Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek mikor kellene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor kellene megtörténnie az eljegyzésnek?

Figyelt kérdés

Én már most nagyon nagyon szeretném, de reálisan tudom,hogy kicsit korai lenne.

Másfél éve vagyunk együtt én 21 éves vagyok a párom 29. Külön élünk, de heti 4-5 napot együtt vagyunk. Szeretnék eljegyzést, utána házasságot és közös házba költözést. Mindketten dolgozunk és tanulunk,tehát fent tudjuk tartani magunkat. Harmonikus a kapcsolatunk, eddig nem volt semmilyen probléma amit ne tudtunk volna megbeszélni. Nagyon szeretném már ezt az egészet, de félek elmondani, mert nem szeretném ráerőltetni az eljegyzést.(akar,csak gondolom úgy 5-6 év múlva) Nem kell még az én időmben sietni, de napról napra szenvedek,mert szeretném komolyabbá tenni a kapcsolatunkat.



2017. okt. 24. 21:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

Akkor kell megtörténnie, ha mindketten úgy érzik, ez nincs időhöz kötve. Illetve, ha a férfiban megvan a vágy arra, hogy az adott nővel élje le az életét, és ezt törvényes formában képzelik el.

Egy házasságból nehezebb, macerásabb kilépni. Ha az ember nem tervez véglegesen a párjával, sokkal egyszerűbb az együttélős kapcsolat. Van aki felesleges, zavaró kötöttségnek érzi, ha aláírja.

Ha nem éltek együtt, mindenképp érdemes összeköltözni házasság előtt. Igaz, akik nem csak dugni járnak össze, azoknál semmi olyasmi nem fog kiderülni, amit előtte már ne tudtak volna egymásról, de azért jobb nem kockáztatni.:)


Nálunk pl elég hamar megtörtént a konkrét lánykérés, 1 hónap után. De csak 1,5 év után házasodtunk össze. Mindketten így akartuk. Így 6 év elteltével sem csináltuk volna másképp:) Nem kell mindenkinek 5-8 -10 évig ezen agyalni, hogy kell -e a másik egy életre vagy sem. Vannak akik hamarabb érzik.


Azzal viszont semmit nem érsz el, ha esetleg hisztizel emiatt, és erőszakoskodsz. Először is ülj le, és gondold végig mit tennél akkor, ha a párod közölné veled, hogy nem akar házasodni, vagy ha kiderülne, hogy 5-6 év múlva sem szeretne elvenni? Mit tennél, ha mindig lenne valami kifogása a házasság ellen? Elhagynád? Ha mindenképp vele maradsz, akár úgy is, hogy a lehetőség fennáll: életetek végéig barát, barátnő lesztek, akkor pedig édes mindegy mikor kér meg, csak magaddal cseszel ki, és feleslegesen idegeskedsz.

2017. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
18%
ha együttéltek, anyagilag el tudjátok magatokat tartani
2017. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megvan mindkettőtökben a házassági szándék. Ezt hiába erőlteted, ha a másikban még nincs meg. Meg ha már kellőképp éretten gondolkodtok a házasságról és nem csak a rózsaszín ködöt látjátok benne, hanem tudjátok vállalni a másikkal együtt a nehézségeket is.
2017. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy a pároddal akarod leélni az életed.


Van akinek elég pár hét is, hogy ezt érezze, és van akinek 10 év se elég, hogy eldöntse. Nem idő függvénye, hanem a kapcsolat minősége a lényeg, hogy mennyire passzoltok egymáshoz. Nálunk fél év után volt lánykérés és 2 éve voltunk egy pár mikor összeházasodtunk. 10 éve vagyunk együtt:)

2017. okt. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!