Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nektek is rosszul esne, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek is rosszul esne, ha fel sem merülne a párotokban, hogy hosszú távon összeházasodjatok?

Figyelt kérdés

3,5 éve vagyunk együtt, nemrég költöztünk össze. Én 24 éves vagyok, a párom lassan 27. Az én családomban mindenki házas, tehát egy idő után mindenkinek volt esküvője. A pároméknál az egyik testvére akkor ment hozzá a férjéhez, mikor már a lányuk 10 éves volt, a bátyjának van egy barátnője, illetve egy 1,5 éves gyerekük, de tervben sincs az esküvő. Az én családomban az a megszokott, hogy esküvő és esetleg utána gyerek, én sem szeretném másként, sőt el sem tudnám képzelni, hogy ne házasságba szüljek gyereke (lehet, hogy kicsit régimódi a gondolkodásom). 2 éve két unokatesóm is ugyanazon a nyáron házasodott, egyikük 30 éves, másikuk 25 éves volt akkor. A párom akkor mondta, hogy ő biztos nem házasodna össze senkivel, maximum hosszabb együttélés után, akkor is csak a 30-as évei közepén.

Persze arra már kitért, hogy majd mikor lesz gyerekünk, mert ő majd hamarosan szeretne..


Tegnapelőtt találkozott a 15 éves unokahúgával, aki elmondása szerint megkérdezte tőle, hogy mikor jegyez el engem és mikor lesz az esküvő, majd ő ezt telefonban nevetve újságolta el nekem, hogy mondta neki, hogy ő nem az a házasodó fajta és soha. Elég rosszul esett ez nekem, mert ugyan nem most, de 3-4 év múlva én is szeretnék férjhez menni.


Szerintetek túlreagálom a dolgokat? Már gondoltam rá, hogy leülök vele beszélni róla, hogy nálam igen is játszik az esküvő dolog és idővel szeretnék hozzá menni, de ez eléggé hülyén jönne ki, hisz mégis csak a férfiak szokták megkérni a nő kezét, ha úgy érzik eljött az ideje.


2017. máj. 28. 13:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Ciki vagy sem, erről beszélni kell.

Hasonló a kapcsolatom, mint a tied. Én egyszer az ilyen "kérdőre vonásnál", hogy ugye lesz gyerekünk egyszer, mert ő vágyik rá, simán elmondtam, hogy én igenis ragaszkodom a sorrendhez: előbb kérjen meg, vegyen el, utána lehet gyerek. Akkor ezen baromira megsértődött (igaz, ez nálunk csak pár hónap, nem több év után volt), mert hogy ő nem attól lesz jó apa vagy sem, hogy én kaptam-e gyűrűt.

Utána többször került szóba a dolog, ő elmondta, hogy ő miért házasságellenes, én elmondtam, hogy nekem miért "mániám" a dolog, meg azt is, amit most te, hogy én nem akarom őt megváltoztatni, de legyünk ezzel tisztában, mert ettől függ, hogy mennyire tudunk hosszú távra tervezni. Sosem mondta ki konkrétan, hogy akkor hagyjuk egymást, én így adtam esélyt a dolognak.

Két év telt el, mostanra ő pedzegeti, hogy vajon kikosaraznám-e, ha a közeljövőben megkérné a kezem. Én továbbra is kereken elmondom neki, hogy csak akkor tegyen ilyet, ha komolyan gondolja, mert arra nincs szükségem, hogy "erőltetésből" vegyen el.


Nem értek egyet az utolsó mondatoddal, hogy hülyén jön ki a dolog. Attól, hogy kereken felvázoltam, hogy hogyan képzelem a jövőmet, még nem kértem meg a kezét, nem vettem át a szerepét.


Furcsa, hogy eddig nem került így konkrétan szóba köztetek a dolog, de azt gondolom, jobb később, mint soha. Nincs abban semmi ciki, rákérdezni, hogy ő hogy képzeli el a jövőjét, és elmondod te is.

2017. máj. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
8%

Miért lenne természetes? NEM az, sokan nem akarnak házasodni és az ezzel járó macerát (átiratások, válás eseté a sok szarság) :)


Le kellett volna ülni már a legelején és tisztázni, ki mit vár a dologtól, nem most pislogni, mint hal a vízben.


Egyébként nekem aztán tökmindegy, hogy megkér-e, mert naponta bizonyítja mennyire szeret (és viszont), amin egy papír nem vátoztat.

2017. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Pont az ilyenek miatt kéne kommunikálni, beszélgetni.

És nem mindig az időjárásról meg az éjjel-nappal Budapestről, hanem komolyabb, titeket érintő kérdésekről is.

Nekem felfoghatatlan, hogy 3,5 éve vagytok együtt, felnőtt emberek vagytok és neked mástól kell megtudni, hogy nem akar házasodni.Mi a fészkes fenéért nem beszélgettek, főleg, ha te akarnád?

Én alig pár hete/hónapja jártam a párommal, amikor már szóba került, hogy kinek mik a jövőbeli tervei.És ahogy komolyodott a kapcsolatunk egyre többet volt téma, nagyon sokat beszélgettünk ezekeről.

El sem tudom képzelni, hogy nem jön szóba ennyi idő alatt.

Másról szoktatok beszélgetni?

Btw off , de én a csokot hagynám, nagyon bele lehetne bukni..Anélkül is lehet lakáshoz jutni(nem állítom,hogy egyszerűen), de ne, én simán el tudom képzelni, hogy pár év múlva akkora bukásnak fog számítnai, mint most azok, akik anno devizában vettek fel hitelt.

2017. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg se hallgat téged, nem is tart magával egyenlő félnek ebben a dologban. Nekem ez úgy jött le, hogy ő eldönt mindent. Házasság nem lesz, gyerek márpedig de, a nőnek meg alkalmazkodnia kell.

A kérdés az, hogy jó ez neked így? Tudom, szerelem meg minden, de hosszú távon boldog leszel valakivel, aki ennyire nem partner, és minimális szinten se képes figyelembe venni a te kívánságaidat?

Ha ő is szeretne, valóra váltaná az álmodat. Nem ismerlek, de a soraid alapján látom, hogy mennyire vágysz arra, hogy feleség lehess. Én azt mondom, ne add fel az álmaidat, és ha a te elveiddel összeegyeztethetetlen a házasság nélküli gyerekvállalás, semmiképp ne menj bele! Senki sem ér annyit, hogy mindent feladj érte.

Ülj le vele beszélni, mondd meg, hogy neked nem fér bele sehogy ez a dolog, és hogy igenis fontosnak tartod a házasságot. Ha nagyon hárít, meg kijelenti, hogy márpedig nem fog elvenni, inkább lépj tovább.

2017. jún. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Amugy aki azt mondja h a hazassag csak egy papir az nagyon teved. A hazassag a hazastarsaknak jogokat ad. Pl ha a parod korhazba kerul hamarabb fognak tajekoztatni az allapotarol, mintha egy mezei 10. baratnő lennel. Vagy ha szulsz egy gyereket, sokkal tobb papirmunka es utana jaras van akkor ha nem hazasodtok meg. Plusz szerintem szep dolog ha huvatalosan is egyutt vagytok.

De akinek a hazassag csak egy vackos papir az tenyleg ne hazasodjon :)

2017. jún. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!