Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hosszú jegyesség, rövid...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú jegyesség, rövid házasság. Mennyire értetek vele egyet?

Figyelt kérdés
Szerintem van benne valami.
2010. jún. 16. 08:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%

20:36! Az együttéléses részt leszámítva, olyan, mintha az én életemet írtad volna le :D Én s 21 vagyok, én is 3 éve vagyok a párommal, én is tanulok még, ő is vissza fog térni az iskolapadba....

Nekem az a mottóm, hogy lehetőleg 3 évnél előbb senki se jegyezze el a párját, és akkor is csak abban az esetben történhet meg az eljegyzés, ha MINIMUM ÉS MAXIMUM 1 évig együtt fognak élni az eljegyzéstől számítva a házasságig.

Ez azt jelenti, hogy nem baj, ha már előtte is együtt éltek, de a jegyesség semmiképpen sem tarthat nálam 1 évnél tovább, mert akkor az már egyáltalán nem jegyesség, hanem vagy járás még mindig, vagy élettársi kapcsolat.

A jegyesség lényege manapság az (számomra), hogy a pár felkészüljön az esküvőre mind lelkiekben, mind a szervezés szintjén.

Tehát szerintem a hosszú jegyesség hosszú jegyesség - rövid házasság éppúgy tud igaz lenni, mint a rövid jegyesség rövid házasság, vagy a rövid járás, rövid jegyesség és rövid házasság. (Persze kivételek erősítik a szabályt!!!)

Igen, tudom...én most pont a bűvös 3 évnél tartok, de a másik: túl fiatal vagyok még ahhoz, hogy eljegyezzenek, és még tanulok is, és nem akarom, hogy anyukám fizesse az esküvőt....A lényeg, hogy a 3 éves periódus nyugodtan kitolódhat, de az az 1 év semmiképp.

Amúgy azért is rossz a hosszú jegyesség, mert sokszor a pasik az x. évben megszokják már az állapotot, és inkább tojnak az esküvőre, de a nők továbbra is akarják, nyüstölik a pasit, aki végül beadja a derekát, és akkor már régen rossz...lehet, hogy az elején akarta, de addigra már elmúlik az "akarás lángja".

2010. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
illetve *hosszú jegyesség hosszú házasságot akartam írni :D
2010. jún. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

wáááá! Na most belekavarodtam a saját szövegembe! Igazából "hosszú jegyesség rövid házasság", tehát csak annyi,. hogy 2x írtam le a hosszú jegyességet, és az előbb is rosszul javítottam ki magam :D:D:D

BOCSÁNAT!! :$

2010. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

De lehet, hogy arra gondol, aki ezt mondja, hogy régebben nagyon nem így voltak a dolgok.

Először is nem volt szokás a férjeden kívül mással szexelni, (legalábbis elsőre nem), tehát a párok hamarabb házasodtak, mint ahogy a kapcsolat eljutott volna arra a szintre.

Nem volt olyan gyakori a válás, és a legtöbb ember (összehasonlítási alap híján) inkább megoldani próbálta a házasságát, mint újat keresni.

2010. jún. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hosszú jegyesség alatt jól kiismerheted a másikat, tehát a házasságban már nem ér meglepetés.
2012. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!