Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Együttélés elkezdése után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélés elkezdése után ideig várnál, hogy megkérjék a kezed (feltéve, hogy szeretnéd)?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 9. 22:20
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
9, a kérdés jogos. :D
2017. ápr. 9. 23:11
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem várakozni kell rá, hanem közösen tervezni. Tudom, mindenki arra vágyik, hogy meglepetés legyen meg romi meg lóf.sz, de ennél sokkal értelmesebb, ha egyszerűen megbeszélitek a terveket. Hidd el, sokkal kifizetődőbb a házasságról tervszerűen beszélni, ez az érzelmeket semmivel sem kisebbíti, sőt megkímél egy csomó fájdalomtól, összeveszéstől, hibáztatástól, csalódástól.
2017. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
79%
Nekem szerencsére nem kellett várnom, bő két hónap együttélés után döntöttünk úgy, hogy esküvő. Lánykérés nem volt, nekem nem is hiányzott.
2017. ápr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

Én az összeköltözéstôl számítva 1 nagyon max 1,5 évet várnék a lánykérésig.


24 N

2017. ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindketten fontosnak tartják a házasságot, akkor sokáig nem érdemes várni.

Hozzátartozik, hogy mi már nem kamaszként ismerkedtünk meg. Összejöttünk, pár hónap múlva úgy gondoltuk, hogy ebből komoly kapcsolat lesz, és összeköltöztünk. Rá öt hónapra volt a lánykérés, egy év múlva esküvő, és utána jöhetett a gyerekvállalás.


Ebben egyetértettünk az első perctől, hogy előbb esküvő, aztán terhesség. Aki ennyi elköteleződésre nem képes, annak nem szülök. Elválni ugyanis lehet, de a gyerek egy életre szóló, vissza nem vonható döntés.

Előtte viszont az összeköltözés után dől el, hogy képesek vagyunk-e egymással együtt élni. A szerelem önmagában kevés a házassághoz. Vagyis már akkor tudtuk, hogy össze akarunk házasodni, de ezen múlt, hogy megtegyük.

Gondolom érthető, mit akarok kihozni belőle. :)

2017. ápr. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
39%

elet tapasztalat a legfontosabb ,volt egy hazassagom elozoleg , nem mukodott, masik eset, 8 evig kulon eltunk, 10 evig egyutt,kb 30 eve egyutt vagyunk kb tiz eve hazasok

az a darab papit kb nem szamit semmit ,,,,,,,,kizarolag az ugyvednek .

2017. ápr. 10. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
53%
1 év és kb 8 hónap együttélés után kérte meg a kezem. Akkor voltunk 4 év plusz pàr hónaposak. Azért nem előbb, mert nem láttuk értelmét évekig jegyben járni. Eljegyzés után 9 hónappal házasodunk. Viszont együttélés nélkül soha nem mondanék igent senkinek.
2017. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
53%
Ha a másik házasságpárti, akkor mindegy, mert úgyis megkér előbb-utóbb (de éljünk együtt x évig), ha meg nem, tök mindegy - de a papír nekem sem létszükséglet. :)
2017. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
25%

Nem költöznék vele össze eljegyzés előtt.

Hagyománytartó vagyok, nem vallásos(!).

Nálam az eljegyzés után indul az „élet”.

Viszont nem vagyok eljegyzés központi, tehát mondjuk 3-8 hónap után biztos nem mondanék még igent, hiszen nem is ismerem az illetőt elég rendesen. A dolgok általában 2 év után romlanak el, ott ha meg tudjátok oldani a problémákat és folytatni tudjátok akkor csapjatok bele!

2017. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
49%

Semennyit. Nem költöztem volna össze olyannal, aki meg sem kért.


Szerettem volna, mivel házasságárti vagyok, és házasságban akartam élni ha megtalálom a 100%-ig hozzám való társat. Ez sikerült is. Amikor összeköltöztünk, már jegyesek voltunk egy ideje. Az esküvőnk fél év együttélés után volt.

2017. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!