Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Várjak a gyűrűre, van értelme?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Várjak a gyűrűre, van értelme? Vagy?

Figyelt kérdés

Tutira nem ilyen kérdésre számítotok ;) De...


28 éves nő vagyok, a párom 32. Két éve a legnagyobb boldogságban élünk együtt, nagyon szép a közös életünk és a kapcsolatunk. Szeptemberben tervezünk belefogni a kisbaba projektbe, illetve idén szeretnénk saját, közös házba költözni. Tudjuk milyen esküvőt akarunk, tudjuk hogyan akarjuk a gyerekeinKerlek addig minimalisra szoritsd le a kommunikaciodat. Mindketten tudjuk, hogy össze szeretnénk házasodni. Egyébként is hihetetlenül sokat beszélgetünk, mindenről és teljesen szabadon.


Ééés nem vagyok mennyasszony :)) Egész életemben azt gondoltam, hogy életem legnagyobb és legromantikusabb meglepije lesz egy gyűrű de most már olyan kis butaságnak tűnik... :) Pontosan tudjuk, hogy mit akarunk, nincs is kérdés mert tudom, hogy el akar venni és ő tudja, hogy igent fogok mondani.


Szerintem ez az egy téma amire nem merek rákérdezni de már egy jó ideje szöget ütött a fejembe, hogy hagyjuk az egész gyűrűs letérdelős dolgot és mint mindent, ezt is döntsük el együtt.


Viaskodik bennem a romantikus kislány aki eljegyzést szeretne és a felnőtt nő, akinek ez mindegy de már nagyon szeretne hűséget fogadni a szeretett férfinak, még baba és házvásárlás előtt.


Van itt olyan akik közösen döntöttek az esküvőről..? (Én soha nem állnék elé megkérni az ő kezét, ettől nagyon viszolygok valamiért, lecc ne bántsatok miatta)


2017. márc. 18. 15:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

EZt én sem értem, miért ilyen tabu téma az esküvő, ha elvileg mindent meg tudtok beszélni.

Főleg, ha elvileg tudjátok, hogy össza akartok házasodni...akkor szerintem már tetteknek kellene következni. Különben ezek csak üres szavak.

2017. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Bocsi de én nem értem az egészet. Meg van beszélve, hogy összeházasodtok? Mert ha már konkrétan megbeszéltétek akkor nem várnék"meglepetés" lánykérést. Azért írtam idézőjelben mert nyilván mást sem ér teljesen váratlanul, hiszen egy normális kapcsolatban megbeszélik, hogy ki hogyan képzeli a jövőt. Nálunk legalábbis így volt. Beszéltünk erről, hogy csak házasság után szeretnénk gyereket és kb hány év múlva stb. De nálatok nem világos hogy az esküvőt mikor tervezitek csak az, hogy a babát. Nekem nem lett volna baj ha csak leülünk és megbeszéljük hogy szeretne elvenni de abba nem mentem volna bele, hogy belevágunk a babaprojektbe aztán utána vagy össze házasodunk vagy nem.
2017. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem most egyelőre felesleges esküvőn gondolkodni, ha épp gyereket terveztek és lakást vesztek. Majd ha a gyerek 2-3 éves, az anyagi helyzetetek rendeződött és van pénz egy kis esküvőre, akkor.


Jelenleg én nőként is túl sok stresszként élném meg.


Ha mindenképpen előtte szeretnéd, akkor halasszátok, de kalkuláld bele, hogy akkor talán pénz is kevesebb jut fontosabb dolgokra.

2017. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Vannak olyan párok, akik mindent kizárólag megbeszélnek, és nem tartják fontosnak külön a lánykérést, igen, ez is előfordul.


Nálunk határozottan nem így volt. Én annak a híve vagyok, hogy lánykérés nélkül nincs esküvő sem. A férjem is így volt ezzel, plusz az anyja is így nevelte, és ez, a letérdelős lánykérés volt az első lépés a házasság felé, amellett, hogy előtte beszéltünk róla, hogy igen, mintketten házasságban képzeljük el az életünket.


Az írásodból nekem az jön le, hogy te bizony szeretnéd azt a bizonyos lánykérést, csak a párod valamiért nem teszi meg. Az ember azt gondolná, hogy 2 év együtt élés után már csak ismer annyira, hogy tudja, te erre vágysz...de lehet hogy nem? Ha ennyi mindent megbeszéltek, talán ezt is meg kellene, ha már magától nem jön rá.


Bár ha baba és házvásárlás előtt akartok házasodni (ezt írtad), akkor viszont nem ártana lépni valamerre, mert március van, és azt írod szeptemberben kezdtek próbálkozni a gyerekkel. Az esküvőt viszont meg kell szervezni. Úgy rémlik leghamarabb, ha nincsenek extrém körülmények, min. 1 hónap a várakozási idő a házasságkötésre.

2017. márc. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én magamnak rendeltem a netről a gyűrűt :D

Elkezdtünk tervezgetni, nézegetni gyűrűket, neten megtaláltam az igazit. De ezután már nem nyomtam a kezébe, hogy tessék letérdelni.

Amúgy mázli, mert egyszer megmutattam a kirakatban, hogy azt szeretném. Később kiderült, hogy azt hitte h a mellette lévő rondára mutatok :D

Neki is én vettem meg a gyűrűt, mert megtaláltam a tökéleteset, és nem elküldtem h na vedd meg, hanem meglepinek szántam. Mondjuk ez kb tényleg olyan legenykérés hangulatú volt :D

Szóval nincs mindenkinek fehérlovas leánykérése, de nem is ez számít, hanem a szándék. Nekem korábbi barátom révén volt leánykéresem, romantikus volt, sítábor.. de nem számított. Ez most számít:)

2017. márc. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Amugy a hagyományod eljegyzés egy családi parti:)
2017. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15#

Nem semmi mennyit változik a világ! :D

2017. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2017. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!