Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nektek is rosszul esne, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek is rosszul esne, ha fel sem merülne a párotokban, hogy hosszú távon összeházasodjatok?

Figyelt kérdés

3,5 éve vagyunk együtt, nemrég költöztünk össze. Én 24 éves vagyok, a párom lassan 27. Az én családomban mindenki házas, tehát egy idő után mindenkinek volt esküvője. A pároméknál az egyik testvére akkor ment hozzá a férjéhez, mikor már a lányuk 10 éves volt, a bátyjának van egy barátnője, illetve egy 1,5 éves gyerekük, de tervben sincs az esküvő. Az én családomban az a megszokott, hogy esküvő és esetleg utána gyerek, én sem szeretném másként, sőt el sem tudnám képzelni, hogy ne házasságba szüljek gyereke (lehet, hogy kicsit régimódi a gondolkodásom). 2 éve két unokatesóm is ugyanazon a nyáron házasodott, egyikük 30 éves, másikuk 25 éves volt akkor. A párom akkor mondta, hogy ő biztos nem házasodna össze senkivel, maximum hosszabb együttélés után, akkor is csak a 30-as évei közepén.

Persze arra már kitért, hogy majd mikor lesz gyerekünk, mert ő majd hamarosan szeretne..


Tegnapelőtt találkozott a 15 éves unokahúgával, aki elmondása szerint megkérdezte tőle, hogy mikor jegyez el engem és mikor lesz az esküvő, majd ő ezt telefonban nevetve újságolta el nekem, hogy mondta neki, hogy ő nem az a házasodó fajta és soha. Elég rosszul esett ez nekem, mert ugyan nem most, de 3-4 év múlva én is szeretnék férjhez menni.


Szerintetek túlreagálom a dolgokat? Már gondoltam rá, hogy leülök vele beszélni róla, hogy nálam igen is játszik az esküvő dolog és idővel szeretnék hozzá menni, de ez eléggé hülyén jönne ki, hisz mégis csak a férfiak szokták megkérni a nő kezét, ha úgy érzik eljött az ideje.


2017. máj. 28. 13:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem miért nincsenek tisztázva ezek a dolgok már a kapcsolat elején. 3,5 éve vagytok együtt és soha szóba se került hogy te mire vágysz?

Ha nem hát eljött az ideje. Ezt le kell tisztázni mert különben később problémákat fog okozni és ha nem tudtok dűlőre jutni arra érdemes még most rájönni.

2017. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Különböztök,ő nem házasodós fajta.Ennyi idő alatt ha még az eljegyzés se jutott eszébe,ne ringasd magad a dologba.Meg kell beszélni,hogy gondolja pontosan.Bár meg kellett volna már tenni.
2017. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Noblesse Oblige ***** válasza:
75%

Magas labda volt az a "nem házasulandó fajta, tehát soha" azt le lehetett volna úgy csapni hogy csak úgy puffan...


Először is ezeket a dolgokat nagyon jó tosztázni akár többször is a kapcsolat során hiszen a prioritások évek múlva is megváltozhatnak. Nem gond ha tisztán lát az ember.


Másod sorban az ilyen nagyzolós pasidumát (mert itt erről van szó, amikor meg sem beszététek a dolgokat, csak mondja a dolgait nem véve figyelembe hogy neked az hogy esik) arra van egy igen erős visszavágás, ami úgy jön ki te maximálisan egyetértesz az elmodottakkal... de annak akkora súlya van hogy ő fog negatív fénybe feltűnni tőle.

2017. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem már megvette a gyűrűt, és az a telefonos unokahugos bla-bla csak színjátszás, hogy sikeresebb legyen a kézkérés!!! ☺
2017. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Én azért nem hoztam fel soha, mert számomra természetes, hogy egy idő után ha két ember szereti egymást, akkor összeházasodik. Eddig nem nagyon jött szóba közöttünk a téma, mivel annak idején mikor mondta, hogy ő maximum hosszú együttélés után a 30-as évei közepén, akkor azt gondoltam, hogy majd idővel meggondolja magát.

Utolsó igazad van, le lehetett volna csapni a labdát, de hirtelen köpni nyelni nem tudtam, annyira rosszul esett a dolog, aztán gyorsan le is rakta a telefont, mert épp odaért ahova indult. Aztán pár perc múlva eszembe jutott, hogy szívem szerint elmondtam volna neki, hogy nekem bizony lesz esküvőm, ha nem vele hát mással, de számomra ez természetes egy idő után és fontos is, mérföldköve egy kapcsolatnak.

Felhozni utólag már nem akartam, nem tudtam hogyan, de azóta is ott van bennem a tüske. Szeretném ezt megbeszélni, de nem tudom hogy hozzam fel.


Nemrég olvasott egy cikket a CSOK-ról, így felvetette, hogy felvehetnénk, így könnyen juthatnánk saját házhoz. Mondtam neki, hogy én nem akarok 3 gyereket, erre azt mondta, hogy 10 év sok idő, annyi idő alatt ki tudja mi lesz, addigra talán össze is tudnánk szedni a pénzt, hogy ne kelljen visszafizetni. Sőt még hozzátette, hogy azt írják, már a házasság sem feltétel, így még jobban tetszik számára. Annyira ekkor nem is figyeltem, mert épp siettem valahova, meg azt hittem csak viccből mondja ezeket, de így utólag belegondolva...

2017. máj. 28. 13:51
 6/25 anonim ***** válasza:
15%

"szívem szerint elmondtam volna neki, hogy nekem bizony lesz esküvőm, ha nem vele hát mással"

Ezt, ha ő olvasná...

Szerintem sántít egy kicsit az a kapcsolat.

2017. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
23%

Ha lenne rá garancia, hogy a csaj leél velem egy életet, akkor simán elvenném, de mivel nem így van, így potyára én sem adok garanciát. Lehet, hogy ő is így van ezzel.

30/f

2017. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

6. Miért sántít a kapcsolat? Ezt azért mondtam volna csak mérgemben, hogy ráeszméljen, számomra mennyire fontos ez, anélkül gyereket sem vállalnék. Szerintem ha két ellentétes gondolkodású ember találkozik, például esetünkben nálam alap dolog a házasság, ő meg az elmondásai szerint sosem akar, így ha az egyik nem törik meg és mindenki ragaszkodik a saját elképzeléseihez, akkor jobb tovább keresni, hátha találunk hasonló gondolkodású embert. Például ugyanez van a gyerek kérdésben is, ha az egyik nem akar, másik igen, akkor annak a kapcsolatnak sincs értelme hosszú távon.


7. Mi a garancia arra, hogy leél veled egy életet? Miből látod, hogy hosszú távon úgyis szétmentek?

2017. máj. 28. 14:23
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit offolok, de soha nem értettem akár nők, akár férfiak esetében, hogy a házasságtól rettegnek, de gyereket csinálnának/szülnének a másiknak. A gyerek ugyanis sokkal jobban összeköt és lényegesen nagyobb felelősség is...
2017. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem olyan évetne érdemes egy-egy nagy beszélgetést tartani arról, hogy ki milyen jövőt képzel el magának/a kapcsolatának. Ha azt mondja, hogy a 30-as évei közepe fele szeretne megházasodni amikor összejöttök, de egy évvel később már ezzel az "én sosem akarok megnősülni" dumával jön (és komolyan is gondolja), akkor nem hiszem, hogy együtt maradtál volna vele még 2,5 évet.


Szerintem ülj le vele, és beszéljétek meg.

Azt meg eleve nonszensznek tartom, hogy nem tudod, hogy hozd fel ezt a dolgot 3,5 év együttlét után. Mi az, hogy nem tudod? Nem kéne házasságra gondolnod, ha még azt sem tudod, hogy hogy kéne megbeszélni egy ilyen fontos dolgot. De segítek: "Szívem, emlékszel, hogy múltkor a telefonban újságoltad, hogy az unokahúgod megkérdezett téged arról, hogy te mikor kéred meg a kezem, és te azt mondtad neki, hogy nem vagy az a házasodó fajta? Nos, szeretnék veled erről beszélni, ugyanis nekem fontos a házasság stb", és elmondod, hogy te házasságon kívül nem akarsz gyereket vállalni, neked ez fontos, és ha ő nem akar házasodni, akkor jobb nektek külön, stb.

2017. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!