Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy vegyem fel a párom nevét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem fel a párom nevét házasságkötés után?

Figyelt kérdés

Most nyáron megyek férjhez és egyszerűen nem tudok dönteni hogy viseljem utána a párom nevét. A lánykori nevem rövid és egyszerű, a példa kedvéért legyen Nagy Anita. A párom vezetékneve sokkal szebb és különlegesebb, de nem bonyolult az sem, könnyű leírni. Pl Szilágyi. Ha csak az ő vezetéknevét veszem fel a keresztnevem elé, nagyon szép nevem lenne, plusz nekem tetszik az a megoldás hogy a család minden tagja, a jövendőbeli gyerekekkel együtt, ugyanazt a nevet viseli.


Viszont biztos hosszú időbe telne megszokni hogy teljesen más a vezetéknevem, mint az utóbbi 25 évben, és nem tudom hogy esne apukámnak hogy teljesen eldobnám a nevét, még akkor is, ha kb 100 ezer van belőlünk Magyarországon. :D Emiatt a kötőjeles megoldáson is gondolkozom.


Nektek melyik megoldás a szimpatikusabb? Mennyi időbe telt megszokni az új neveteket?


Minden vélemény érdekel, előre is köszönöm a válaszokat! :)


2019. dec. 21. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, melyik nem hangzik idétlenül.

ha nem szokod meg, akkor se maradsz a mostanin, ha jól látom, ez a kérdés fura így

2019. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Egyik sem hangzik idétlenül, csak az ő vezetékneve + én keresztnevem verzió egy kicsit dallamosabb.


Ez a két lehetőség:

Szilágyi Anita vagy Szilágyi-Nagy Anita


A másodikban benne van az eredeti nevem, azért gondoltam azt könnyebb lenne megszokni. A lánykorin nem szeretnék maradni, szeretném ha az egész család azonos néven futna. :)

2019. dec. 21. 10:45
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Most nyáron, visszautazol az időben?


Anita nem sok eszed van

2019. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Én maradnék Nagy Anita. Nem vagyok senki tulajdona és ha felvennem egy csomó utána járás van hogy mindenhol megvaltoztasd de ha neked ez kell....
2019. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Én is maradnék Nagy Anita.
2019. dec. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Én a Szilágyi-Nagy Anitára szavazok. Szép így is, látszik hogy már tartozol valakihez, de mégis megtartod apud nevét is.
2019. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Sztem fura lenne, ha nem vennéd fel. A gyereked meg úgy is az apuka nevét követi majd, olyan mintha a mostoha anyja lennél.
2019. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Én eleve nem venném fel ás nevét. Nem azért mert nem akarnám hogy egyesüljön a család vagy ilyesmi, de szeretem a nevem és megszoktam

Én kötőjeleset se választanék mert hosszabb, bonyolultabb meg nekem nem is tetszik.

Esetleg ha-né lennél? Bár ezt sem szeretik sokan.

De mások vagyunk szóval ha a helyedben lennék akkor felvenném csak simán a párom nevét.

2019. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
Én a Szilágyiné Nagy Anita formát szeretem a legjobban. Imádom a nevem, egyből megszoktam és most, 14 évvel az esküvőnk után is mosolygok, amikor kimondom, vagy leírom. Nekem fontos, hogy látszódjon az összetartozás. 😊 Ha ez a verzió nem játszik nálad, akkor a kötőjelesre szavazok.
2019. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Én még nem vagyok házas, de szerintem a kötőjeles verzió jó. Én a Szilágyiné Nagy Anita verziót akarom majd felvenni, mert nem ilyen rövid a vezetéknevem, meg a páromé is mássalhangzóra végződik, így kötőjellel nehéz lenne kimondani. Ez egyszerre kifejezi, hogy a régi és az új családhoz is tartozom. Az is problémás viszont, hogy a párom külföldi, így ha nem lehet majd magyarosítani a nevét, akkor nem biztos, hogy felveszem, mert nem akarom, hogy mindenhol hatszor visszakérdezzenek, hogy ezt hogy kell leírni vagy kimondani. Ha viszont engedik, hogy leírjam a magyar ábécé betűivel, akkor nincs ilyen probléma, hogy a ch az most s vagy cs, mert akkor egyértelmű.
2019. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!