Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tudja hogy rosszul esik hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudja hogy rosszul esik hogy nem kéri meg a kezem. ☹️Számára nem fontos, számomra igen. Mit tennél?

Figyelt kérdés

3 éve együtt vagyunk, pár héten belül megszületik a kislányunk.

A párom a legelején azt sugallta, hogy ő is szeretne ilyen dolgokat, hogy házasság, gyerek stb. Aztán ahogy összejöttünk már nem jött fel a téma. Elég viharos kapcsolat volt ez eddig és volt egy hosszabb szünet is ez miatt. Utólag, mikor már beszélőviszonyban voltunk azt mondta, hogy már majdnem gyűrűt adott. Nem értettem mire érti. Amikor meg magamnak vettem gyűrűt, ragaszkodott hozzá hogy ő húzhassa az ujjamra. Persze beszéltünk ezekről a dolgokról de azt állítja hogy a sok a negatív tapasztalat a kollégái körében, hogy elváltak és a nő vitt "mindent". Mondtam neki, hogy nem kéne általánosítani, de ha már itt tartunk akkor rákérdeztem hogy ettől tartana-e és elpoénkodta a választ de rájöttem hogy többek közt ettől tart, pedig van már ilyen házassági szerződés is.. egyébként soha nem adtam rá okot hogy ezt kinézze belőlem..nem is értem, fő a bizalom?

Már volt hogy össze is vesztünk ezen az egész témán.

Lehet úgy van vele, hogy így is vele vagyok, így is lesz egy gyereke, akkor minek vegyen el?


2019. jan. 29. 20:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
97%
Es amugy miert is volt jo otlet egyaltalan szobaallni ezzel a csavoval? En mar azt sem ertem, de hogy egy egesz eletre is ezt akarnad, hogy el is vegyen, azt mar vegkepp nem ertem, hogy miert lenne neked jo.
2019. febr. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
98%

Minél többet írsz erről az emberről, annál undorítóbbnak tartom. Egy olyan pár, aki gyereket vállal, a gyerekkel kapcsolatos bármely kiadás esetén nincs én pénzem meg te pénzed, hanem MI pénzünk van.

Én nem kívánok neked rosszat, éppen ellenkezőleg, de úgy érzem, nagyon sokat fogsz te még szenvedni egy ilyen férfi mellett. A jövőben huszadrangú probléma lesz az, hogy elvett-e téged feleségül, vagy sem. Aki a saját gyerekétől sajnálja a pénzt, és ok nélkül haszonlesőnek meg érdekembernek tartja a gyereke anyját, az ássa el magát.

Volt még egy kérdésed, hogy miben más egy "sima barátnő" mint te. Szerintem annyiban, hogy optimális esetben a felek előre tisztázzák, egyformán vélekednek-e a házasság témáról, és csak akkor kezdenek kapcsolatba, ha igen.

Ha mindkét félnek fontos a dolog, összejönnek, idővel pedig (jellemzően 2-3-4 év után) megtartják az eljegyzést, majd össze is házasodnak.

Ha egyiküknek sem fontos, akkor boldogan és kiegyensúlyozottan élnek a számukra "csak egy papír" nélkül.

Ha pedig az egyiknek fontos, a másiknak nem, az egész párkapcsolat feszültséggel, frusztrációval, boldogtalansággal jár, mert valakinek engednie kell, és ez a valaki általában mindig az, aki házasságban szeretne élni. Főleg, ha olyan párja van, aki össze-vissza hazudozik meg kihasználja a másikat, közbe meg azt érezteti a másikkal, hogy az lehúzza őt anyagilag.

Ne csodálkozz, ha a szülés után egyedül maradsz. Az ilyen ideges fazonok nem a türelemről meg a kitartásról híresek, főleg ha egy üvöltő csecsemőt kell elviselni. Nem véletlenül van tele egyedülálló anyákkal az ország.

2019. febr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az őszinte válaszaitokat. Lehet igazatok van, ami most eléggé lehangoló 😔

Én úgy gondoltam, hogy egyértelmű, hogy ha egy pár szereti egymást és a kisebb veszekedésektől eltekintve jól elvannak, akkor a kapcsolatuk új szintre lép anélkül, hogy beszélnének róla. Ezért én nem is úgy jöttem össze vele, hogy előre tisztáztuk volna. Legalábbis az előző kapcsolatomban úgy volt, hogy nem beszéltük meg, hogy a későbbiekben szeretnénk-e házasodni vagy sem és 7 év után megkérte a kezem. Talán a jelenlegi páromnál vártam, hogy magától megtegye, de minél többen tudták meg, hogy lesz baba, annál többen kérdezték meg, hogy mikor kéri meg a kezem.. nyilván nekik se hazudott bár volt sokszor, hogy rámondta, hogy "majd" (még nekem is) meg volt amikor azt állította, hogy már kinézett egy gyűrűt csak nincs rá pénze (nyilván ezt hülyeségből mondta).

2019. febr. 3. 18:50
 24/32 anonim ***** válasza:
84%
Tehat, felnott emberkent szerinted egy kapcsolatban majd kialakulnak a dolgok kommunikacio nelkul. Könyörgöm, ne.
2019. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem kötekedésből kérdezem, de 7+3 év nem változtatta meg a véleményedet arról, hogy mégis inkább kommunikálni kellene?

Nem arra gondoltam, hogy írjátok meg a vendéglistát meg az esküvői menüt az első randin, de 2-3 találkozó után azért szépen rá lehet kérdezni arra, hogy a másik fél hogy áll az esküvő témához.

De most már teljesen mindegy. Remélem, hogy a baba 1000x több örömöt fog hozni az életedbe, mint az apja.

2019. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy a legtöbben leírták, ennél többet nem kapsz tőle. Te minden szolgáltatást biztosítasz már most számára. Az esküvő egyrészt nagy kiadás, másrészt fel kéne vállalnia téged, legalább egy napig látványosan a rokonok és barátok előtt, és ahhoz nincs kedve. Élettársként maradhatsz arctalan szellem a kollégáinak mesélés közben, és nincsenek olyan kötelezettségei sem, mint egy házasságban. A jogi kapocs főleg gond számára, amivel megkötöd és nem lehet csak úgy felszívódni, ha olyan kedve van.

Sajnos azt hiszem, te is úgy jársz, mint sokan. A baba születése után sokat fog túlórázni, majd céges bulik lesznek és pár napos kiküldetések. Amikor eleged lesz, rákérdezel és végre kiböki, hogy unja a gyereksírást, amúgy se tud mit kezdeni a csecsemővel. Te pedig lepukkant lettél, nem tudsz másról beszélni és csak nyaggatod. Ő, szegény szerencsétlen az egész gyerekvállalás elszenvedője és ki kell pihennie, majd eltűnik. Pár év pihenés után megjelenik, mert addigra akad olyan nő, akit érdemes volt elvennie, mellette elkezdi érdekelni a család alapítás és eszébe jut a gyereketek. Addigra ő okos, értelmes, emberforma kisgyerek lesz, akivel már apa is tud mit kezdeni és megpróbál a közelébe férkőzni. Ez addig tart majd, amíg nem születik a házasságából másik gyerek. Megint eltűnik ess te ápolhatod a csalódott kisgyerek lekét is. A végeredmény ugyanaz, te egyedül maradsz a babával és nagyon szeretnéd majd elfelejteni ezt az időszakot. De ne legyen igazam.

2019. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Naaa...egyetértek sok hozzászólóval, de az utolós hozzászóló forgatókönyve simán valóra válhat akkor is, ha házasok a felek. Egy apa, aki szereti a gyerekét, akkor is szereti, ha nincsen róla papírja. Azok az apukák nem tudnak mit kezdeni a gyerekkel, akik nem férnek oda a babához az anyóstól vagy a saját anyjuktól. Láttam már ilyen családot, túl nagy a nagyszülők befolyása, apuka automatikusan átengedi a gyerek körüli teendőket a nőknek és bizony amikor először marad édes kettesben a babával, nem tud vele mit kezdeni. És elkezdi magát kívülállónak érezni és elhanyagoltnak és zavarni fogja a baba sírása, meg a dackorszakos hisztije és besokall és jönnek a túlórák, stb...Nem azért, mert házas vagy nem házas, hanem mert nem volt lehetősége beletanulni az apaszerepbe. Ilyen szempontból százszor jobban járnak azok a párok, ahol nincs nagyszülői segítség, ahogy nálunk se volt, mert apuka kénytelen volt ugyanúgy részt venni első perctől a gyerek gondozásában, mint én. Bezzeg ha az anyja feljutott vidékről, egyből visszavedlett kisfiúvá, akinek semmi dolga az evésen és számítógépes játékozáson kívül. De anyuci távollétében maximális apává nőtt, velem együtt tanult bele a szülői szerepbe, semmivel sem vagyok jobb szülő nála csak azért, mert én vagyok az anya, sőt...sokszor érzem azt, hogy jobb szülő, mint én. És az lenne akkor is, ha soha nem vett volna feleségül. És imádná akkor is a gyerekét.
2019. febr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
91%
Hogy ne csak negatív példa legyen: nálunk az volt a helyzet, hogy nekem fontos volt a házasság, neki nem. Nem arról volt szó, hogy tiltakozott ellene, hanem inkább semleges volt. Én ezt elfogadtam, mert ettől függetlenül minden tökéletes volt köztünk, éreztem, hogy ő az Ő. Aztán terhes lettem -tervezetten- és valószínűleg a hormonok miatt újra felvetődött bennem a dolog és elmondtam neki, hogy én nem a nagy felhajtás meg a rongyrázás miatt szeretném a házasságot, hanem hogy tényleg egy család legyünk, hogy ne csak a gyerekét vegye a nevére, hanem engem is és hogy én nekem az nagyon rosszul esne, ha a saját gyerekemnek más a vezetékneve, mint nekem. Rá pár hétre meglepett egy gyűrűvel és 36 hetes terhesen össze is házasodtunk. Belátta, hogy habár neki ez annyira nem fontos, szeret annyira, hogy értem megteszi. Aztán utólag azt is belátta, hogy mégis fontos neki is és büszke rá, hogy a felesége vagyok :)
2019. febr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
97%

És nálunk a babázásból is kiveszi a részét bőven, pelenkát cserél még az éjszaka közepén is, fürdet, énekel sőt, amikor egyszer totál beteg lettem semmi erőm nem volt, ő csinált mindent, nekem csak szoptatni kellett.


Az apás szülés ugyanolyan volt, mint a házasság, elöször nem akart, de én mondtam, hogy szeretném és szükségem lenne rá, azt mondta megpróbálja. Hát utólag már azt mondja ki nem hagyta volna, el is sírra magát.


Szeret velem ellenkezni és elég makacs, önfejű. De mellette hatalmas szíve van :)

2019. febr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
23%
11. Nem mi vagyunk a pasid, nem nekünk kell kesvesnek lennünk. Ha kedvességre vársz, menj templomba, és majd akkor szólj, ha a pasid főzi neked a kedvenc ételedet.
2019. febr. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!