Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meddig várnátok az eljegyzésre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig várnátok az eljegyzésre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem verseny, de párom húgát már egy év után eljegyezték és már gyereket terveznek. Mi meg már 3 éve vagyunk együtt és semmi (külön is élünk családtól). Amikor felhozom neki, akkor majd ekkor, majd akkor. Úgy érzem, hogy nem kellek eléggé.


26L


2018. ápr. 27. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ebben nem egyezik az értékrendetek. Lásd neki nem fontos, vagy azon az elven van hogy azcsakegypapír etc..

Ülj le és beszélj vele, 3 éve vagytok együtt csak tudsz vele beszélgetni arról ami zavar.

Amúgy van olyan családtagom aki 7 év után kérte meg a kezét, mert hogy az egy vízválasztó év. Az egyik barátnőm meg 13 éve van együtt a férjével, de csak 4 éve házasok. De ugyanúgy vannak ellenpéldáim is, mert ők meg másként gondoltak erre.

Érdemes lenne itt azt tudni, hogy mi van a srác fejében, de azt rajta kívül itt gyakorin senki nem fogja tudni megmondani.

2018. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Tisztán logikai alapon:

Melyik a fontosabb neked, a jelenlegi párod, vagy az eljegyzés?

Ha az eljegyzés, gondold végig, hogy szerinted a mostani barátodat tudod erre előbb rávenni, vagy ha őt ejted és új pasit keresel előbb célhoz érsz.

Az egy év elég ritka, te is inkább 3al számolsz, ha jól értettem.

2018. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Addig, ameddig azt nem látom, hogy az anyagiak, a közös jövő lehetősége meg van. Mi is három éve vagyunk együtt a párommal, de én még tanulok, egyáltalán nincs itt az ideje ennek.

23/N

2018. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

26 vagy, abszolút itt az ideje ennek.


Ülj le és beszélj vele.


Akik együtt vannak házasság nélkül, azok nem szokták érezni, hogy nem kellenek eléggé. Ha így érzed tényleg így lehet.


Akiket én ismerek és nagysokára 5+ év után házasodtak, azok nem érezték, hogy nem kellenek eléggé a párjuknak.


Nem lehet, hogy te igazából a figyelmet, amit hiányolsz próbálnád pótolni eljegyzéssel? Én ezt csináltam anno.. hiányzott, hogy vágyjon rám, hogy lelkesen várjon haza, hogy érdeklődve figyeljen arra, amit mondok, hogy igazán fontosnak tartsa a véleményem és ezek helyett arra voltam rápörögve, hogy miért nem akar velem 2 év után sem összeköltözni.., nem mertem beismerni magamnak sem, hogy ez már langyosvíz/megszokás..

2018. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Mivel mi 2 hónap után összeköltöztünk, onnantól számított egy évet. Annyi idő alatt csak el tudja dönteni, hogy velem akarja e leélni az életét. Ennyi idő nekem is kell, hogy lássam, hozzá akarok e tartozni életem végéig. Ő már 32 éves, családban gondolkodunk, így szerintem teljesen reális. Utána egy-másfél év múlva jöhet a lagzi is, majd a baba.
2018. ápr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
27 fölött én 1 évet várnék, pláne úgy, hogy együtt is éltek. Tegnap válaszoltam egy hasonló kérdésre, ha gondolod keress rá.
2018. ápr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Jól érzed, nem kellesz eléggé. Ha tizenévesek lennétek, azt gondolnàm oké, hogy 3 év utàn nem kér meg, hisz ilyen korban kevesen vannak komoly kapcsolatban.

De ti felnőtt emberek vagytok.

Így màshogy néz ki a dolog. Úgy, hogy jól elvan veled, van kivel szexelni, még alapvetően jól is érzi magàt , DE nem veled tervezi leélni az életét. Hosszútàvon nem melletted akar elköteleződni. Èpp aktuàlis baràtnő vagy, semmi több, nem az igazi. Amikor majd talàl olyat akiről úgy érzi ő a nagy ő, azt majd feleségül veszi, felelősséget vàllal a kapcsolatért.


A konkrét kérdésedre vàlaszolva: 1 évnél többet nem vàrnék egy pasira sem, hogy eldöntse, én vagyok élete pàrja vagy sem. Ha ennyi idő alatt ez szàmàra nem teljesen egyértelmű, akkor én a magam részéről lépek.

Volt egy exem akit részben ezért hagytam el. Megkért3 hónap utàn de elvenni csak 10-15 év utàn " akart". Ha màr van gyerek. Ez pedig úgy ahogy van nem az én vilàgom. 1. Hàzassàgon kívül kizàrt hogy szüljek, 2 az se volt biztos hogy akarok gyereket, 3 sose maradnék olyan kapcsolatban amiben ennyire tàvlat a hàzassàg, vagy kizàrt a màsik fél részéről. Az esküvő nàlam max 2-3 év. Nem pocsékolnàm sem az időmet , sem a fiatalsàgomat, sem az energiàmat feleslegesen, jövőtlen komolytalan viszonyokra.

Végül a férjemmel 1,5 év utàn hàzasodtunk. 1 hónap utàn kért meg anno. Picit meglepett a hatàrozottsàga, de ilyen a szerelem:). 8 éve vagyunk együtt, van 2 kutyànk. :) Gyerek pedig nincs tervben egyàltalàn.!

2018. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ÉS?


Unokabátyám 5 év után vette el a feleségét, akivel már két gyerekük is van.


Amúgy meg ne "felhozd", hanem ülj le! beszéld meg vele.

2018. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele, hogy mik a tervei. Ha megint kitérő választ ad, én várnék a helyedben egy évet, aztán elhúznám a csíkot. Fiatalabb te sem leszel! Ne haragudj! :(
2018. máj. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Párom ikertestvérének még nincs pasija, de mi meg lassan 5 éve együtt vagyunk, na most akkor mi lesz?

25F, 25L

2018. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!