Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért van az, hogy sok nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy sok nő hiába vár az eljegyzésre, én pedig megkértem a kezét és dobott?

Figyelt kérdés

Annyi nőtől hallom személyesen is, hogy már évek óta vár a nagy pillanatra, hogy mikor jegyzi már el a pasija... És nem veszik észre, hogy sose fogja őket eljegyezni. Még olyanról is hallottam, hogy azért nem jegyzi el, mert még meg kell venni előbb az akváriumot, ezt-azt. Nevetséges.


Én pedig teljes meglepetésként csináltam a páromnak egy nagyon romantikus napot, nagyon élvezte, és a végén megkértem a kezét. Nagyon szép gyűrű volt, tetszett neki, mindig azt nézegette a visszaúton és felhőtlenül boldog volt. Még a méretét is pont eltaláltam anélkül, hogy sejtett volna valamit. Eszméletlenül szerettem a páromat! Egy hét múlva pedig visszaadta a gyűrűt és dobott engem, most nem részletezném.


Miért az olyan férfiak mellett maradnak hosszú éveken keresztül a nők, akikről lehet tudni, hogy úgysem kérik meg a kezüket?

Én meg itt vagyok jól szituált pasiként (egészséges vagyok, átlagosnak, néha meg jó kinézetűnek mondott, hobbi sportoló, tanult, stabil életvitelű, nem dohányzó, mértékkel ivó, romantikus, kirándulni szerető, gyerekeket szerető pasiként - nyilván ezernyi hibával együtt) ÉS annyira szeretnék eljegyzést, közös jövőt tervezni, és amikor eljegyeztem (boldogan igent mondott, határozottan) a volt páromat, akkor is annyira élveztem és oda voltam az egész eljegyzésért... Más férfi meg nem is akarja az egészet és mégis évekig várnak rájuk a nők...


Ezek szerint taszító a nőknek, ha a pasi eljegyzést akar? Nagyon úgy tűnik. :(


27/F



2018. jún. 3. 16:07
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Sokakat az bántja, hogy a kérdésemmel a saját problémájukra világítottam rá: hogy miért maradnak évekig a pasijuk mellett arra várva, hogy megkérje a kezüket, amikor ezt más kívülről látja már, hogy sose fogják eljegyezni... És pont erre a kérdésemre nem kaptam választ a többségtől, furcsa, ugye? Könnyebb engem szapulni, csak a tökéletes pasijukat ne érje már gyanú, hogy csak kitartott élvezeti szerként tartják az ilyen nőket és eszük ágában sincs eljegyezni őket...
2018. jún. 3. 20:47
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem a megfelelő nőt választottad.

Ez a férfi verziója annak a nőnek, akik sokáig vár rá, mégsem kérik meg.

Az élet pedig igazságtalan.

2018. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem meg, hogy felnőtt emberek miért nem tudják normálisan megbeszélni a házasság témakörét. Akkor senki sem várakozna hiába, vagy kérné meg visszautasítva a másikat.
2018. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán egyszerűen caak nem beszéltetek még közös jövőről, tervekről. Ahogy olvastalak az sem derül ki, hogy mióta voltatok együtt, hány éves a lány. Ez mind nem mindegy.

Mert ha mondjuk 20 lennék és két hónap kapcsolat után kitalálnád az eljegyzést, én valószínűleg nem dobnálak, de elbeszélgetnék erről, hogy még korai.


Az pedig rendben van hogy a lányok nagytöbbsége meglepetés eljegyzést kap, de akik igent mondanak és nem bontják fel, általában részletesen átbeszélték előtte a házasság, gyerekvállalás, gyermeknevelés, közös jövőkép, saját jövőkép témát. Ha ez stimmel, és összepasszol, akkor a srác átgondolja, és vesz egy gyűrűt, mert így már biztosra ment. Vagy adott esetben ha nem passzol, nyilván nem vesz gyűrűt hanem átgondolja a kapcsolatot.


Sajnos nagyon sokan elkapkodják az eljegyzést, és úgy vannak vele mint a házassággal, ha nem megy fel lehet bontani. Egy házasság pedig nem erről kéne hogy szóljon.


Én szurkolok neked, hogy a következő választásod olyan legyen, akivel megérdemlitek egymást. Ha pedig gondolod akkor privátban leírhatod mi volt a szakító-ok. Igazán kíváncsi lennék rá.


Üdv,

Egy Menyasszony

2018. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzés meglepetés szokott lenni - az eljegyzés KÖZÖS DÖNTÉS szokott lenni - normáliséknál legalábbis -, már bocs!


Ha BIZTOS a férfi-nő, hogy komolyak a szándékaik, a PONTOS időpont már lehet titok!


Én is tudom, hogy el fog jegyezni x időn belül, mert megbeszéltük, hogy, igen, együtt akarunk élni, de hogy pontosan melyik nap, arról fogalmam sincs.

2018. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
77%

De te már megint RÁNK hárítod a felelősséget, mert képtelen voltál kinyitni a szádat, és megkérdezni őt, egyáltalán AKAR-E házasodni!


Ne most legyen nagy a szád, a kapcsolatodban kellett volna ALAP dolgokat lekommunikálni, és akkor nem lennél pofára ejtve :D

2018. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Azért szerintem elég lényeges kérdés, hogy MIÉRT szakított:)


Egyébként sajnos a szerelem nem mindig logikus. Volt egy párom, sok-sok végig voltunk együtt és nagyon sok szempontból tökéletes volt. Végül azért szakítottunk, mert sok-sok év után sem éreztem azt, hogy ha megkérné a kezem, akkor boldogan és kétségek nélkül igent tudnék mondani. Most pedig van egy párom, akibe szerelmes vagyok, viszont józan ésszel végiggondolva a dolgot elég sokszor arra jutok, hogy hosszú távon nem fogunk tudni együttműködni.

2018. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Legyen annyi elég, hogy azért szakított velem lényegében, mert nem volt egészséges pszichéje és (ezért vagy e mellett) nem volt egészséges kapcsolata a szüleivel, 24 évesen is olyan befolyást (konkrétan irányítást) gyakoroltak rá, amit elgondolni nem tudtam, a párom pedig hazudott nekem, eltitkolta mindezt és félrevezetett. Voltam többször a szüleinél, de nem vettem észre, csak sejtettem, hogy valami nincs rendben, de amikor rákérdeztem a páromnál, mindig azt mondta, hogy a saját döntése ez-az, nem befolyásolja őt senki, sőt még engem védenek a szülei... Hittem neki, de félrevezetett ezzel. A végén derült ki, hogy az anyja volt a háttérben és a szülei nem néznek jó szemmel - ÉS ennek pont az ellenkezőjét éreztették velem az eljegyzés előtt, ezért se tudhattam semmiről.


Ezen már túl vagyok, örülök, hogy vége. De mindig úgy alakul, hogy akik szeretnének eljegyzést, azoknak sose jön össze - férfi és nő egyaránt benne van. Erre vonatkozott a kérdésem.

2018. jún. 4. 18:33
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem az eljegyzést kell szeretni, hanem a párod. Ezért vannak együtt a nők olyan férfiakkal, akik nem fogják őket elvenni - mert őket szeretik.
2018. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik ő nem akar téged úgy ahogy te őt, valószínű hogy csak azért mondott igent mert kényelmetlen volt a szituàció. Te vagy együtt a baràtnőddel, az ő igényeit kellene ismerned, nem màs nőkét nézni, mert mindenki màsra vàgyik. Van aki arra hogy hàzassàgban éljen , valaki pedig baràtnő akar maradni.

Neked kellene tudni, hogy a csajod mit akar. Meg sem ismerted igazàn, fingod nincs mi jàr a fejében, mire vàgyik, és csodàlod, hogy nem akar hozzàd menni????

2018. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!