Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nektek is rosszul esne, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek is rosszul esne, ha fel sem merülne a párotokban, hogy hosszú távon összeházasodjatok?

Figyelt kérdés

3,5 éve vagyunk együtt, nemrég költöztünk össze. Én 24 éves vagyok, a párom lassan 27. Az én családomban mindenki házas, tehát egy idő után mindenkinek volt esküvője. A pároméknál az egyik testvére akkor ment hozzá a férjéhez, mikor már a lányuk 10 éves volt, a bátyjának van egy barátnője, illetve egy 1,5 éves gyerekük, de tervben sincs az esküvő. Az én családomban az a megszokott, hogy esküvő és esetleg utána gyerek, én sem szeretném másként, sőt el sem tudnám képzelni, hogy ne házasságba szüljek gyereke (lehet, hogy kicsit régimódi a gondolkodásom). 2 éve két unokatesóm is ugyanazon a nyáron házasodott, egyikük 30 éves, másikuk 25 éves volt akkor. A párom akkor mondta, hogy ő biztos nem házasodna össze senkivel, maximum hosszabb együttélés után, akkor is csak a 30-as évei közepén.

Persze arra már kitért, hogy majd mikor lesz gyerekünk, mert ő majd hamarosan szeretne..


Tegnapelőtt találkozott a 15 éves unokahúgával, aki elmondása szerint megkérdezte tőle, hogy mikor jegyez el engem és mikor lesz az esküvő, majd ő ezt telefonban nevetve újságolta el nekem, hogy mondta neki, hogy ő nem az a házasodó fajta és soha. Elég rosszul esett ez nekem, mert ugyan nem most, de 3-4 év múlva én is szeretnék férjhez menni.


Szerintetek túlreagálom a dolgokat? Már gondoltam rá, hogy leülök vele beszélni róla, hogy nálam igen is játszik az esküvő dolog és idővel szeretnék hozzá menni, de ez eléggé hülyén jönne ki, hisz mégis csak a férfiak szokták megkérni a nő kezét, ha úgy érzik eljött az ideje.


2017. máj. 28. 13:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
21%

Mi 5 éve vagyunk együtt,jövőre költözünk össze. És lehet gáz,vagy nem gáz de én már a kapcsink elején kijelentettem a páromnak,hogy sem gyereket nem vagyok hajlandó szülni , sem összeházasodni vele, meg senkivel sem. Ha nem tudja elfogadni,megértem akkor keressen mást! Tölünk is kérdezik,mikor lesz esküvő párom unokatesója is pl, de engem az ilyenek hidegen hagynak!


Ha majd a párod úgy érzi hogy el akar venni,el vesz. Minek erőltetni? 27/N

2017. máj. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

#11, nem erőltetni akarja a Kérdező, hanem valahogy szóba hozni, és megbeszélni, mert NEKI fontos.


Attól, hogy NEKED nem fontos a házasság és a családalapítás, másnak még igen, és az egy teljesen természetes dolog, hogy ezt a témát meg akarja beszélni az ember a párjával, pláne, ha úgy tűnik, hogy a másik fél hozzáállása megváltozott a dologgal kapcsolatban.

Vagy ha te akarnál házasságot, de a pasi nem, akkor minek erőltetni, majd te lemondasz róla, mert a pasi majd elvesz, HA Ő akar, az nem számít, hogy neked ez fontos (lenne)? Aha, persze.

2017. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

9. Én is úgy gondolom, hogy a gyerek sokkal inkább, egy életre összeköt, mint egy darab papír. Bár náluk az apjának is van egy korábbi kapcsolatából egy gyereke (akit annak idején kint hagyott az anyával Németországban), így lehet, hogy ő a gyereket sem látja örök kapocsnak, mert otthon ezt látta, nem tudom. Én sem értem, hogy valaki hogy retteghet a házasságtól, mikor gyereket simán vállalna.


11. Nem erőltetni akarom, de szerintem jobb tudni, hogy a másik mit akar. Engem például meg sem kérdezett erről soha, ahogy a gyerekről sem. Néha valahogy feljött benne és kérdőre vont, hogy mikor lesz gyerekünk, én ekkor mindig elmondtam neki, hogy abban sem vagyok biztos, hogy akarok majd gyereket, persze ez idővel változhat(csakis egy betonbiztosnak tűnő kapcsolatba vállalnék gyereket). Szerintem ezt is tisztább lett volna úgy felhoznia, hogy elmondja, hogy ő majd akar gyereket, nem pedig rögtön kérdőre von, hogy mikor. Ugyanígy a házasságról sem kérdezett meg, hanem kijelentette, például legutóbb, hogy ő aztán soha. Szerintem egy kapcsolatban érdemes ezeket a dolgokat tisztázni, méghozzá normálisan. Viszont ha hozzád hasonló felfogású, tehát eldöntötte, hogy soha, a másik meg álljon tovább ha ez nem tetszik, akkor félek tőle, hogy mi van ha ő is erőltetésnek fogja fel azt, hogy felhozom a témát. Leginkább annak örülnék, ha valakinek tényleg magától jutna majd ez eszébe, hogy annyira szeret, hogy elvenne.

2017. máj. 28. 16:25
 14/25 anonim ***** válasza:
36%
Azt mondod, számodra természetes, hogy egy idő után a két fél összeházasodik. Na most nagyon figyelj, mert egy rettentően új dolgot fogok mondani: Van, akinek meg az a természetes, hogy nincs házasság. FLASHNEWS! A te gondolkodásmódod semmivel sem több, mint a párodé, egyszerűen csak eltérő. És ha alkalmazkodásra kerül a sor, semmi se mondja ki, hogy mindig a pasinak kell ilyen helyzetekben alkalmazkodni. Ha te elvárod, h ő változtasson a véleményén, akkor te se ragaszkodhatsz ennyire görcsösen a házassághoz. Ennyi.
2017. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, néhány fiúnál nem úgy működik, hogy szeret tehát elvesz. Sokszor nem hisznek a házasságban.

Az enyém csak a gyerekben hisz, mint összetartó erő.


Am nem kell ezen nagyon gondolkodni, ha egyszerűen leülsz és elmondod, hogy "félsz, hogy nem egyeznek a terveitek' meg fogjátok beszélni,de könyörgöm figyelj a válaszaira.

2017. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
14. Mint írtam korábban, nem várnám el, hogy ő megváltoztassa a felfogását, épp ezért lenne szükséges megbeszélni, hisz ha mindketten ragaszkodunk az elképzeléseinkhez, akkor hosszú távon az üti egymást, és ha nem sikerül tisztázni mi legyen, egyikőnknek engedni, akkor talán a legérdemesebb, ha az ember továbblép, hisz fiatalok vagyunk. Azonban az, hogy ő kijelenti az unokahúgának, hogy mi nem akarunk összeházasodni, az egy egyoldalú döntés, mivel engem nem kérdezett. Erre írta is valaki, hogy sántít a kapcsolat, pedig szerintem ha két fél elképzelései eltérnek, akkor az hosszú távon nem működik, és bármennyire is fáj, jobb elengedni az ilyen kapcsolatokat.
2017. máj. 28. 18:07
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rosszul esik, hogy a párom jelenleg úgy van az egésszel, hogy nrm akar házasodni. Szerinte házasság nélkül is élhetnek sokáig boldogan egy kapcsolatban az emberek.


Én viszont szeretnék házasodni, mondtam is neki, csak nevet rajta, gyereket is házasságban szeretnék.


Viszont mi kicsit fiatalabbak vagyunk nálatok, meg még csak 2 éve. De nem tudom, kicsit rossz abban a tudatban lenni , hogy lehet sose kéri meg a kezem. Nem tudok ezzel mit tenni, csak remélem hogy átbillen ezen és majd ő is szeretné 3-4 éven belül.

2017. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
76%

Az utolsó bekezdéstől fogom a fejem.

"Gondoltam rá" "hülyén jönne ki" ...no comment.

Itt hiába írod a monológokat, hogy szerinted hogy lenne jó, ha neki semmit nem mondasz...

Nem értem, hogy lehet egy komoly kapcsolatban nem beszélni a jövőről??? Elmegy az eszem. Eleve ha már összeköltöztél vele, eszedbe se jutott megbeszélni vele, hogu te ennél többre is vágysz?

Nem értem az ilyen kérdéseket, panaszkodnak a nők, miért nem veszik el őket, de eszükben sincs kinyitni a szájukat. Mondom ezt úgy, hogy én is nő vagyok és házasságpárti, de ez a hozzáállás...

2017. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

A kérdező azért nem nyitja ki a száját, mert fél. Igen konfliktus kerülő. Még benne akar maradni az álomban, még élvezni egy kicsit... boldog tudatlanság.


Annyira nem kell kiátkozni, mert ez egy olyan dolog, hogy úgyis utol éri a végzet. Nem térhet ki előle, egyszer majd szembesül azzal, hogy az útjaik nem egyeznek.

Talán csak ott számítja el magát, hogy abban reménykedik, ha lapít mit tehénlepény a fűben, akkor a férfi egy idő után az esküvő felé tereli a priort. Ezzel csak az a baj, hogy a hallgatás beleegyezés alapján a párja pont azt fogja levágni, hogy az asszonyka maximálisan egyetért a párjával, így amikor borul a bili akkor mindketten nagyobbat koppannak mint most. Sőt akkor az esély is kevesebb lesz arra, hogy valaki kompromisszumot kössön.


Kérdező, a telefonos eset egy teszt is volt. Egy nem nevén nevezet felmérés. A férfi így közölte mik a tervei és várta a reakciód. Mivel nem volt semmi, ő azt hiszi ez így ok. És minél tovább hallgatsz ő annál inkább hátradől a kis székében, hogy ezt ő tökéletesen megcsinálta, mert nem lázadsz az elképzelései ellen. És minél tovább vársz, annál nagyobb lesz a balhé.

2017. máj. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A nőknek meg kellene màr tanulni kommunikàlni. Az ilyen dolgokat mint hàzassàg, gyerek, a kapcsolat elején tisztàzni kell , ki akar, ki nem. És akkor nem sírnànak amiért x éve vannak együtt de sehol lànykérés, se hàzassàg se semmi. Ma màr nagy divat a sima összeköltözés és a zabigyerek vàllalàs. Sokan vannak akik hàzassàgon kívül szülnek babàt. Ha te ezt nem akarod, hàzassàgban akarsz élni és úgy gyereket vàllalni aki a férjedtől van, nem a pasidtól, akkor nyisd ki a szàd, tisztàzzàtok.


Bàr szerintem egyértelmű, hogy a pasid nem akar feleségül venni. Jó neki egy baràtnő is. Kell neki a kiskapu, tudod könnyebb kilépni egy kapcsolatból mint elvàlni. Egy gyerek sem összetartó erő. Csomó pasi hagyja ott a gyerekét is és a pàrjàt is. Ha gerinces akkor gyerektartàst fizet és még törődik is a kicsivel, ha nem akkor leszarja az egészet. Ismerek olyat aki külföldre menekült hogy megússza a gyerektartàst. Az anyuka azóta se tudja hol van a gyerekei apja. 2.- al volt terhes mikor az lelépett.


Ha hàzassàgban akarsz élni, ő pedig elutasítja akkor döntsd el megelégszel e ezzel vagy sem. Ha csak vàrsz, a nagy semmire, az idődet pocsékolod.

Èn személy szerint nem maradtam volna olyan pasival aki csak szórakozik de felelősséget nem akar vàllalni a kapcsolatunkért. Nem illettünk volna össze és ennyi.


Döntsd el mit akarsz aztàn beszélj vele. Ez a majd, majd 35 körül megnősül stb csak hitegetés. Az ilyenek sosem veszik el a pàrjukat.

2017. máj. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!