Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Együttélés elkezdése után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együttélés elkezdése után ideig várnál, hogy megkérjék a kezed (feltéve, hogy szeretnéd)?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 9. 22:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Mint oly sok kérdésben, itt is a férfi és nő eltérő gondolkodása a fő probléma. A férfinak egy szó mindig csak egy szó marad. Betűk halmaza, és a hozzá kapcsolódó jelentés. A nőnek egy szó a hozzá kapcsolódó, kapcsolható érzéseket, érzelmeket jelenti. A legtöbb pasinak a házasság csak egy darab papír. Nem látja át, mennyire fontos lehet az a nőnek, hiszen férfiként, férfiésszel gondolkodik. A nőnek egy egész világot jelent ugyanaz a papír. A biztonságot, a hátországot. A kályhát, ahová mindig visszatérhet, s újra elindulhat.

Magyarázd ezt el a párodnak, kérdező, ha azt akarod, hogy oltár elé vezessen.

2017. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
55%

Én imádom a meglepetéseket és álmom egy meglepetés-lánykérés. Ugyanakkor összeköltzés után lenne jó. Látni szeretném, hogyan működik az együttélés.



Lehet beszélni házasságról, esküvőről, gyerekvállaláskor és kell is a kapcsolat alatt. Utána jöhet a meglepetés-lánykérés.

Baráti körben történt ilyen nemrég.

2017. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Én meg 21-es gondolatait imádom. Olyan sok mindenre rávilágít és egyszerűnek látszik tőle az élet.
2017. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Ha az együttélés jó lenne, és stabil lenne a kapcsolat, kb három év múlva már biztosan eszembe jutna, hogy talán jó lenne haladni, de semmiképp nem nyektetném vele, nem próbálnám kierőszakolni. Nyilván, ha már eltelne öt év, megkérdezném ,hogy ő nem szeretne velem továbblépni, családot alapítani, de addigra csak szóba jönne kérdés nélkül is. Együttélés előtt nem nagyon mondanék igent, nem felelősségteljes döntés.

Párom egyébként maga közölte velem, ohgy három éven belül meg fog kérni, szóval nem is agyalok ilyesmin, mert tudom ,hogy el fog jönni az ideje, és nem is sokára.

2017. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Semennyit, mert nem költözök össze, csak házasság után.

De amúgy mindenképp összeköltözés előtt kéne megbeszélni, hogy mikor legyen házasság, már ha ez fontos mindkét félnek.

2017. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
nem azon múlik szerintem, hogy miként látja az illető a házasságot és mit kapcsol hozzá, hogy férfi, vagy nő az illető... van egy lány ismerősöm aki szerint a házasság csak egy darab papír és fölösleges pénz kidobás meg nagy hajcihő a semmiért. Én nem így gondolom, pedig fiú vagyok. És bár nem volt még kapcsolatom, de úgy hallottam és úgy gondolom, hogy 7 év a kritikus pont ami alatt minden kiderül, ami alatt eléggé megismeri egymást a két fél. Ha mondjuk 2-3 éve járnék és 4-5 éve együtt élnénk akkor kérném meg a kezét a jövendőbelimnek, bár lehet hogy most ezt írom és közben meg lehet hogy 3-4 év ismeretség után 1-2 év együtt élés után már megtenném. Attól is függ hogy ki lesz az a jövendőbeli, hogy hogyan fogom érezni magam a társaságában hosszú távon és hogy mikor derül ki hogy tényleg vele akarom és vele kellene leélnem az életem. Mert nem szeretnék válni és mert én komolyan is gondolom a házasságnál elhangzó szöveget és ahhoz tartanám is magamat, hacsak aztán 10-20-30 év házasság után a feleségem másként nem döntene és nem akarna elválni, én biztos nem kezdeményezném ezt. Bár én még fiatal vagyok és sok csalódáson kell még átesnem hogy kiérdemeljem a jó dolgokat, az se biztos hogy lesz bárkim, de ha lenne biztos hogy csak együttélés után és akkor kérném meg a kezét ha tényleg úgy érzem és gondolom hogy nem csak képes lennék hanem vele akarnám leélni az életem ténylegesen. (24/F)
2017. ápr. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem várnék, egyébként is értelmetlen előtte összeköltözni, akkor mi értelme lenne a házasságnak? Előtte is együtt éltek, meg utána is. Mi változna?
2017. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Szerintem nem árt ha 1 évet együtt éltek. Főleg ha nem akartok sokáig jegyben járni és kb. rögtön jöhet az esküvő. Szerintem nem az a fő kérdés mióta vagytok együtt mert amíg nem éltek együtt az csak gyerek járogatás ( nem akarok megbántani senkit), az számít amikor már együtt éltek.
2017. ápr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"Előtte is együtt éltek, meg utána is. Mi változna?"


Hogy mi változna a házassággal? Jogilag sokminden. Nem ártana tájékozódni kicsit, ha eddig még nem sikerült...

2017. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Mi csak esküvő után költöztünk össze. Így alakult. Volt saját lakásunk és szerettük, ki-ki a magáét. De amúgy örülök neki, mert így az esküvő nem csak egy jó drága buli volt, hanem valóban a közös élet kezdete.
2017. ápr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!