Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hölgyek! Miért annyira fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek! Miért annyira fontos nektek hogy megkérjék a kezeteket?

Figyelt kérdés

Van egy nyolcadik évben járó kapcsolatom. Tökéletesen jól működik! Miért nem lehet túllendülni a házasság kérdésen? Egy nőnek miért olyan nagy dolog, ha megkérik a kezét?


Persze tudom, hogy a pénzem miatt..hihi-haha!


2017. febr. 23. 21:41
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert. Engem így neveltek, így nőttem fel. Mert, büszkén viselném a férjem nevét, ezzel is mutatva hogy hozzá tartozom. Azért hogy amikor megszületik a gyerek, ne legyen még az a procedúra hogy az apának külön papíron el kell ismernie a gyereket. Kicsit kellemetlen. Azért mert: én így gondolom.
2017. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
87%

Az enyémet már kérték meg, mégsem mentem férjhez, és nem is fogok.


"a pénzem miatt"


"tökéletesen jól működik"


Aha. xD

2017. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jelképes dolog, de gondolom ez nem újdonság. Azt jelképezi, hogy nem lépsz le egy nap valaki mással, legalábbis nem tervezed. Másrészt ez arra is biztosíték valahol, hogy lehet veled pl. családot tervezni. Legalábbis én annak nem szülnék gyereket, aki nem hajlandó egy ilyen gesztust tenni.
2017. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
35%
Nem fontos.
2017. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

A pénzes dolgot azért írtam hogy megelőzzem a sok szakértőt. Hidd el tényleg jól működő kapcsolat ez. Én pénzkidobásnak tartom a házasságot és iszonyat nyűgnek a szervezést. Ettől függetlenül mivel boldoggá akarom tenni a barátnőmet, áprilisban megteszem ezt a lépést.


Csak érteni szeretném, hogy ez lelkileg miért jelent akkora pluszt?!

2017. febr. 23. 22:06
 6/38 anonim ***** válasza:
81%

# 5


Gondolom, megkérdezted tőle, és el tudta mondani.

2017. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
86%

"Én pénzkidobásnak tartom a házasságot és iszonyat nyűgnek a szervezést."

Te amúgy miről beszélsz? Az megvan, hogy ingyenes a házasságkötés bizonyos napokon?

2017. febr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem nemspecifikus, hanem egyénspecifikus. Mindenkinek másért fontos, ha tudni akarod, hogy a párodnak miért az kérdezd meg. A kommunikáció csodákra képes.

Nálunk például én vagyok a nő, mégis a vőlegényemnek volt fontos az eljegyzés és az esküvő is. Neki személy szerint azért, mert szeretné megünnepelni a közeli családdal-barátokkal az összetartozásunkat, mert így nevelkedett, mert szép gesztusnak tartja, mert akarunk majd gyereket, stb stb. Ezernyi oka van, amiért valakinek fontos és szerintem ezt illik tiszteletbe tartani.

A házasságkötés egyébként ingyenes. Az esküvő/lagzi kerül pénzbe, de az meg nem kötelező. Mi is egy nagyobb kerti partit csapunk majd, nem nagy kiadás.

2017. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
26%

Nem mindenkinek. Nekem például egyáltalán nem az, engem a hideg ráz az esküvőtől, nem hoznak lázba a habos-babos csodaszép feher ruhák meg semmi. Nem akarok házasodni, ennyit tudok. Sokszor én magam sem értem miért kell ekkora hisztit lecsapni, amit egyesek le tudnak művelni... Jó oke, ha neki fontos, akkor keressen olyat, akinek ez szinten fontos. De vannak olyan lányok, akik a barátnőknek durrognak, hogy miért nem kéri már meg a barátja a kezet, jönnek az összesküvés elméletek, hogy biztos nem is szereti őt, tuti megcsalja... Rendben van, ha valaki vágyik erre, nyugodtan leül és megbeszéli ezt a párjával, de azt is meg kell érteni és felfogni, ha a másik fel nem akar házasodni, nem vágyik rá. Akkor végső esetben szakítás és keres mindenki olyat, akivel összeillenek.

Pont nemrégiben ment szét ismerősi körből egy pár évek után, mert bár jól megvoltak a csajra rájött az eljegyzés-házasságláz és ő bizony nem a barátnőknek panaszkodott, hanem a pasikat b*aszogatta napi szinten. Mindig talált valamit, amivel célozhat az eljegyzéste, házasságra, annak ellenére, hogy a srác mondta, hogy ő igyis teljesen jól elvan, nem akar házasságot. Végül szétmentek, mert a fiú megunta a folytonos cs*esztetést, a csaj pedig azt, hogy nem lesz eljegyezve..

2017. febr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%
Azért,hogy magához láncolja a pasit!!
2017. febr. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!