kapcsolatunk. Szeptemberben tervezünk belefogni a kisbaba projektbe, illetve idén szeretnénk saját, közös házba költözni. Tudjuk milyen esküvőt akarunk, tudjuk hogyan akarjuk a gyerekeinKerlek addig minimalisra szoritsd le a kommunikaciodat. Mindketten tudjuk, hogy össze szeretnénk házasodni. Egyébként is hihetetlenül sokat beszélgetünk, mindenről és teljesen szabadon.


Ééés nem vagyok mennyasszony :)) Egész életemben azt gondoltam, hogy életem legnagyobb és legromantikusabb meglepije lesz egy gyűrű de most már olyan kis butaságnak tűnik... :) Pontosan tudjuk, hogy mit akarunk, nincs is kérdés mert tudom, hogy el akar venni és ő tudja, hogy igent fogok mondani.


Szerintem ez az egy téma amire nem merek rákérdezni de már egy jó ideje szöget ütött a fejembe, hogy hagyjuk az egész gyűrűs letérdelős dolgot és mint mindent, ezt is döntsük el együtt.


Viaskodik bennem a romantikus kislány aki eljegyzést szeretne és a felnőtt nő, akinek ez mindegy de már nagyon szeretne hűséget fogadni a szeretett férfinak, még baba és házvásárlás előtt.


Van itt olyan akik közösen döntöttek az esküvőről..? (Én soha nem állnék elé megkérni az ő kezét, ettől nagyon viszolygok valamiért, lecc ne bántsatok miatta)


2017. márc. 18. 15:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

"tudjuk hogyan akarjuk a gyerekeinKerlek addig minimalisra szoritsd le a kommunikaciodat"


Ez gőzöm nincs hogy vagodott be ide. Hogyan akarjuk a gyerekeinket nevelni lett volna.

2017. márc. 18. 15:41
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed és a magyarázatod teljesen mást sugall, nem bírok kijönni belőle, hogy most nem akarod az esküvőt, vagy türelmetlen vagy.
2017. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Mi arról beszélgettünk,hogy az évfordulónkon milyen jó lenne tartani az esküvőnket is.Megnéztük a dátumokat és vagy idén vagy 5 év múlva.Erre annyi volt a reakció,hogy ő nem akar várni még 5 évet,hogy a férjem lehessen végre.

Sokat beszélgettünk amúgy előtte róla,hogy milyen szeretnénk,hol és mikor...akkor talán leesik neki. ;)

2017. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
Két év után miért kérné meg a kezedet? Az nagyon kevés idő még.
2017. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

2 év együtt élést mondtam, de amúgy nem az volt a kérdésem, hogy szerinted ideje van-e. Azt olvastad, hogy közös ház és gyerek..?


Olyan emberek élményei érdekelnek akik hasonlóan "belesodródtak" a házasságba, a szó csakis jó értelmében :) És hogy ők itt vártak-e még a nagykönyv szerinti lánykérésre. :) Nagyon köszi az eddigieket!

2017. márc. 18. 16:06
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyes, azt hiszem türelmetlen vagyok, igen :") Vagyis olyan furcsa, hogy már azt is megbeszéltük, hogy milyen ruhám lesz az esküvőn vagy hol akarjuk és kiket hívunk - épp csak eljegyzés nincs mellé. :))
2017. márc. 18. 16:09
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező a lánykérés, odaát a párkapcsolatok kategóriában sokan szokták írni, hogy egyszerűen csak megbeszélték, hogy összeházasodnak, és bejelentették a családnak.

Nem kötelező a lánykérés, de ha te vágysz a románcos meglepire, akkor szerintem ezt jelezd a párodnak. :) Lehet, hogy neki eszébe sem jut, hogy köríteni kéne, hiszen már mindent elterveztetek...

2017. márc. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlen helyzet. Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy te miért mész bele a babaprojekt konkrét hónapra betáblázásába, ha 1. nem akarsz házasságon kívül szülni, 2. még eljegyezve se vagy.


Most kénytelen leszel eldönteni, hogy ezeket a dolgokat ráhagyod, örülsz annak amid van, és jönnek a dolgok ahogy jönnek, vagy minimum utalás szintjén tudtára adod, hogy a tablettát nem fogod hajadonként abbahagyni, ami amúgy egy teljesen elfogadható álláspont. Ez azért messze nem ugyanaz, mint nőként megkérni a férfi kezét.


Ha nem túl indiszkrét a kérdésem, kinél van a lóvé, ő veszi a házat, vagy fifti-fiftiben? Mert azt mondjuk el tudom képzelni, hogy szeretne saját házzal belépni a házasságba, és nem közben megvenni azt. Hiszen bár nagyon csúnya dolog az esküvő előtt egy esetleges válás kimenetelén gondolkozni, de nagyon hasznos is egyben, és lényeges különbség van a fenti két eset között az előbbi javára.

2017. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebbol lesz az, hogy ket gyerek utan meg mindig nem volt eskuvo, mert "most hazat vettunk", "megint baba lesz", "most mar nyaralni is szeretnek", es aztan amikor teged megunt ket gyerek utan, lazan lelep valakivel, akinek aztan felev mulva rozsakbol rakja ki, hogy jojjon hozza, mert azzal az ex hazisarkannyal, akivel minden elromlott ilyenrol meg almodni sem lehetett...

Hogyha ennyire tudjatok hogy milyen eskuvo es hogyan, akkor miert nem volt meg meg? Vagy miert nincsen ra datum? Ha meg errol sem tudtok beszelni, akkor hogyan akartok kozos gyereket?

2017. márc. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az a normális, ha közösen döntenek az esküvőről.

Én pl. viszolygok az ilyen letérdelős, meglepi gyűrűs giccshalmazon, számomra nem ez az eljegyzés. De hát nem vagyunk egyformák. Ha neked ez hozzátartozik a dologhoz, akkor jelezd a párod felé.

2017. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!